Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaetetés. Tudnátok tanácso...

Macskaetetés. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Egy ivartalanított nőstény maximálisan szobacica büszke gazdája vagyok:) 2 éves körübelül. Minden nap van előtte száraz, és reggel-este felosztva adunk neki egy alutasakosat. Sajnos eléggé drága az a utóbbi, ezért arra gondoltunk, hogy csak szárazat adnánk neki. Szerintetek elég neki ennyi étel?

2014. júl. 6. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha napi egy alutasakossal számolok (pont tegnap vásároltam be a cicáimnak) 170 ft / tasak már minőségi kaja, az 5100 forint egy 30 napos hónapban. Ez még így sem kevés, de sztem ha normális száraz tápot is veszel, az sem jön ki sokkal olcsóbbra. Én adnék reggel és este konzervet, és hagynám kint neki a száraz kaját. Ha olcsó száraz tápot kap nagyrészt (amibe alig van hús), az nem egészséges.
2014. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 atika7 ***** válasza:
ha nem eleg,ugyis eszreveszed,szepen lefog fogyni
2014. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit kap. Jó minőségű száraztáppal nem lesz gond, bár árban ugyanott leszel
2014. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xyasdd válasza:
12%
szüksége van hus féle ételre is. konzerves kaját javaslom 400 gramos kiszerelést. az már csak a cicára van bizva hogy melyik árkategoriát eszi meg. pl az enyém csak a whiskast, de szerencsére piacon betudok szerezni 300 ért. már láttam 100 ft ért is konzervet ha szerencséd van azt is megeszi.
2014. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
100%
Egy csomó húsféle olcsóbb mint az alutasakosak és sokkal minőségibb táplálékot jelentenek. Baromfiaprólék, csirkeszív, marhaszív, zúza, halikra+tej meg ilyesmik, piacon rengeteg van teljesen megfizethető áron. Ha kis adagokban lefagyasztod nincs vele sok gond. A whiskasnál meg kitekatnál nagyságrendekkel egészségesebb ételek egy macskának.
2014. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Az én ivartalanított nőstényem csak szárazat kap.

Én alapból nem vagyok az alutasakos és konzerv híve mert sok macskát meghajt.

Mondjuk az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy kinti cica, tehát vadászik. Igaz a nagyobb zsákmányt mint madár/egér/vakond sose eszi meg, mert ide hozza nekem, én pedig kicserélem neki macska tápra. Nem szeretem ha megeszi a zsákmányt mert ha az egér mérgezett vagy a madár beteg attól neki is baja lehet.

Viszont a rovarokat főként a cserebogarat imádja, azt azonnal meg is eszi.


Viszont ő kap házi kosztot is. Nem főzök neki, mindig, de a csirke és marha húsból amikor azt főzök szokott neki lepottyani. Illetve pl a májkrémes kenyeret mindig együtt esszük. Egy falat a gazdinak egy falat a cicának. :)

2014. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

csak szárazat adni neki sztem nagyon egyoldalú és betegséghez vezet.

Pl. szeretem a káposztát, de ha mindennap azt kéne ennem, hát...

2014. júl. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Az én cicám,(3 éves,ivartalanított,nőstény) úgy kap enni hogy:

Reggel egy fél alutasakos+egy fél marék száraz

Este fél tasakos vagy nyers husi pl. Csirke nyak



Volt amikor csak szárazat kapott,de akkor alig ivott,így ugye vissza a nedves kajákhoz.


Csinálhatod úgy hogy reggel szárazat raksz ki elé,este meg nyers husi,és akkor nedves táp nem kell. Az én cicám is imádja a husit,és olcsóbb mint a konzerv vagy a tasakos. De az se baj,ha csak két naponta kap valami husit,de akkor a vizet 3x illik cserélni egy nap. Nekem se fér mindig bele a nedves kaja, (2 felnőtt macska,1 kölyök,1 kutya) és akkor csak száraz. Mondjuk néha jobban megéri ha veszel egy ilyen Rex nevű kutya/cica szalámit. Az nekem 3 napig elég,és jobban járok vele mint a hússal.

Sok szeremcsét a cicushoz!

2014. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok, hogy konzervkaját nyugodtan lehet neki adni alutasakos helyett. Többféle ízesítéssel kapható, különböző árfekvésben.
2014. júl. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!