Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova helyezzem el a kiscicanak...

Hova helyezzem el a kiscicanak az almot, etetöt-itatot es a fekhelyet? (fontos! )

Figyelt kérdés
1-2 oran belül megerkezik a kiscicam, 8 hetes, a hazban szeretnenk tartani es az lenne a kerdesem, hogy ezeket a dolgokat hova es hogyan helyezzem el? Erdemes lenne kezdetben mindent a fürdöszobaba vagy mar rögtön rakhataom a nappaliba öket (bar ez eleg nagy terület)? Köszönöm a valaszt! 17/L

2014. júl. 6. 13:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Es milyen ennivalot adjak neki? Ahonnan hoztuk ott mindent megevett de en valami tapra is gondoltam, ezekböl mennyit es hanyszor?
2014. júl. 6. 13:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is boldog életet kívánok nektek a cicáddal.


Az almot mindenképpen érdemes a fürdőbe tenni, és ha elég nagy a fürdőtök, hagyd is neki ott. Nem szerencsés az almot a nappaliban tartani, a szagok miatt. Még ha rendesen cseréled is az almot, van, hogy belekakkant, és hirtelen nem tudod kiszedni.

Az etető és vizes tálját érdemes a nappali egyik olyan pontjára tenni, ahol nincs annyira szem előtt, és ti sem járkáltok arra annyit. A cica szereti, ha békében ehet- ihat. Ha van más állatotok, akkor érdemes a cica kajás tálát valami polcra vagy szekrényre feltenni inkább, hogy a másik állat nem férjen hozzá.

Ha van külön fekhelye, azt tedd a kályha vagy radiátor mellé. A cicák imádnak télen a jó melegben feküdni. Sokszor szoktak nyáron az ablakpárkányon sütkérezni, ezért, ha megoldható, érdemes neki oda is tenni valami párnácskát.


Mit adj neki enni? A mi állatorvosunk szerint a nedves cicakaja nem egészséges, tele van vízzel, és ipari szeméttel. Ezért én a cicámnak csak szárazat adok, naponta kétszer. Ilyen pici cicát még etess napi 3x.

2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Az almot szerintem a wchez kéne, nem a szobátokba, mert büdi lesz néha. :D

Az etetőt, itatót végülis oda rakod (nekunk a konyhában van) , ahova akarod, csak ne legyen nagyon közel az alomhoz, mert akkor nem fog enni!

A fekvő hellyel kapcsolatban....nem tudom, minden macska ilyen-e, de a mienk nem ott aludt. Kiválasztott magának egy saját helyet, es ott alszik mindig:)

Ételnek majdnem mindent adhatsz neki, amit te megeszel, de csokit, krumplit pl nem ehet. Persze a hús a kedvence, vehetsz neki pl tescoba kb 100 ft-ért tápot.

remelem segitettem:)

2014. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy keress a cicádnak valami márkásabb tápot, abból is a Juniort most, mivel kicsi. Royal Canin, Hills, vagy ilyesmi táp a legjobb, de nézhetsz mást is. Egyet tanácsolnék. Semmi esetre se hidd, hogy friskies vagy Whiskas jó táp. Elképesztő, milyen hulladék van azokban.

A cica kislány vagy kandúrka? Tudod már, mi lesz a neve?


Üdv, 25/L és Marci, az 1 éves kandúr.

2014. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a gyors valaszokat! Kandur lesz es vörös szinü, a nevet meg nem döntöttem el, bar ahonnan elhozzuk mar Gsarfield-nak neveztek el, nem tudom ez maradjon-e a neve. :)
2014. júl. 6. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
:) Az én Marcim is vörös kandúr és az ő gazdái is Garfield- nak hívták őt :)
2014. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan száraz tápot válassz, ami legalább 70% húst tartalmaz összesen és kölyök macskáknak való. (A macska ragadozó!) Áztasd be mielőtt odaadod a cicának. A tápok csomagolásán van etetési útmutató, hogy egy nap összesen mennyit kell adni neki. Tejet NE adj neki, elég sok macskának megy tőle a hasa, a sima víz teljesen jó. A miénk flatazor chaton-t eszik (kutyáknak is nagyon jó tapasztalataim vannak a márkával), abból egy 2 hós cicának napi 50 gramm kell, 3-4 evésre elosztva. A 800g táp volt olyan 1500 körül, de több mint 2 hétig elég. Nagyon szépen fejlődik tőle a cicánk, kb egy hét után jó kis vaskos lett, és az alomtársaihoz képest nagyobb (nem 1 hete van cicám, de akkortól volt látható a különbség). A tesói olcsó száraz tápot ettek, és még az anyjuktól is szoptak.

Sima, só és egyéb fűszer mentes vízben bármilyen húst/belsőséget is főzhetsz neki. Mennyiségre vonatkozó tanácsot sajnos nem tudok adni.

A macskát nem túlzottan érdekli, de neked könnyebb lesz ha folyadékra összeálló macskaalmot veszel (mi belany ultra-t használunk), így a 'kis dolgot' is könnyedén ki tudod szedni. Evés után tedd rá az alomra. A miénk kb 2 nap alatt megtanulta pedig teljesen kinti cica volt, most meg teljesen benti.

Fontos a kaparófa is ha nem szereted az összekarmolt bútorokat.

Első perctől ne engedd meg neki azt amit nem szabad (tudom, hogy nehéz lesz ellenállni), ha mégis csinálja tedd le (pl ha túl durván játszik), vagy tedd olyan helyre ahol szabad azt csinálni (pl: ha a bútort karmolja tedd át a kaparófához). Ne büntesd, mert agresszív lesz.

A többi kérdésedre már kaptál rendes választ, nem írom le még egyszer.

2014. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alommal kapcsolatban itt választ kaphatsz a kérdéseidre:

file:///C:/Documents%20and%20Settings/XP4ever/Dokumentumok/Downloads/Milyen%20legyen%20a%20macskaalom%20%20-%20Gondoz%C3%A1s.htm

2014. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az almot a közlekedőbe tettük(jól lehet szellőztetni),fontos,hogy ne legyen nagy forgalom a környékén,hogy nyugodtan végezhesse el a dolgát.
2014. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!