Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálnátok tovább nem...

Mit csinálnátok tovább nem megtartható macskával?

Figyelt kérdés
Eddig a cica lakásban lakott, mindig magas emeleten, sosem járt kint. Aztán mióta egy tömbház tetőtéri részébe költöztünk, ahol ráadásul körfolyosó van, rájött, hogy kint is jó. Kiszökik a tetőablakokon, ami nem lenne baj, de a szomszédokhoz beszökik ablakon át, amiért nagyon haragszanak. Mindenkivel rosszban vagyunk már, kiutálnak, senki nem kíván idegen macskát a lakásába. Mindent zárva kell tartanunk, ajtót, ablakot mert folyton menni akarna levegőzni. A macskának menni kell tőlünk, de senkinek nem kell. A sok sok ismerős, barát ilyenkor persze sehol nincs. Macskabefogadó helyek még csak nem is válaszolnak. Egészséges macska, sajnálnám altatni, de nem bírom tovább.Mit tennétek, ötletek hova lehetne vinni? Azt is sajnálnám ha valamelyik szomszéd megmérgezné, vagy fejbe vágná, pedig megmondták, hogy ha még egyszer bemegy, élve nem megy ki. Hova lehetne vinni???

2014. júl. 7. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok macskahálót rakni az ablakra, vagy megpróbálni nevelni is a macskát, ráordítani, lespriccelni, újságpapírral gyengén rácsapni ha látjátok az ablakon. ha semmi sem válik be akkor rakjátok fel teszveszre,vaterára,olx-re,jófogásra h ingyenesen elvihető cica..
2014. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jó szemét szomszédok :O jó én se örülnék ha idegen állatok járkálnának be hozzám de azért ilyet nem tennék -.-

Esetleg erősebb szúnyoghálót feltenni azokra az ablakokra?!


Nekem volt egy cicám aki amikor elkezdett felnőni előszeretettel ugrált ki a másodikról a bokrokra aztán meg lent nyávogott hogy vigyem vissza (2x történt meg) mi szúnyogháló ajtót tettünk az erkélyre és így levegő is jött be meg a macska is a helyén maradt

2014. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tetőablakra a szúnyogháló annyira nem jó megoldás, mert akkor csak részben lehetne ablakot nyitni, ami ugye tetőtérben, melegben nem annyira nyerő. Másrészt, a bejárati ajtónál is ezt csinálja, jövünk haza, lesben áll, ajtó nyílik 1 centire már ki is ugrott. Egyébként meg éjjelente van, hogy órákig őrjöng az ajtó előtt, hogy menni akar :( A szomszédokat megértem, a mancsaival össze vissza koszolja a falat, éjjel szívrohamot hoz rájuk, kajába beleeszik ... egyik szomszédnál tönkretette a teknősük ételes dobozát és felzabálta a szárított halat...a nevelés már nem megy, 11 éves, hiába csinálunk bármit :(

Érdekelt volna, hogy a macskás oldalon hogy látják ezt a kérdést, én lennék-e a szemét ha vinném altatni. Mondjuk nyilván nekem lenne lelkiismeret furdalásom egy életre. Kitenni sem akarom, sajnálnám szélnek ereszteni is. ÁÁ nem tudom mit tegyek.

2014. júl. 7. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Jesszus nehogy elaltasd vagy kitedd! Próbáld mindenhol plakátolni, hirdetni, jófogás, vatera, olx, van sok örökbefogadós oldal is. Ha kirakod facebookra, hogy altatás vár rá, sokan megosztják, valakinek csak meg akad rajta a szeme. Viszont tapsot ne várj az állatbarátoktól. Szerelj fel szúnyoghálót, értem én hogy meleg van, de nehogy már elaltasd a 11 éves macskádat azért, hogy 1 fokkal hűvösebb legyen! A bejárati ajtónál meg legyetek ügyesek, addig kapjon enni amíg kimentek. Megpróbálhatod hámon is sétáltatni, vagy ha van kertes ismerős, rokon, megkérhetnéd, hogy néhányszor kividd a kertébe, bár lehet csak jobban akarna kimenni emiatt. Az ivartalanítás is segíthet, az enyém azóta egy lusta kis dög, alig kóborol, de annál többet játszik. Erről a dokitoknál kell érdeklődni, hogy ilyen korban lehetséges -e.
2014. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egészséges macskát nem is altatnának el amúgy az állatorvosok.
2014. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kertes házban is kiszökik (mármint nem elég neki a kert)?

Milyen fajta macska?Hogy néz ki?képet tudnál csatolni? Lehet valamilyen ismerősömnek kellene (szeretik a cicákat nagyon a barátaim):)

2014. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha már 11 éves szerintem sem lehet megnevelni...(annyira)de felrakahatod Olx-re , jó fogásra ilyesmi..az öregek ugyis szeretik az öreg cicákat :)
2014. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült gazdát találnunk. Épp ma üvöltött le az egyik szomszéd, hogy hozzájuk is beszökött, összekakált mindent, szétszedte a szemeteszsákot, összemászta a falat...

De most már jó helyen van.

2014. júl. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!