Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudjuk hova tenni a kinti...

Nem tudjuk hova tenni a kinti macskát (többi lent)?

Figyelt kérdés
Nemrég még egy családi házban laktunk, és volt egy macskánk. A szüleim viszont elváltak, úgyhogy költözni kellett. Az apám ottmaradt a házban, én a testvéremmel és anyával elköltöztünk egy lakásba. Apám meg akart szabadulni a macskától, mert csak nyűg volt neki. Hiába mondtuk neki, hogy azt a macskát már nem lehet onnan elvinni, mert ott szokta meg, és ha elhoznánk a lakásunkba, akkor csak szenvedne. Nem hatott rá semmi, úgyhogy egyik nap fogta a macskát, és elvitte az egyik rokonunkhoz, hogy ők majd biztos befogadják. Ők is ugyanazt hajtogatták neki, mint mi, erre ideges lett és elengedte a macskát, ami azonnal be is futott az erdőbe... Másnap sikerült megtalálni, hazavittük a lakásba. A macska egész nap föl-alá mászkált, a 30+ fokban nem lehetett kinyitni az ablakokat, mert kiugrott volna (,egyébként többször is volt, hogy kiugrott). Szóval ez eltartott pár hónapig, aztán sikerült rávenni apát, hogy engedje vissza a házba a macskát. Viszont most eladtuk a házat és azóta apám is és mi is új helyre költöztünk, és úgy tudjuk, hogy most az új gazdái nem engedik be a házba, állandóan koszos a tálja és ki akarják dobni. Most mit csináljunk? Hozzuk ide és megint szenvedjen szerencsétlen állat? Még a másik lehetőség, hogy a szomszéd nénit megkérjük, hogy fogadja be, de nem hiszem, hogy belemenne. Persze ha megengedné, vinnénk a macskának párszor kaját, meg ilyesmi, de azt se tudom, hogy oda a szomszédba át lehetne-e szoktatni. Szerintetek mit csináljunk? Nagyon szeretem ezt a kis macskát, nem akarom, hogy szenvedjen.:(

2014. júl. 11. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát egy kint nevelkedett macskát biztosan nem fogsz tudni beszoktatni lakásba, úgyhogy szerintem azzal kár is próbálkoznod. Csak szenvedni fog, folyamatosan ki akar majd menni, ha besokall, akkor meg a ti életeteket keseríti meg, tönkretesz mindent. Ha egyszer szabad volt, az maradjon is szabad.


A szomszéd nénis megoldást akartam én is javasolni, hogy ha van olyan, akire nyugodt lélekkel rábíznátok (akár úgy, hogy felajánljátok, hogy a kaját veszitek ti, csak helyet adjon neki), az a cicának és nektek is jó. Nem is muszáj a közvetlen szomszédnak, ha pár házzal odébb lakik valaki, aki megbízható, annak is lehet. A cica hamar megszokja, hogy máshol kap enni, ha beengedik maguk mellé a lakásba, akkor ott érzi majd, hogy biztonságban van, oda vissza fog járni. Esetleg valami megbízható rokon, osztálytárs, aki szívesen gondját viselné, az is megoldás lenne. Akkor viszont figyelni kell, hogy ha máshová viszitek, egy pár napig, hétig legyen bezárva, hogy megszokja az új gazdákat, az új szagokat, ne egyből meneküljön. De át lehet szoktatni.


Esetleg fészbukon cicamentő angyalok, csinálsz képet a cicusról, felrakod, leírod a történetét, hátha valaki magához venné. Ott rengeteg cicabarát van, egy próbát megérne szerintem az is, ha más nincs.

2014. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is költözés miatt vittük magunkkal a cicánkat, egy 6 éves ivartalanított kandúrt kertes házból panelba. Eleinte kaparta az ajtót, ment volna világgá, de aztán leghiggadt. Már két éve él velünk a panellakásban, tehát már 8 éves lett. Nem vettem észre rajta, hogy szenvedne. Az ajtót is már nagyon-nagyon régóta nem kaparja. A párkányra ül, ott szokott nézelődni, télen a radiátoron fekszik, élvezi a meleget. Szerintem nálatok is megszokná az új helyet. Az ablakra lehet szerelni macskahálót, ami megakadályozza, hogy kiugorjon. Nálunk sajnos ez nem járható, mert középen forgó ablakunk van. A szellőztetést úgy oldom meg, hogy amelyik szobában nyitva van az ablak, onnan kizárom a cicát és amikor kiszellőztettem, akkor engedem vissza a másik szobából. Ha nagy meleg van, akkor úgysem nyitunk ablakot, mert csak ömlik be a hőség, inkább ventillátort használunk. Szóval én arra bíztatlak, hogy vigyétek el magatokhoz a cicát, hányódott már elég sokat szegény, kell neki egy állandó, biztos hely. Eleinte szokatlan lesz neki, tiltakozni fog, de ha türelmesek vagytok, sokat foglalkoztok vele, érzi, hogy szeretet veszi körül, akkor meg fog nyugodni. Ha nincs ivartalanítva, akkor azt mindenképpen végeztessétek el! Sikerülni fog nektek is a beszoktatás!
2014. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukám beszélt a szomszéddal, azt mondta, befogadni nem fogadja be, de enni adna neki, ha látná. Viszont már nem látta régóta. Anyukám is hívta, mikor ott volt a ház előtt, de nem volt sehol... Sajnos egyedül erre a szomszédra tudnánk bízni, másra nem, mert nem vagyunk velük jóban. Két lehetőség maradt, az egyik az, hogy idehozzuk, a másik az, hogy valakinek megpróbáljuk odaadni, bár az utóbbiban nem látok sok esélyt.:(
2014. júl. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!