Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik fajta macskát lehet...

Kismateka kérdése:

Melyik fajta macskát lehet kint tartani télen-nyáron? Lenne meleg helye meg minden. Házi macskán kivül!

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Fekete szőrű félperzsa.
2014. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
A fajtiszta macskákat szerződéssel csak bent tartásra adják ha nem tudnád.
2014. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha màr fizetek érte én dőndtöm el hova rakom a macskàt de nem vitázok;)
2014. júl. 12. 23:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen. Fajtatiszta macskát csakis szerződéssel tudsz venni, abban pedig benne lesz, hogy mik a kötelezettségeid. De mindegy, mert különben sem fizetnél meg egy törzskönyves macskát, gondolom majd kerítesz egy keverék hosszúszőrűt 15 ezerért, amit majd az ablakból nézegetsz, hogy milyen szépen mutat a kertben.
2014. júl. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mért nem fizetnék meg egy törzskönyves macskát?
2014. júl. 13. 09:26
 6/13 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Minek törzskönyves macska,ha úgyis kint tartod?Megveszed egy csomó pénzért,utána meg elüti az autó,vagy elkapja egy macskautáló kutya.Aztán a te bajod.
2014. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Igazabol, furcsa, hogy mindenki abbol indul ki, hogy attol, hogy kinti a macska, a kerdezo majd hagyja elcsavarogni, meg minden.

Siman lehet, hogy macskabiztos keritesben, vagy kifutoban gondolkodik.


A kerdesre a valaszok.

Egy normalis fajtatiszta macska siman 100e folott van, ha meg szaporitotol ocson akar, akkor ugyis mindegy.


Masreszt, a szortelen macskakon kivul, az osszes fajtatiszta macska kepes telen-nyaron kint lenni.

Tehat ez nem szempont.

Ami szempont lehet, hogy kintre valami nem kifejezetten emberfuggo fajtat engednek, aki megvan azert anelkul is, hogy igenyelne az ember tarsasagat.

2014. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Olyan nincs,hogy macskabiztos kerítés,a macska így is úgy is megoldja,hogy kijusson,kifutóba meg kutyát szoktunk rakni,nem macskát.
2014. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarok itt veszekedni csak egy kérdés volt. És szeretnék még mindig macsekot úgyan úgy szeretném mintha bent lenne! De ha van valakinek ötlete milyen fajtát válaszak az irja le köszönöm!
2014. júl. 13. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Fajtát nem tudok mondani, mindig csak házi, félperzsa vagy hasonló összeszedett macskáink voltak(nem jelenti, hogy sosem olvastam utánuk), inkább csak szempontot tudok: kintre rövidszőrűt válassz, ami nem tud berasztásodni, mint pl a perzsának, nézz utána melyik mennyire érzékeny, mert van, amelyiknek szokása könnyezni, vagy bármi, ami könnyen begyulladhat, pláne kinti környezetben, annyi igaz, embertől kicsit függetlenebb fajta a jobb, ami nem akar állandóan valaki fenekébe lenni. Azt viszont tényleg gondold meg, hogy mennyire jó döntés az udvarra drága macska, mert nincs rá garancia, hogy nem csatangol el, és nem történik vele semmi, ha nem ivartalanítod, akkor például, ha lány, a többi kóbor kandúr megkörnyékezheti, vagy, ha fiú elcsatangol, és összeverekszik más macskákkal.


A kommentelőknek: Nem csak a 100ezer fölötti macska a jó, a tenyésztők semmi emberi kapcsolatot nem állítanak az állatokkal, azok csak ''termelik őket'', ergo: jobb ha családias, emberhez szokottabb macskát szerválunk, világ életemben olyan macskáim voltak, amiket egy barátnőmtől hoztam, vagy találtam kidobva az utcán csontsoványan, ugyanolyan szeretetreméltóak.


Nekem ezek a nézeteim.

2014. júl. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!