Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak melyik kaja?

Macskáknak melyik kaja?

Figyelt kérdés

Közeljövőben érkezik egy macska hozzánk és nem tudom, milyen fajta kaját kapjon. Az [link] terveztem rendelni majd kaját neki. Az Acana, a TOTW meg a Royal Canint irják sok helyen, h jó, de leirásukban nem találtam a pontos hústartalmat. Esetleg tudna vki segiteni, h ezeken belül mégis melyik lenne a legjobb és persze nem a legdrágább? Köszönöm előre is!!


+1 kérdés: ha kiskorától van szoktatva, tartható együtt törpenyúllal egy lakásban?



2014. júl. 14. 14:56
 1/7 makaroni100 ***** válasza:

Ezek a kaják mind nagyon jók nem tudom mit lehetne még !

Nekem a cicám (1-2 hónapos) és van egy törpehörcsögöm és sokszor kiengedem de eddig meg sose bantotta csak jatszott vele!

Szerintem kiskoratól nyugottan szoktasd őket össze de az első héten nagyon figyelj rájuk gőleg ha először találkoznak! Szerintem meg tudjak szokni egymást!:)

2014. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Tartható, de eleinte figyeld öket! :)

Kajában.. az enyémek a legolcsóbbat is megeszik! Kiscicának vizezett tej, bele Junior cicahusi, párizsin is elmorognak...

Laktózérzékeny minden cica, fosnak a tiszta tejtöl, mindig vizezd meg.. :) A cicatejet a miénk pl. nem issza meg.. :-D De a szomszédban az úri cicák se! :-D

Junior táp: pici, puhább..de édesen tudják magukra borítani! :-D

Késöbb is fontos a száraz eledel, hogy a fogai ne kövesedjenek, a gyomra is dolgozzon!

Friss vizecske pedig mindig legyen hüvös helyen, ha lehet cserép edényben, mert abból jobban szeretik!!! :)

Ha drágát kap, onnantól nem eszi az olcsóbbat, erre gondolj!

2014. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az egyik legfontosabb még: finomból halálra tudják enni magukat, ne etesd túl, bármennyire aranyosan kéri!!!

A lusta, kövér cicák betegesebbek..

Ha kintre megy, kelleni fog kullancsriasztó, csipesz is!

Bentre is jól jön a bolhairtó....invázió ellen.. :-D

A fiú cica pedig "permetezni" szokott házon belül, ezért ivartalanítani szokás.....szegények!!! :(

Bár gondolom, ezt már a nyuszi miatt tudod, csak eszembe jutott, hogy emlékeztetlek.. :)

2014. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszii szépen a válaszokat és a tippeket!! Am kajáknál amiket irtam, az mind jó és ezeken belül mindenféle? Mert pl. a TOTW-ból is láttam 2 fajtát, a Royal Caninból elég sok féle van a kinálatban.. Am ivartalanitás alap lesz, ha lány macska lesz, ha fiú. Nyuszinál is tervben van véve csak nehéz olyan dokit találni, aki ért is a nyulakhoz és csinált már ilyet.
2014. júl. 14. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsi cicának junior táp kell, abból szerintem nem sok féle van. Ha nagy lesz, van ivartalanított cicának is táp, azt sterilised-nek szokták írni. Ezek mind jó fajták, mindegy melyiket választod, a cicán is múlik, hogy melyiket eszi meg jobban. Tejet vizezve se adj neki szerintem, meg tudja enni a junior tápot simán. Amúgy az nem igaz, hogy a drágábbal etetett cica nem eszi meg az olcsóbbat, a miénk mindent megeszik így is. :) Josicattel meg premiere junior táppal etetünk. Az új kiscicánk pl. nagyon rosszul van a josicattől, megy a hasa meg remeg, a nagy pedig imádja azt és gyönyörű tőle. Szóval még az is lehet, hogy valamelyikre allergiás lesz, szóval először ne 10 kg-osat vegyél azonnal.

2. válaszolónak: Nem szegény az ivartalanított kandúr, pont hogy az ivaros harcol folyton és szerez sebeket meg betegségeket.

2014. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Applaws-t ajánlom, olcsóbb mint Acana, Orijen és magas hústartalma van: 80% van ráírva. Én ezt adom a cicámnak és meg vagyok vele tökéletesen elégedve!
2014. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
Nézd meg a zooplus pont hu oldalon (TOTW és RC),ott megtalálod az összetételeket is, ill. az acana pont hu és orijen pont hu oldalakon szintén..
2014. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!