Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megszokja a nyakörvet a cica?

Megszokja a nyakörvet a cica?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hónapos, kinti cica. Tegnap vettem neki nyakörvet és rátettem (sima nyakörv, nem bolhaírtós). Először fel sem tűnt neki, nem foglalkozott vele. Aztán egyre többet vakarta a nyakát, ahol a nyakörv van. Ha épp lefoglalta magát valamivel, akkor nem törődött a nyakörvvel ha meg unatkozott, akkor megpróbálta rágni és vakarózott is. Most levettem róla, de arra gondoltam, hogy naponta 1-2 órára feltenném rá, hátha megszokja. Azért tenném rá, hogy lássák, nem kóbor macska illetve fényvisszaverős, így a láthatóság miatt is.

Szerintetek megszokja? Apránként hozzá lehet szoktatni? Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2014. júl. 16. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 óra alatt megszokta. :) Én is kb. 4 hónapos korában tettem rá, és mivel nagyon játékos cica játszani akart vele kezdetben és mindig 2 lábra állt. :D De ha rajta hagyod akkor megfogja szokni hamar. Arra figyelj, hogy a nyakörv ne legyen túl laza, szóval ne tudjon hozzáférni egyáltalán. Viszont túl szoros se lehet, két ujjad férjen be a nyakörv és a cica nyaka közé. Ha nagyon hoszzú nyugodtan levághatod neki a felesleget, de azért hagyj rá bőven, mivel nőni fog, nyilván. :)

A vakarózás ne zavarjon, teljesen normális. Nekem a kutyám vakarózik néha a nyakörvétől és a kullancsnyakörvétől, de mivel nincsen bőrirritáció, ezért csak kényszercselekvés. Először sokat fog vakarózni, utána csak 1-2x egy nap, ami semmiség.

2014. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szuper, nagyon szépen köszönöm! Akkor nem adom fel :)


Arra figyeltem, hogy se túl laza se túl szoros ne legyen. Igen én is olvastam, hogy 2 ujjnak kell beférni.

2014. júl. 16. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
hagyd rajt mindig, ne vedd le, majd beletörödik
2014. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Beletörődik? Ez elég szomorúan hangzik...
2014. júl. 16. 10:40
 5/6 anonim válasza:
100%
Ez teljesen normális, hiszen még új neki. Szerintem nem kéne levenned róla. Az én cicám két hónapos, em rég került hozzám, egyből raktam rá egy nyakörvet, amin biléta is van a címünkkel. Őt főleg a biléta érdekli, állandóan rágja, a nyakörvével játszik, piszkálja. Hidd el, hamarosan megfogja szokni anélkül, hogy levennéd neki. :)
2014. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Visszateszem rá és rajta hagyom.
2014. júl. 17. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!