Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad a macskákat tejjel itatni?

Szabad a macskákat tejjel itatni?

Figyelt kérdés
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
A tehéntej egyrészt értékes fehérjéket, ásványi anyagokat és proteineket tartalmaz, de sok tejcukrot is. Ennek a tejcukornak a megemésztéséhez a bélben enzimekre van szükség. A felnőtt macska belében ez az enzim csak csekély mennyiségben van jelen. Ezáltal a tehéntej hasmenést okozhat. Biztosra mehet, ha macskájának speciális macskatejet ad. Lényegesen kevesebb tejcukrot tartalmaz, mint a tehéntej, ezért könnyebben emészthető. Ez jól egészítheti ki a macska eleségét.
2006. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A tehéntej az nem nagyon jó neki mert hasmenést okozhat,a kecske tej az valamenyivel jobb nekik,a legjobb viszont a speciális macskatej.
2006. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Az én macskáim imádják a tejet, és nincs tőle hasmenésük. Míg picik voltak, csak vizet adtam nekik, sőt pici kamillateával kevertem a vizet. Később felesre hígított tejet kínáltam nekik, és csak fél éves koruk után kaptak sima tejet. Azóta viszont folyton kierőszakolják, és rendesen megsértődnek, ha nem kapnak.
2007. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Tehéntejet nem szabad adni nekik mert hánynak.És felfordítja a gyomrát.De árulnak macskatejet.Csak olyat szabad adni a cicáknak
2007. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
ez egy jó nagy marhaság hogy a tehéntejtől hánynak. már több mint 20 macskám volt mindegyik kapott tehéntejet és sose lett semmi bajuk. teljesen egészségesek. kecsketejet aki ad annak csak gratulálni tudok...
2008. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk de csak laktóz mentes tejet mert a tehéntejtől és a bolti tejtől hasmenésük van.
2009. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Van olyan cicus amelyik gyomra nem bírja a tehén tejet még ha szereti is ,de fájhat tőle a gyomruk,és van olyan cica amelyiknek semmi baja sincs tőle.Az én cicám nem szereti,viszont van a Whiskasnak egy kifejezetten cicáknak készített tej,amit nyugodtan megihat,nem lesz baja tőle.Én még nem vettem neki mert a párom nem nézi jó szemmel.
2009. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
A bolti tejet nem is iszák meg a cicáim, de a friss tehéntejet annál inkább. Zéró hasmenés, gyönyörú egészséges cicák. Méghogy nem jó nekik! Az a nem jó amit tej néven adnak a boltban. Én is azt iszom amit a szomszédból hozunk a bociktól, és állítólag tej allergiám van ha-ha.. Ennyit a tej fogalmáról manapság. Ez a mitől mi baja lesz egy állatnak csak lehetőség de semikképp nem kell készpénznek venni, annyiféle állat ahány gazdi, sőt...a gazdi állapota jobban hat rájuk mint akármilyen külső tényező. Ha aggódsz, lesz is baja dögivel..
2009. aug. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem az összes cicára írtam.Ha elolvastad volna a szöveg elejét....Basszus itt mindenki csak kritizálni tud?Örülök neki hogy a Te cicád szereti a tehén tejet,nagyon egészséges is,de az én cicám nem issza meg.Nem értem ezt az oldalt.Valaki beír egy kérdést és máris jönnek a flegma válaszok.PFF
2009. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
13%

Persze, hogy szabad.

Bár az nekünk nem kedvez, hogy macskahasmenést kell takarítani a szőnyegről.


////A tej hasmenést okoz a macskának. De ez semmi rosszat nem okoz a kedvencünknek. Legfejebb nekünk!////

2009. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!