Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartásra kandúr vagy...

Lakásban tartásra kandúr vagy nőstény macskát érdemesebb venni? Igaz, hogy ha kandúr macskát ivartalanítanak, ellustul és elhízik?

Figyelt kérdés

Most költöztünk és egy macskában gondolkozom. Eredetileg kandúrt akartam, de rájöttem, hogy ivartalanítás nélkül azzal lehet gond... Ivartalanítani meg nem akarom, ha igaz a (fent említett) szóbeszéd.

A nősténnyel ugyebár nem lenne probléma, csak most hím macskát szeretnék - viszont ha az a macerásabb, marad a nőstény.



2014. júl. 21. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mindkét nemet érdemes ivartalanítani. A kandúr jelölget ivaréretten, a nőstény tüzeléskor "begajdul", nyávog, vinnyog. Mindkettő ivaros példányai produkálnak dolgokat, amik a gazdi számára kellemetlenek.


Ivartalanítással viszont nem fog ellustulni. Ez totális tévhit. Azért mondják ezt, mert sokan megvárják a 2-3 éves kort, mire a kandúr már rég ivarérett, akkor jut eszükbe, hogy ivartalanítani kéne, mert hetekre eltűnik. Ha ivartalanítják, akkor meg megáll, nem hajtja a vére, valóban nyugodtabb les. De ez nem ellustulás, ez a macska természetes viselkedése. Ha viszont ivarérés előtt lesz ivartalanítva, akkor ezek a kóválygós dolgok meg sem jelennek, nem lustul el. Nyilván a kölyökkori elevenség elmarad, 4-5 hónaposan "komolyodnak" a cicák, de az ivaros és ivartalan állatnál egyaránt.

2014. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen mindegy a neme, a lényeg, hogy ivartalaníttasd. Nekem sok ivartalanított cicám van, kandúrok és nőstények is, egyik sincs ellustulva, egyik sem hízott meg és nem változott negatívan a viselkedésük,inkább kedvesebbek, ragaszkodóbbak lettek. Mindegyik 5-6 hónapos kora körül lett ivartalanítva. Ha nőstény macskát hagysz rendszeresen ivarzani, ami megjegyzem kibírhatatlan a gazdi számára (2-3 hetente fog), gennyes méhgyulladást fog kapni és elpusztul. Bizonyított tény, hogy az ivartalanítás évekkel hosszabbítja meg az életüket, semmilyen negatív hatása nincs, csak előnye. Ne dőlj be a tévhiteknek, olvass utána, kérdezz meg állatorvost, tájékozódj.
2014. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ivartalanítani kell, eddig kertes házban éltünk, a nőstény macskáinkat mindig ivartalaníttattuk. A hímek közül egyet sem, ők mindig elmászkálnak, de ez minket nem zavar különösebben, majd visszajönnek ha akarnak. Viszont egy lakásban nem nagyon akarok egy ivartalanítatlan kandúr macskát, mert nyilván a szomszédoknak is vannak ilyen állatkái...
2014. júl. 21. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem mindegy, hogy kandúrt vagy nőstényt választasz. Csak annyi a különbség, hogy a kandúr ivartalaníttatása lényegesen olcsóbb, mint egy nőstényé.
2014. júl. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%
Egy lakásban tartott macska annyit eszik, amennyit adnak neki. Ha nem kap többet mint amennyi kell, nem hízik el. Ha meg a gazda olyan gyenge jellem, hogy nem képes ellenállni ha a macska kér, akkor az ivarosan is simán elhízik. Az ellustulás meg már inkább az elhízás következménye. A saját ivartalan kandúrom jó kondiban van és minden csak nem lusta. Normális hőmérsékletnél egyenesen hiperaktív. Most azért lassabb, de még mindig jobban bírja mint én :)
2014. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
33%
Szia érdemes szuka cicát tartani de nem muszáj ivartalanítani ha szuka cica kandúrt nem érdemes tapasztalatból tudom
2014. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!