Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nehezen, olykor nem...

A cicám nehezen, olykor nem tud pisilni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött, hogy a cicám elment a dolgát végezni, és vagy fél órán keresztül erőlködött, de nem tudott pisilni. Azóta egyre ritkábban látok az alomban pisilésre utaló jeleket, ma már semmit. Eszik, iszik a cica rendesen, eddig semmi gond nem volt vele. A tegnapi estét végig nyávogta, nem tudtam vele mit kezdeni, reggelre apró, pici "pecséteket" (vagy nem is tudom, minek nevezzem) találtam, anyukám pici tócsát. Van valamilyen mód, ennek a betegségnek, a kezelésére, katéterezés, meg minden egyéb nélkül? Benti cicáról van szó, minden amit olvastam ezzel kapcsolatban illik a helyzetre, csak nem nyávog keservesen az alomban. Szeretném szegény cicát megkímélni a katéterezés okozta stressztől, mindent megtennék, csak hogy azt elkerüljük. Van erre mód? Eléggé kétségbe vagyok esve.... :'(

2014. júl. 22. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Hm... esetleg, ritka gyorsan elvinni az allatorvoshoz?

Es a ritka gyorsant ugy ertem, mondjuk, fel oran belul indulni?


Kezdetnek kateterezes, es amikor mar jo, lehet gyogyszeres, es/vagy muteti megoldas.


(Feltetelezem, ivartalanitott kandurrol van szo, de ha nem, akkor is azonnal allatorvos.)

2014. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd orvoshoz! :(

Nem biztos,hogy katéterezni kell!

Lehet csak valami antibiotikumot kapna...hány éves cica?..kandur?...lány?

2014. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
vagy katéterezés vagy belülről "robbannak szét" a szervei, a ti döntésetek...
2014. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sürgösen vidd orvoshoz, mert a veséje beteg, és ebbe hamar elpusztulhat, méghozzá igen sok szenvedéssel.
2014. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyukám intézi az orvost, mindenképp elvisszük, ahogy csak lehet. Egyébként ivartalanított, fiú cicáról van szó, kb. 1 éves, nagyon kis fiatal még. Remélem tényleg az antibiotikum is segít, és nem kell katéter, meg minden szörnyűség :(
2014. júl. 22. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Macskám majdnem belehalt ebbe nem lehet ezzel szórakozni hogy jaj ne katéterezés.. Ő könnyebülne meg a legjobban még ha fájna is neki a gyulladt részen egy kicsit de tudna üríteni. Kellemetlen persze, mi is kizártuk a konyha-előszoba részre ahol fel tudtam mosni igen gyakran,de ha nem lett volna katéter szétrepedt volna a veséje,a vérébe vizelet került volna ami egyenlő a húgyvérűséggel ami halálos és kegyetlen egy halál mód.. Bár nálunk gondok voltak mert gallér ellenére kitépte magából katétert, tehát vagy 3x mentünk egy! nap orvoshoz,olyan szűk volt a húgycsöve hogy nem maradt meg rendesen..

Gyógyszer és katéter mellett rendbejön a cicád,bár csúnya betegség ez a húgykövesség. Lényeg most 1 hétig legyen katéter közbe gyógyszerezés és utána csak kizárólag S/0 tápot etess vele,gyógytáp/húgykő elleni. Ha nasit akarsz neki van belőle konzerv is,nekünk azóta lekopogom vissza se jött mióta gyógytápot eszik,bár enyém csirkeallergiás így medica (fressnapf gyógytáp) marhásat eszik.

Jobbulást és kitartást nektek! És ne idegeskedj, te vagy a kulcs a gyógyulásához, orvosnak se rinyálj kérlek a katéter miatt,ő a szakember..

2014. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, vegul mi lett?
2014. júl. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az orvos húgyhólyaggyulladást vélt megállapítani, ultrahangos vizsgálat után kizárta a húgykövességet, ráadásul szerinte túl fiatal még a kialakulásához. Antibiotikumot kapott, 6 napig kell adni neki, speciális tápot is kapott. Sajnos az ultrahang, a vizeletvizsgálat, a gyógyszer és a táp ellenére, nem látszik javulás, azóta tócsákat sem hagy a lakásban, az alomban semmi pisilésre utaló jel. Jelenleg fogalmam sincs mi lesz vele, az orvos szerint, ha a gyógyszer nem segít, jön a nagy labor, meg ami szükséges. Elég rossz a helyzet, tanácstalan vagyok. A válaszokat mindenesetre köszönöm.
2014. júl. 24. 19:53
 9/9 anonim válasza:
Mi lett vele? Ugyanez van az én 6 hónapos nőstény cicámmal..:(
2018. febr. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!