Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Furcsán kezdett el viselkedni...

Furcsán kezdett el viselkedni a macskám, miért?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves brit rövidszőrű macskám!Egy ideje olyan furcsán viselkedik hogy oda jön dörgölőzni hagyja magát megsimítani dorombol,viszont a másik percben belém harap mérges lesz!Aztán próbálunk közelíteni felé fúj nem tetszik neki!Hívom játszani az ujjaim mozgatom neki mert azt szereti és nézi messziről ki is van tágulva a pupillája látszik hogy kellene neki de csak nem ugrik,nem játszik csak néz!Akkor kiskorától kezdve ha mi fogjuk meg kézbe bevágja a "Grumpy cat-es" fejét csapkodja a farkát utálja minden percét!De valóban saját magától SOSEM jön ölbe!Max csak átgyalogol rajtunk!Csak akkor kellek neki ha kaját adok , de mostanában szerintem már az sem érdekli ha nem kap ő már csak azért sem kedveskedik semmivel inkább eltűnik a lakásban szem elől!Pár info még:Ivartalanított,nőstény,lakásban tartott (soha életében nem volt még kint és nem is volt állatbarátja) Nincs kisgyerek mi tényleg nem nyaggatjuk csak szeretni szeretnénk de úgy tűnik ő neki ebből nem kell..Volt már régebben is macskánk a férjemnek is és nekem is de nem ilyenek voltak!Sokkal szeretetre éhesebbek nem úgy mint ő!Persze van pozitív oldala is imádja a látogatókat cukiskodik,produkálja magát nekik egyből ha jön valaki jobban mint nekem ha én haza érek ki kaját ad neki!Olyan mintha elakarná magát vitetni!? :D Bocsánat hogy hosszú lett bár még tudnék róla mesélni!
2014. júl. 22. 16:57
 1/1 anonim válasza:
Az én cicám dettó ilyen! Szintén benti, csak kandúr, és ivartalanított. Szokott dörgölőzni, odamegy anyukám lábához aludni, de engem mintha utálna! Odajön, hogy dörgölőzzön, megsimogatom picit, élvezi, majd a másik pillanatban szinte átharapja a kezemet, ha távolabb megyek, megtámad, megharapja a lábam. Ő sem engedi, hogy sokáig kézben tartsák, a dédelgetéstől a hideg rázza. Elképzelhető egyébként, hogy ki kellene kicsit vinni. Én pórázon (tudom hülyén hangzik) szoktam kivinni, két másik cicánkkal barátkozik, körbenéz az udvaron. Nem árt neki, ha néha kicsit kint van, de persze csak felügyelet alatt, mert ha még sosem volt kint, könnyen megijedhet valamitől, és akkor aztán bottal lehet ütni a nyomát. A benti cicák hajlamosak picit bedilizni, ráadásul én úgy tudom, a nőstény cicák egyébként is agresszívabbak, mint a kandúrok. Sok sikert a neveléséhez! :)
2014. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!