Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális hogy ilyen a macskám?

Az normális hogy ilyen a macskám?

Figyelt kérdés

Az egyik hogy azt csinálja, hogy bár velünk nem annyira hanem jobban idegenekkel vagy ismerősökkel ha idejönnek, hogy van minden szobába pár hely ahova senki nem ülhet le, pl ágy egyik vége, akkor pár szék meg összevissza 2 fotel... mert ha oda leül akkor odamegy hozzá, először csak néz az illető szemei közé majd ha az nem reagál semmit akkor felágaskodik rá de még mindig csak néz és néz majd ha erre sem reagál akkor az egyik első mancsából szépen lassan fokozatosan bele ereszti az illető combjába vagy a térdébe a körmeit, bár van néhány olyan személy aki viszont sehova sem ülhet le ha ő bent van... meg ha idejön valaki akkor ő olyan mint egy gyerek, odafurakodik előre, ha bejött az illető és leült akkor ő is bejön és őt is üdvözölni kell meg esetleg még megsimogatni, mert ha nem akkor felágaskodik és az egyik első mancsával nyúl az illető arca vagy a vállat felé és az arcát cirógatja, a vállát meg kocogtatja mint ha én meg akarnék valakit szólítani hogy figyeljen rám... meg vannak még neki heppjei, pl ha az ágy fagy szék vagy fotel rumlis, tele van pakolva vagy valami és ő oda akar lefeküdni, akkor addig jön utánam és nyávog még meg nem igazítom és el nem pakolok onnan és utána nyugiban van...


Meg próbál utánozni, pl aludni ugyan abban a pózban alszik mint én, oldalamon szoktam aludni, és mindig az alsó kezem van a fejem alatt teljesen felfelé nyújtva a lábaim meg az egyik picit hátra a másik meg előre, na ő pont ugyan úgy... meg ha felveszem nem úgy kell fogni mint egy pójás csecsemőt, a segge az egyik tenyeremben a háta az ellenkező vállamnak dőlve és az első lábai meg ha pl bal kezemben van a segge akkor a jobb alkarom elé kell tennem és vagy felkönyököl a jobb alkaromra, vagy csak átlógatja rajta a lábait...


Kajából mindent megeszik amit lát hogy mi is eszünk, legyen az chips egy kis csoki, sárgarépa akár nyersen akár főve, sajtok vagy bármi, és fura módon sosem volt semmi ilyesmitől beteg


Mikor nyávog akkor legtöbbször helyzethez illően próbál szavakat utánozni, a legérthetőbb ezek közül ha valamit nem akar akkor a nem és a nem jó szó... pl ha ki akarom tenni, és mondom neki hogy kiteszem akkor ellenkezik és próbál mindent megtenni az ellen hogy ki tegyem és közben mérgesen mondogatja hogy nem, nem jó nem... meg ha akar valamit és mondom neki hogy várjon picit majd mindjárt akkor leül és szépen türelmesen vár...


Meg volt olyan is hogy az egyik családtagom beteg lett és orvost kellett hívni hozzá, és a macska már az elejétől nem tágított mellőle, mikor már látszott hogy rosszul van, és mikor kijött az orvosi ügyelet akkor nem akarta odaengedni hozzá a dokit, ekkor kitettük az udvarra, de mikor a doki elment csak visszaszaladt, és mikor a mentősök jöttek akkor meg még jobban megvolt kergülve olyan volt mint akinek elment a józan esze, ahogy nézett a mentősökre meg minden valamint kiment egész a mentőig aztán mikor elmentek a mentők és másnap felhívtuk telefonon akit elvittek kihangosítottuk a telefont és beszélni kellett neki a macskához hogy megnyugodjon, mikor szólt hozzá akkor nyugodott meg, addig tiszta idegben volt és enni sem evett...


Nekem ő az első macskám, így nem tudom mennyire normális vagy sűrű az ilyen a macskáknál, kutyáról hallottam hogy odáig van a gazdájáért meg mindent megtesz hogy a gazdi kedvében járjon, de macskáról pont az ellenkezőket mondja mindenki, hogy nem érdekli a gazdája, vagy a gazdái sorsa és csak annyira kell neki a gazda hogy enni kapjon...



2014. júl. 23. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy emberi tulajdonságai vannak :) Sok macska csak elvan magának, nem is érdekli a gazdája.
2014. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ennek örülök is... :)


akkor nem minden macska ilyen?


van még egykét doldog, amit nem írtam le róla mert akkor elég hosszú lett volna, mert erről napokat lehetne beszélni, szó szerint olyan mint ha egy 4-5 éves körüli gyerek lenne meg mint aki megérti minden szavam, mert ha azt mondom neki hogy nem szabad, akkor nem csinálja, pl ha valami hússal bánunk a konyhában, sima ebéd készítéskor vagy csirkét/tyúkot vágunk soha nem nyúlna bele, nem lopna el semmit, mindig mondjuk neki hogy ne bántsa mert nem szabad, és olyankor csak leül és néz aztán otthagyjuk a hússal együtt, és mikor kijövünk látjuk hogy ő még mindig ott ül és csak néz, és az ott hagyott étel még mindig érintetlenül van az asztalon, ilyenkor megdicsérjük és ha tudjuk meg is simogatjuk és olyankor szó szerint látszik rajta hogy örül és jól esik neki... meg nem bánt semmi más jószágot, voltak már tengerimalaccaink, hörcsögök, kiscsirkék kismadarak, de megmondtuk neki hogy nem szabad bántani meg hogy őt is szeretjük nagyon és nem bántotta egyiket sem, max terelgette hogy le szökjön meg

2014. júl. 23. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy egy ennyire értelmes és szerető cicátok van. A legtöbbje csak elvan magában, a gazdit szereti és ragaszkodik hozzá, de semmi több.
2014. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!