Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak este gennyes volt...

A cicámnak este gennyes volt a szeme, csak kuporgott a földön, reggelre ki se bírta nyitni, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Sajnos ma reggeltől estig dolgozunk, csak holnap tudjuk elvinni az állatorvoshoz, de addig is aggódom érte. Most otthon van egyedül az udvaron a kutyával. Kandúr cica, másfél éves, lehet hogy verekedett, nem tudom. Ma este bent aludt a házban, reggelre alig bírta kinyitni a szemét, de csak a jobbot, a balnak semmi baja. Szerintetek mi baja lehet? Nagyon súlyos?

2014. júl. 24. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy verekedett és a másik macska belekapott a szemébe. De lehet toklász ment a szemébe, amit tényleg csak az orvos tud kiszedni.

Esetleg este egy kis kamillateával próbáld meg óvatosan letisztogatni, ezen kívül szerintem sok mindent nem tudsz csinálni holnapig ha tényleg nincs időd ma elvinni orvoshoz.

2014. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajna reggel 7-re mennem kellett dolgozni, este minimum 10-ig bent leszek. Aggódom érte, mert multkor meg egy nagy csomónyi szőr hiányzott a farka végéről, megtépte egy másik macska. Akkor nem vittük orvoshoz, mert nem tűnt komolynak a dolog, de ezzel már nem tudok mit kezdeni. A kammillát nem veszem igénybe, mert allergiás reakciókat válthat ki, a doki nagyon le fog szidni.
2014. júl. 24. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, mutasd meg orvosnak. Az is lehet, hogy pár nap szemcseppezés rendbeteszi, az is lehet, hogy más, majd kiderül.


Jó tanács: Ha beteg a macskád, akkor ne legyen "egyedül az udvaron a kutyával". Be kell zárni ilyenkor, hogy el tudd vinni orvoshoz, nehogy pont előtte lépjen le betegen utána meg mire visszajön esetleg már félig kirohad a szeme az ellátás hiánya miatt. Sokan járnak így. A "kedvenceim" akik keresik az elveszett macskájukat, akit naponta infúzióra kell hordani. És kiengedi. És csodálkozik, ha esetleg sose látja többet.

2014. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, csak már nagyon régóta kint lakik és nem találjuk a dobozt, amiben régen az alomja volt. Reggel sietnünk kellett dolgozni, nem maradhatott bent. A kutya nem bántja, olyanok mint a testvérek. Szerintem nem fog elszökni. Azért majd írok holnap, hogy mi volt a dokinál.
2014. júl. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!