Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök cicára nyakörv?

Kölyök cicára nyakörv?

Figyelt kérdés

4 hónapos kandúrkám van, még nincs ivartalanítva, és vettem neki egy biztonsági záras cicanyakörvet, van rajta egy pici tartó az elérhetőségemmel (benti cicának szeretném, de amíg nyaralok, nagymamám vigyáz rá, és elég fürge...).

De nagyon nem tetszik neki, le akarja szedni, beleakad az alsó állkapcsa. Lehet ekkora cicára nyakörvet tenni? Hogyan tudnám hozzászoktatni?



2014. júl. 24. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
van ilyen nyakörv az enyémre is ilyet vettem, az élősködőket távol tartotta és ha picit beakadt valahova azonnal szétszakadt, így nem fojtotta a cicát
2014. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van ilyen nyakörv...
2014. júl. 24. 18:51
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

akkor meg minek kérdezed? van külön kölyökmacskának is ilyen.

ha meg nem tudod hozzászoktatni (te hibád) akkor cegyél rá cseppet és chipeztesd be

2014. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tippeket kértem, hogy hogyan tudnám hozzászoktatni. Ezzel nem segítesz. Igen, az én hibám, hogy nincs ebben tapasztalatom, és segítséget mertem kérni.
2014. júl. 24. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Eleinte többször, rövid időre tedd rá és minden alkalommal jutalmazd. A jutalmazás cicák esetében mindig étel, de vigyázni kell hogy el ne hízzon.

Reggel etetés előtt tedd rá, és rögtön kapja is meg a reggelit. De kevesebbet adj neki mint amennyit szoktál. Ha befejezte az evést egy kicsit még hagyd rajta, de egy 5 perc után vedd le róla. Egy fél óra, óra múlva megint tedd rá, és rögtön adj neki egy kevéske kaját. Ez lehet pár szem száraz táp vagy akár egy pár pici darab sajt, párizsi, vagy egy kis májkrém. Megint csak 5 percet legyen rajta. És ezt így kb egész nap vagy ahogy ráérsz.

Másnap megint ugyan így de növeld az nyakörv idejét 2-3 perccel. Idővel hozzá szokik. Türelem.

2014. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 24. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált (a tippet itt olvastam egy válaszban): szétvágtam egy láthatósági mellényt, vettem tépőzárat, rávarrtam a mellénydarabokra és tépőzárral csatoltam össze a cica nyakán. 3 darabból állt a "nyakörv", biztosan kioldódik, ha beleakad valamibe, fillérekből megvan, nem kell sajnálni, ha elveszik, ráadásul ha a fényvisszaverős részt vágod le, akkor az autósok is jól látják a cicát. Szerintem ez azért is jó, mert nincs semmi súlya, míg a bolti nyakörv zavarhatja föleg a piciket a súlya miatt. Ha ehhez a súlytalan dologhoz hozzászoktatod, ha megszokja, hogy van valami a nyakán, utána még mindig át tudsz térni a bolti nyakörvekre, de addigra a cica megtanulja, hogy nem bánt az, amit a nyakába teszel. Kis elérhetőséges tatyit rá tudsz tenni a saját nyakörvedre is.

Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszönöm!
2014. júl. 25. 12:15
 9/9 anonim válasza:
Nekem 3 honapossak sincsenek es van rajtuk nyakorv
2014. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!