Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam emberekhez...

Hogyan szoktassam emberekhez a kis cicát?

Figyelt kérdés
A mamám macskája le ellett a kertben,kettő kis macsek van.Elég vadak de az egyiket be kellett hoznom a lakásba mert szabadon van a kutya és nincs kizárva hogy elkapja őket.(a másik cica elbújt az erdőbe az anyjával de megpróbálom elfogni őt is.A kutya csak a piciket bántja .A kicsik már elválaszthatók az anyjuktól!) Amelyiket behoztam most is a cipős szekrény mögött bújkál,tettünk ki neki tejet de nem jött még elő.Hogy tudom hamar kézhez/emberekhez szoktatni őt? (bocsánat ha értelmetlen) ><
2014. júl. 27. 23:31
 1/5 anonim válasza:
Hozzánk az egyik melléképületbe ellett a szomszéd macskája 4 kiscicát. Egyet hazavitt, őket a szomszédok megölték :'( A másik hármat pedig ott hagyta és nem etette őket. Adtunk nekik kaját, majd elfogtuk őket. Én úgy szelídítettem meg, hogy megfogtam és egyszerűen nem engedtem el, hiába karmolt meg kapálózott. Tartottam, simogattam és beszéltem hozzá. Aztán kapott megint kaját. Majd megint megfogtam, simogattam, beszéltem hozzá stb. Egy idő után (talán 1 hét) megszokta, megértette, hogy nem bántom. Utána elválaszthatatlanok voltunk. Sajnos ez csak az egyik cicával sikerült igazán, mert a másik kettőt ellopták :( Szóval szerintem próbálj minél többet beszélni hozzá, hogy megszokja a hangodat és adj neki egy kis időt :)
2014. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, sima tejet ne adjatok neki, mert 98%, hogy menni fog tőle a hasa (mivel a macskák/kutyák nagy része laktózérzékeny), kecsketejet adhattok neki.

Nyugi elő fog jönni, csak adj neki egy kis időt, hogy megszokja a környezetet, megnyugodjon :) Esetleg odarakhattok a szekrényhez egy rongyot, amin rajta van az anyacica szaga, így gyorsabban megnyugodna, biztonságban érezné magát. Utána ha előjött, nem szabad letámadni, hogy jaj milyen édes, nem kell rögtön felkapni és agyon simogatni. Először csak rakjátok oda a kezeteket, hogy szokja a szagotokat, utána lehet szépen lassan simizni, ahogy engedi. Csak szépen sorjában.

A kutyusnak is lehet adni rongyot, amint rajta van a pici cicák szaga, hogy szokja. Utána meg lehet neki kézből mutatni a kicsiket. Ha a nagy macskát nem bántja, őket is megfogja idővel szokni, csak ne hagyjátok felügyelet nélkül őket.

Remélem segítettem :)

2014. júl. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még most se bújt elő :/ szedjem ki valahogyan?
2014. júl. 28. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, húzd el a szekrényt.
2014. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült! :3 már dorombol és dörgölőzik is.Köszönöm! Mentek a zöld kezek! :)
2014. júl. 28. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!