Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik a macskám virágokat?

Miért eszik a macskám virágokat?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a virágokat és a macskámat is. A közös bennünk, hogy a macska is nagyon szereti a virágokat, különösen a pálmaféléket. Miután rájöttünk a sok csupasz virág keletkezésének okára elajándékoztunk minden olyan virágot ami akár csak enyhén is mérgező és beszereztünk neki pár cserépnyi macskafüvet. A macska ennek ellenére rá sem bagózik a macskafűre sem a sima fűre, semmire ami neki lett kitéve, de előszeretettel fogyasztja továbbra is a gyompálmákat a vízipálmákat és a sárkányfát. Olyan szinten falja, hogy közben szinte morog, hörög plusz dorombol. Vettünk neki fűtablettát, hátha az majd helyettesíti a növényevést, de nem. Imádja a tablettát, de mellé enné a virágot is. Rendeltem magokat és ültettem macskamentát, néha azt megrágja, de nem jellemző. Rövid a szőre, nem szokta kihányni csak nagyon ritkán, ezen kívül naponta van kikefélve és hagyja magát kiporszívózni is, szóval feltételezem nem nyel az átlagnál több szőrt ami miatt égne a gyomra és kívánná a zöldet. Létezik olyan, hogy egy macskának ez ízlik? Valaki másnak a macskája is betegesen írtja a szobanövényeket? Kicsit unom már a macska folyamatos nyomon követését meg a "nem, fúj kifelé!" szavakat. A macska egyébként képes rám támadni, ha észre veszem és kizavarom. Van erre valami megoldás? Nem tehetem fel a 2 méter magad pálmákat polcra, mellesleg felesleges is, mert addig pattogna amíg fel nem megy oda is.
2014. júl. 28. 11:18
 1/5 anonim válasza:
lehet hogy nem eteted mi
2014. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) igen.. ezt kifelejtettem, én kérek elnézést.. :) szóval ezek mellett etetjük is természetesen, kiváló prémium táppal, naponta megfelelő mennyiséggel. Szóval, nem ez az oka.
2014. júl. 28. 11:50
 3/5 anonim válasza:
Az én macskám a nárciszt ette (pedig az elméletileg mérgező, és mikor rájöttünk már rengeteget evett belőlle, mégse lett baja) A macskák alapvetően ragadozók, de attól ugyan úgy esznek növényeket is. Szóval ha nem lesz tőle baja, szerintem nyugodtan hagyd rá. (Bocsi, tudom hogy ez nem a kérdésedre a pontos válasz, de remélem azért tudtam segíteni) :)
2014. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az enyém is imádta a vízipálmát, egyedüli megoldás az volt, hogy elzártam tőle. Szóval vagy elajándékozod a pálmád, vagy olyan szobába rakod, amelynek az ajtaját csukod a macska elől. Esetleg megpróbálhatsz valami szagos dolgot mellé tenni, amit meg utál.
2014. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam tegnap, hogy befújtuk a virágot keserű spray-vel. (amit a macska akkor kapott, amikor ivartalanították, hogy ne nyalja a sebet) Egyelőre úgy tűnik a virág bírja a macska meg nem szereti a keserűt, de nem akarom elkiabálni, mert sok időre nem volt beengedve a hálóba.
2014. júl. 31. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!