Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítása. Ki,...

Macska ivartalanítása. Ki, mikor csináltatta, az átlaghoz képest kisebb, nagyobb, ugyan akkora lett a cica? Egészséges? Hízékony? A jelleme változott? Ha igen, miben?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kandúrkám. Benti cica, ivartalaníttatni akarjuk, hogy nagy korában ne jelöljön. Az oltásai miatt járunk állatorvoshoz, beszéltünk is már erről. A Ti tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok.

Előre is köszönöm!



2014. aug. 6. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ivartalanított kandúrom és egy kislányom is. A leányzó valamivel kisebb az átlagosnál, de teljesen arányosan, szerintem ez nálagenetikai, mert a mamája sem volt egy vasgyúró. Természetét tekintve egy baromi hízelgős, kéjenc kis dög, naphosszat lehet simizni, viszont ölbe csak akkor lehet venni, ha ő akarja. Mozgékony, jókedvű, hatalmas vadász, de a kert végében lévő szántásnálmesszebb nem megy, egyet kiabálok és már itthon is van. Egyáltalán nincs elhízva, 2,8 kg, ami a maga kis 33 cm-es testhosszával (anyukáját így is túlnőtte 7 cm-rel) nem rossz, maximális egészségnek örvend, 7 hónaposan lett ivartalanítva, jelenleg 5 éves.


A kandúrkám is korán, 6 hónaposan lett ivartalanítva, őt kidobva találatam, 2-3 napos lehetett, kézben neveltük fel, így lehet, hogy ez is közrejátszik abban, hogy alig megy el melőlünk. Vele aztán tényleg bármit lehet csinálni, szomszéd kislány kedvence, mert lehet dögönyözni. Ő nagyra nőtt, 59 cm a testhossza, amihez 4,9 kg tartozik, de még csak november végén lesz 2 éves, doki szerint még akár nőhet is, de erősödni még biztosan fog, egyelőre nemhogy kövér, hanem ponthogy kis gebe, az az igazi nyúlánk macs, pedig minőségi tápot esznek. Ő amúgy egy baromikiegyensúlyozott, nyugis cica, aki mindenkivel jól kijön, mindegy, hogy az ember, vagy állat.


Én maximálisan ivartalanításpárti vagyok, most van egy újabb befogadott kis mazsolám, 3 hónapos kandúr, negyed éven belül ő is túl fog esni a dolgon. :)

2014. aug. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem minden cicám eddig felnőttként lett ivartalanítva, mert nagy korukban is kerültek hozzám.


Anyu félperzsája: - kicsit hízott, kényes lett


Kandúrom: - nem hízott, ugyan úgy kóborolt semmit nem változott, azt leszámítva hogy anyun (aki műteni vitte) minden éjjel bosszút állt és az ágya alá wc-zet :)


A mostani nőstényem is 2 évesen került hozzám, rögtön vittük is ivartalanítani, ő nagyon sokat hízott. Lustának nem lusta, jár vadászni-halászni viszont rengeteget eszik, és hiába én próbálok nem annyit adni, megoldja máshogy, elzavarja az argenti dogot a táltól és megeszi az ő kajáját...


Most van egy 14 hetes kandúr cicám, őt jövő hónapba viszem, nem tudom hogy hízást, növést hogy foglya befolyásolni. Jelenleg nyulánk, vékonyka

2014. aug. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én cicám felnőttként került hozzám, menhelyről. Már ivartalanítva volt. Azt mondták 6 hónaposan csinálták. A cica nem hízott meg, viszont nagyon szelíd, állandóan az ölembe mászik ha leülők. Játékos, mozgékony kicsit kényes néha :)
2014. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kandúromat 7 hónaposan vittem el ivartalanítani az állatorvos ajánlására (6-8 hónap). A műtét előtt egy héttel kezdett el jelölgetni. Ez a szokása szerencsére nem rögzült benne. A műtét jól sikerült, este nagyon nyűgös volt még, nem találta a helyét, másnap minden a régi volt. Egy hét múlva vittem kontrollra, nem volt semmi gond. A beavatkozás után 1 hónappal bepisilt a cica. Ezt a mai napig nem tudom pontosan, hogy miért tette, de én arra gondolok, hogy akkora ürültek ki belőle teljesen a hormonok. Azóta nem fordult elő ilyen eset, már 1 éves múlott. Én ugyanúgy etetem, azzal a táppal amivel előtte is. Nem hízott meg, nagyon jó formában van, de én napi fél-1 órát játszok is vele és lefárasztom. Viselkedése nem igazán változott, játékossága megmaradt, talán már annyira nem szeret ölben lenni, mint régebben. Ez nagyon kedvfüggő nála, de nagyon nagy cica és nem fér el az ölemben, lehet nem érzi már kényelmesnek itt, talán ezért lehet. Reggel és ha hazaérek munkából bújik, dorombol, mintha egy hete nem látott volna.
2014. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!