Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a cicám imádja a chpset?

Figyelt kérdés

Először is, nem, nem etetem vele. Tegnap párommal vettünk egy zacskót az esti mozizáshoz. A cica a szobában alszik, jelenleg 3 hónapos befogadott kiskandúr. Egyszer csak feljött közénk és szó szerint belefejelt a zacskóba, lenyúlt egy kisebb darabkát. Mire el tudtuk kapni, már meg is ette. Onnantól kezdve egész este a zacskó körül ólálkodott, próbálkozott újabb darabkát lenyúlni, rágta a zacskó sarkát, még a kezünkre is ráharapott, a szánkba is bele akart nyúlni, hogy amit már mi kivettünk, azt ő megenné.

A cicák ennyire szeretik a chipset? Két felnőtt cicám sose csinált ilyet. És mennyire egészségtelen nekik? Tegnap egy kb 2 köröm nagyságút evett meg, ettől remélem nem lesz még semmi baja. Nem vettünk rajta észre semmit, a reggelijét is benyomta, most játszik, rosszalkodik. Ha gond lenne, már látszana rajta, ugye?



2014. aug. 8. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem lesz baja, de rohadt sós nekik, tönkremegy a veséjük.
2014. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt a sótól tönkremegy a vese elavult baromságot felejtsük már el... ellenben a macska egy ragadozó és a krumpliban van egy csomó dolog, ami nem tesz jót... mellesleg nektek sem.
2014. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor nem lesz semmi baja a cicónak. :) Mi sem eszünk, sohasem voltunk édességpártiak, nem is emlékszem, mikor ettünk utoljára, évente 3-4 zacskóval veszünk maximum, csak most "kívánósak" voltunk. :)
2014. aug. 8. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ennyitől nem lesz baja, még úgy sem hogy valóban nem egészséges. Sőt ha teszem azt hetente 1x mozizás vagy mecs közben esztek chipset és mindig bele eszik akkor sem.


Furcsának meg abszolút nem furcsa. Attól hogy egy állat ragadozó, még eszik zöldséget, gyümölcsöt stb.

Anno a kutyánk úgy került hozzánk hogy a kerítésünk mentén legelte a szőlőt.

Anyunak a két kutyája megveszik a salátáért, paprikáért és a háztartási kekszért. Utóbbit az én kutyám is szereti.

Az én kutyám elé ha egyszerre leraksz kutya kaját és káposztás tésztát, előbb fogja megenni a káposztás tésztát.


Szoktuk a kutyának vödörbe gyűjteni a maradékot. A cicám abból mindig a kenyér héjat vadássza ki, nem a húst.


Szóval a ragadozók sem csak húst esznek, nincs is meg benne feltétlenül minden tápanyag, vitamin amire szüksége van.

2014. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem mondta, hogy csak húst eszik, eszik rengeteg zöldet is, de krumplit azt nem... a krumplihoz természetes közegében egy macska soha nem jutna hozzá, az a rengeteg kenényítõ, szénhidrát ami a krumpliban van, az nem kell egy cicának.
2014. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megnyugodtam, innentől nem kísérem mindenhová a kis tolvajt. Attól nem kell félni, hogy heti rendszerességgel chip-hez vagy csokihoz jut, teljesen más, inkább sportos életmódot élünk (lovaglás, röplabda, úszás, biciklizés, futás), az egyetlen ilyen édesség a kakaó, amihez hozzá juthat napi szinten, de azt sem kap természetesen. A kenyeret ez a kis mocsok is nagyon szereti, főként, ha száraz kenyér az, azzal lehet játszani is meg enni is, az nagyon jó buli. :) Emellett a répát szereti nagyon főzve és párolva is. Nem él rosszul, Acana táppal etetjük, az mellé csirkenyakat szoktam neki venni, azt főzve heti 3 alkalommal, meg a kutyának szoktam farhátat főzni, abból is szokott kapni. Úgyhogy úgy gondolom, hogy rendben van tartva, pont ezért ijedtünk meg, reméltük, hogy nem lesz semmi gond ebből a kis adagból.

2014. aug. 8. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskak nagyon konnyeden raszoknak a gu...mitudomenmilyen izfokozora, ami a chipekben is van.

Alapvetoen nem art nekik (persze, ha csak chipset eszenk, akkor de, de az ugy mindenkinek).

Szoval, kaphat, chipset, csokit, mindent, de termeszetesen mertekkel.

2014. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!