Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért az acanát ajánljátok...

Miért az acanát ajánljátok folyton?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindig az acanát, orijent mondjátok legjobbnak, én is azt hittem a hozzávalók alapján is, de az állatorvosunk a vetcomplex, royal cannin, iams tápokat mondta. Azt mondta ezek a legjobbak és ezek után egy nagy űr van. Itt pedig azt olvastam, hogy a royal cannin pl. már nem olyan jó. Szerintetek? :)

2014. aug. 16. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Sose kaptak még a macskáim acanát se orijent. Mindig whiskast kaptak és eléldegéltek. Most tervezem az említett tápok közül valamelyikre az átállást.

Igazán azért mert most olvastam el hogy mit is kaptak eddig a cicáink... gabonát!

Na már most anno pont azért háziasították a macskát, mert a rágcsálókat elpusztította a magtárból viszont a gabonát nem ette meg. Akkor most miért is etetünk azzal macskát? Mit keres egy macskának szánt ételben gabona?


Az általad említett RC, iams, vetcomplex mind tartalmaz gabonát, ráadásul nagyobb százalékban mint húst.

Ezt azért emeltem így ki, mert sok helyen olvasom hogy a macskának kell a gabona csak nem tudja megemészteni, de az elfogyasztott egér által félig megemésztett gabonát hasznosítja a macska. Ezt nem is kétlem, van is benne logika csak hogy annak a szerencsétlen patkánynak nem nagyobb a gabona tartalma mint a hús tartalma.

2014. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A RC-ra általában azt mondják, hogy az ár-érték aránya nem jó, mert ahhoz képest, ami benne van drága, de ettől függetlenül nem rossz táp.


Egyébként szerintem nem kell hallgatni senkire, érdemes alaposan átnézni minden szóba jöhető táp összetételét, eleve csak azzal foglalkozni, ahol a felsorolás első helyén hús áll, és nem gabona, vagy adalékanyagok (mert első helyen a legnagyobb arányú összetevő van), és ez alapján kiválasztani a te elképzeléseidnek megfelelőt.


Minden cica, és minden gazdi más. Úgy etesd, ahogy szerinted jó, mivel úgy látom, az alapirány tökéletes nálad, csak válogatni kell a pénztárcádhoz és a cicád igényeihez illő tápot (Ha csirkeallergiás, akkor csirkementest, ha gyenge a gyomra sensitive-et, ésígytovább, de úgyis te tudod a legjobban mire hogy reagál.)

2014. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!