Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap érkezett cica büdös...

Tegnap érkezett cica büdös lett mára és mindenhova pisil! Miért? 6 hetes kislány

Figyelt kérdés

Tegnap jött kislány cica, mára az egész terasz büdös. Jön be a szag. A macska is kis büdös, behoztam a szobámba, ahol tegnap is volt. Semmit nem csinált tegnap. Ma az első dolga az volt, hogy nyávogott párat ment 2 kört(gondoltam fél), utána felraktam az ágyra (ott volt tegnap), hátha ismerős neki. Egyből pisilte az ágyat. Lekaptam a szőnyegen folyt.. abba hagyta mire kirohantam a fürdőbe rongy miatt, már sétálgatott is tovább s kb 1 méterrel arrébb a parkettán pisilt.. miután végzett ott ült a pisiben.... :S arrébb raktam ott megint pisilt. Majd fel kelt, arrébb sétált, a sarokba ért és ott megint pisilt. Felemeltem, nem hagyta abba, megvártam míg kicsurog belőle, s ki raktam a teraszra vissza. Miért teszi ezt 6 hetes és kislány!!

Ha megsimogatom a kezem is büdös lesz, a ruhám is. Volt kislány koromban macskánk, nem emléxem, hogy büdösek lettek volna... Most meg hányingerem van magamtól!! :S



2014. aug. 17. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Jaj istenem... miért vettétek el az anyjától alig 6 hetesen? És mit vársz tőle, ez egy csecsemő és a csecsemők hugyoznak mindenhova. Nézz utána a neten, hogyan kell alomra szoktatni egy kismacskát és ne legyél felháborodva, ha lassan tanul, ti szakítottátok el túl korán a mamájától.
2014. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Először is 12 hetesen kellett volna elhozni! Jó hogy nem tud szerencsétlen rendesen pisilni, mert még kicsi! Az anyjának kellene gondozni és tanítani!

Másodszor alomról szó sem esett! Vagy mit vártál hova végezze a dolgát?

Ha pedig büdös akkor meg kell fürdetni, ilyen egyszerű.

2014. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz, a kiscicák nem szoktak büdösek lenni, milyen szaga van? Nekünk volt egy kiscicánk, a tyúkólban tartották a régi gazdái amíg meg nem mentettük tőlük, na ő büdös volt, de megfürdettük és elmúlt a szag. Almot vegyél neki vagy tegyél homokot egy tepsibe, hogy oda pisilhessen. Mivel eteted? Van étvágya szegénykének?
2014. aug. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 *Victorique* ***** válasza:

Hogyan került ilyen fiatalon hozzád a cicus? Ha jól értelmezem, egész este egyedül volt kint a teraszon, 15-20 fokban? Akkor nem kell csodálkozni, ha mindent összepisil, ez bosszúból is lehet. Ő még kicsi baba, fázik, új helyen is van és ráadásul kipateroltad, ahelyett, hogy a gazdival alhatna bent a jó meleg, puha ágyban gondolj csak bele... legalább fedél volt a feje felett szegénykének? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mióta kiraktad, azóta is ott van-e odakint; van-e otthon vele valaki...


Előző nap hol végezte a dolgát? Pisilt-e valaha alomba? A teraszon volt alomtálcája éjjel?


Akár a foglalkozás hiánya / figyelmetlenség/ felelőtlenség, akár az, hogy még tényleg csak az almot nem tudja használni - bár a leírtak alapján megkérdőjeleződik bennem ez is - a helyedben azonnal nekiállnék foglalkozni vele, szeretgetni, és semmiképpen ne tedd ki a teraszra, könyörgök, az szerinted megfelelő élettér a kismacskának?


Minimum 2 helyen legyen alomtálca, a LAKÁSBAN! amit megmutatsz neki, ha dolga van, olyankor vidd gyorsan oda, míg megszokja. Meg is dicsérheted, amikor sikerül ott végeznie. Már ha ez a probléma.

A macskák tiszta állatok, hamar rájön, hogy neki is jobb tisztán tiszta környezetben élnie. És hát tényleg fürdesd meg ^^

2014. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!