Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal? Allergi...

Mit tegyek a cicámmal? Allergia vagy más? Sürgős!

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy nagyon sokat vakarózik. A nyakánál két oldalt illetve a fején a szeme mögözt szintén mindkét oldalt véresre vakarja ! Szó szerint. Elég ijesztő amikor véres szőröket találok itt ott, egybe ragadva. Ami még rossz, hogy néha a szeméhez is kap, és ezért ott is vannak sebek. Állatorvoshoz vittük allergia gyanú miatt, voltak drága vizsgálatok (bőrkaparék, aztán pedig egy teljes bőrdarab kivágása), de egyikből sem derült ki semmi, a további más vizsgálatok pedig már túl drágák voltak. Vettünk anti-allergén száraz kaját, amitől egy ideig jobbnak tűnt, de aztán megint elkezdte véresre vakarni magát. Arra is gondoltam, hogy már azért is vakarja mert gyógyul a seb iletve a karmait nem nagyon koptatja (benti macsek) így azok túl nagynak tűnnek, néha úgy látom, hogy viszahúzott állapotban is kilógnak.. Ma már ráraktam egy tölcsért mert rossz nézni! Valamelyik nap elviszem levágatni a karmait, de nem tudom segíteni fog-e. Mit gondoltok, mit javasoltok?
2014. aug. 21. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A fülét is vizsgálta az orvos?
2014. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, mindig amikor elvittük a fülét is megnézte. :/
2014. aug. 21. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet bolhás? Ha allergiás a bolhacsípésre attól is vakarhatja magát ennyire, bár azt meg a dokinak illett volna észre vennie.


A karmaira pedig nincs kaparófája?

2014. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztosan nem bolhás, kaparófával pedig próbálkoztunk de kicsit sem izgatja, inkább a tapétát szereti leszedni a falról.
2014. aug. 21. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!