Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanevelés? Hogyan?

Macskanevelés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Van két macsekom. Az első 6 hónap körüli, az utcáról hoztam haza nagyon pici korában. Eléggé hiperaktív, és játékos... Ránézésre és tulajdonságai (pl állati halk nyávogás) alapján az is meglehet, hogy fajtatiszta orosz kék, csak elkóborolhatott valahonnan és nem kereste senki.

A második most már 3 és fél hónapos, egy egyszerű házicica, anyámék szomszédjából menekítettem, sajnos nem maradt helyük a "becsúszott" macskáknak.

Ahhoz már hozzászoktam, hogy mindent felborítanak, lelöknek játék közben... a kaparásról nem is beszélve. De az már nem oké, hogy a nagyobbik mindig hülyére akar venni.

A konyhaasztalra, pultra nem mehetnek fel. Ezt a szabályt egészen addig tartja tiszteletben, míg ott vagyok. A hátam mögött nyugodtan ellébecol a konyhában, felugrik mindenhova, ha maradékot talál, beleveti magát.

Ugyanígy a kajámmal, ha fél percre magára hagyom.

A kicsi viszonylag rendes, az előhagyott dolgokat előszeretettel megrágcsálja, így vigyázni kell vele. Ő viszont a függönyt öli, éjszaka fel-le rohangál, ha meg kitesszük az előtérbe, reggelig megállás nélkül szirénázik... már vagy két hónapja nem tudunk tőle egy normálisat aludni.

Kb. heti rendszerességgel előfordul, hogy az alomban ásás közben belelép a kakiba, majd azt módszeresen széthordja a lakásban... ilyet még az életben nem láttam!

Próbálkoztam hangos szóval, tapsolással, kiabálással, semmi sem vált be. A nagyobbik még úgy-ahogy ért a szóból, a kicsinek viszont egyik fülén be, a másikon ki.

Ha muszáj, szórófejes flakonnal lefröcskölöm őket, de sajnos már erre is kezdenek immunissá válni.

Van valami ötletetek, hogyan neveljem meg őket? Gondolkoztam már távoltartó sprayen, de nem túl nagy a lakás, így azért egyik helyiségből sem szeretnm kiüldözni őket.


2014. aug. 29. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Eléggé szétszórt lett a dolog, bocsi érte, csak megint felhúztak :D
2014. aug. 29. 13:45
 2/9 Szafica ***** válasza:

Az asztalra való felmászásra nem tudok tanácsot adni, de nálunk is ez van... amikor nem látjuk ott fekszenek, aztán mikor észrevesznek gyorsan leugranak,mintha ott sem lettek volna.:D

Az éjszakai rombolásra a megoldás szerintem az, ha lefekvés előtt játszol velük 10 percet. Kifárasztod őket. Nálam ez be szokott válni.

2014. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szafica ***** válasza:
Az alom... az nem lehet,hogy túl kevés almot szórsz a tálba?
2014. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az asztalra felmaszas es lopas leggyakoribb oka (foleg, ha nem erti meg, hgy nem), hogy ehes. Ez tenyleg ilyen egyszeru.

Erdemes szaraztapot kinthagyni neki ilyenkor.


Az alom problema meg, tenyleg lehet, hogy nem eleg, vagy nem jo alom lehet.


A rongalast meg ki fogjak noni, kolykok meg.

2014. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na lássuk :)

Játszani szoktam velük esténként... direkt megugráltatom őket, nappal próbálok zajongani, keltegeni őket hogy éjszaka aludjanak, de nem... mint a kis vámpírok, ahogy leoltom a villanyt azonnal "életre kelnek".

Az alom nem hiszem hogy kevés, így is beleöntök másfél zsáknyit, a férjem szerint az még sok is... de aztán lehet hogy igazatok van, majd megpróbálok azzal variálni.

Éhesek nem lehetnek, száraztáp mindig van előttük, rengeteg, és pontosan ugyanakkor kapnak zacskósat is, naponta kétszer. Kezdenek is egy kicsit kigömbölyödni, inkább visszább kéne venni az adagból :)

2014. aug. 29. 14:01
 6/9 Szafica ***** válasza:

Esetleg vegyetek neki olyan játékot, amivel egyedül is tud játszani. Például ehhez hasonlót:

[link]

Már ha nem sajnáljátok rá a pénzt.De mivel kicsi,valószínűleg idővel tényleg kinövi.

2014. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szafica ***** válasza:

Vagy egy egyszerűbb változat. (Bocsi,hogy ennyiszer írok, de mindig utólag jut eszembe valami.:D)

[link]

2014. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs valami biztonságos terasz vagy kert, ahol kint lehetnének?

Illetve hagyj előttük mindig kaját, így ha éhesek, nem a pultra másznak fel.

Megnevelni csak a határozott NEM -mel és következetességgel lehet, esetleg koppints oda a fejükre,lehet, hogy nem értik, miért kapják a büntetést.

Lehetséges, hogy egyszerűen kicsi nekik a lakás, egy macskának elég nagy tér kell.

2014. aug. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint írtam, száraztáp mindig van előttük, nem is kevés :)

Nagyon jól tudják - este a kicsi is elkezdte -.- - hogy mit nem szabad, mert ahogy elindulok kifelé a hangokra, sprintelnek lefelé a pultról... így megbünteti sem igen tudom őket, hisz már a földön várnak bociszemekkel...

Kiengedni ki tudnám őket, de nem akarom. A háznak van egy kis kertje, de onnan ki tudnának szökni a forgalmas utcára, a pincében pedig patkányméreg van. Ezernyi veszély két kismacskának...


Ezekkel a foglalkoztató játékokkal én is szemeztem, de sajnos egyáltalán nem érdeklik őket. A macskakaparón több ilyen pofozós-féle dolog van, de csak akkor mennek két percre a közelébe, ha befújom macskamentával... Ez a nagyobbik talán még érne valamit, de ha mégsem, nagyon sok kidobott pénz...

2014. aug. 31. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!