Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik JÓ MINŐSÉGŰ márkának...

Melyik JÓ MINŐSÉGŰ márkának van fogkő elleni tápja?

Figyelt kérdés
Eddig már 16 kg-t megevett a Royal Canin Oral Care-ből, de gondoltam, most váltok, mert régen szerette az újdonságokat (már amikor még nem volt fogkővel baja, akkor váltogattam az Acana és Orijen között, mindig más ízt vettem).

2014. aug. 29. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Bosch Sanabelle-ből láttam még ilyet: [link]
2014. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én 4 éve minden nap adok a kutyámnak egy pedigree dentastix-et és még mindig nagyon imadja
2014. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Kétlem, hogy bármelyik száraztáp sokkal hatásosabb, mint a többi ezen a téren, nagyrészt inkább csak marketingfogás a dolog valószínűleg. Ha egyébként minőségi étellel eteted a macskát, akkor néhány évente egy fogkőeltávolítás az állatorvásnál valószínűleg ésszerűbb, mint a tápoktól várni a megoldást. Alternatíva a macskafogkefe, de sok türelem kell hozzá, hogy rászoktasd az állatot. :) Főleg ha idősebb.
2014. aug. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az állatorvos ajánlotta, hogy vegyek erre való tápot, mert még nagyon fiatal a cicám, mégis fogköves. Épp azért, hogy nem kelljen hozzá vinnem eltávolítani.


A RC oral care valóban nagyobb szemcsés, mint amit eddig kapott, ezért sokkal többet ropogtat... Úgyhogy gondoltam, hatásos is. A kisebb jutalomfalatokat képes volt egybe lenyelni.

2014. aug. 30. 11:46
 5/6 Maxitabi ***** válasza:
100%

A legjobb megelőző: nyers hús (főleg marha- jól elnyammognak rajta) és csirke-pulykanyak- a csont ropogtatása szedi le.

Mivel a cicáimnak júniusban volt fogkő leszedése (5 évesek),engem is érint a probléma. Az orozyme gél-t ajánlják még és szárított húsokat. És a nedves tápokból csak a cukor,gabonamenteseket, ill a zselés cuccokat kerülni.

De a nagy testű cicáknak való szárazak is segíthetnek (Leonardo, Happy cat, Bosch sanabelle és az RC maine coon tápjai nagyobb szeműek)

2014. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

Bocsi, hogy hulyeseget írtam azt hittem kutyáról van szó

2014. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!