Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska kertes házból, átszokta...

Macska kertes házból, átszoktatható panelba?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak türelem kérdése :) Esetleg pórázzal levihetitek, ha nagyon nem bírnátok vele :)
2014. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem. A macska nem való panelba,nem fogja tűrni a pórázt és nem is tud eleget csavarogni. Márpedig minden macska ezt szereti. Csak állatkínzás lenne megpróbálni az átszoktatást.
2014. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Az attól is függ milyen idős a macska.Mert ha már jól megszokott egy kinti életet ahol kedvére járhatott megvolt a saját vadászterülete.Annak a macskának egy ilyen szabad légkör után egy panel ház a négy fal között bezárva maga lesz a kínszenvedés.Ha esetleg van valami hátsó kis kertrész érdemes lenne egy cica kennelt építtetni amiben napközben kint lehet mégis a levegő estére meg be tudnátok vinni. Persze a legmegfelelőbb az lenne ha ott tudna maradni a már megszokott környezetében !
2014. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha ivartalanítva van, nem fog csavarogni! :) Na és persze fontos, hogy 1 év felett legyen, mert általában az alatt a macskák kicsit őrültek.. :D Mondjuk utána is, de sokkal nyugodtabbak. :D

Alapvetően szerintem a macska lakásba való állat, némi kijárással, de az sem gond, ha nem volt még kint nagyon sokat. Napi 18 órát is képesek aludni, ha nem többet, szerintem ezt egy kényelmes kuckóban szívesen csinálná :) Ha a macska csavarog is, általában azért teszi mert bagzik (ezért ivartalaníts!) vagy pedig egy kényelmes vackot keres magának.

Ha nincs ivartalanítva, minél hamarabb legyen! Akkor semmi gond nem lesz a szoktatással, az alomra is 1-2 hét alatt simán rászoktatható!

2014. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Hatalmas tévedés az hogy a macska ha ivartalanítva van akkor nem fog csavarogni! Maximum nem megy el annyit és olyan messzire mint azelőtt tette.Ezt legutóbb az állatorvos is megerősítette nekem.Még az is lehetséges hogy ivartalanítás után felhíznak akár 8 kilósra.Igaz a részemről kandúrról beszélünk.Lehet tartani kimondottan szobába való cicát de arra megvannak a megfelelő példányok.Az én macskám alvás igénye igen kevés nappal alig alszik szinte egész nap játszik és kint csavarog kedvére.15 hónapos.Estére viszont mindig behozom.Próbáltam benti cicává szoktatni és nem sikerült.Féltem a fertőzésektől,sérülésektől,autóktól,rossz emberektől,lassan már mindentől.Már megszokta hogy kijárós és ha nem engedem ki keservesen nyávog és karmolja az ajtót.
2014. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Én költözés miatt panelbe hoztam 2 macskát, egyik kinti-benti volt, másik csak kinti. Kb 2 hét alatt teljesen megszokták. A macska remek alkalmazkodóképességgel rendelkezik, ez az életbenmaradásuk záloga.

Az első héten még nyávogtak, néha kapartak, vagy egymással összezördültek, a második héten inkább lehangoltak, kedvtelenek voltak. Aztán egyszercsak mintha mindigis itt laktak volna, minden happy. Mivel ketten vannak, tök jól le is foglalják egymást, játszanak, ugrálnak, futkorásznak idebent kedvükre, este megszokták, hogy alvás van.

2014. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Ja igen, az 1-2 hét alatt alomraszoktatható részhez, nekem mind a kettő, első naptól kezdve szobatiszta volt, és automatikusa magától az alomra járt (első nap megmutattam nekik 1-3×). Egyszer volt egy kis félrepisi, de az közvetlenül az alom mellé ment, szerintem kilógott a hásója valamelyinek.

Előtte egyiknek se kellett használnia.

2014. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem ez cicafüggő. 4 hónapja hazahoztam a munkahelyemről egy kilenc éves cicust, mert nem volt, aki etesse. Először kaparta az ajtót éjszaka, de egyre jobban megszokja a benti életet. Próbálok vele sokat játszani, hogy jól érezze magát. De pl. a nagyim ivartalanított fiúcicáit nem tudom elképzelni a panelemben...
2014. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem rég hoztam el kertes házból egy 6 hónapos cicát panellakásba. Nem akarom elkiabálni, de eddig kimondottan jól érzi magát és élvezi, hogy minden figyelem ráirányul. Sokkal többet kell foglalkozni vele, mint mikor a kertbe még kimehetett. A lényeg, hogy mozogjon így is, és minél kevesebb hely legyen tiltott számára. Ablakokra hálót/rácsot szerelni. Fontos a kaparófa beszerzése valamint, hogy sok játék álljon rendelkezésére, akár házi készítésű (nem feltétlen a drága vackok fogják lekötni). Érdemes este kifárasztani, hogy átálljon az éjszakai alvásra.
2014. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!