Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a macskám...

Miért viselkedik így a macskám? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A macskám 2,5 éves, kicsi kora óta idegbeteg, ok nélkül elkezd nyávogni mintha valamit kérne (pedig van kajája, vize, fekvőhelye mindig), a simogatást egyáltalán nem tűri el, van, hogy csak arrébb megy, de van amikor karmol, harap, ha megpróbálunk hozzáérni. Van amikor minden ok nélkül ránk támad, főleg a lábszárra, de volt már, hogy a barátnőm ujját véresre harapta, pedig nem is akart hozzáérni, csak egyszerűen felugrott és megharapta miközben a villanykapcsolót akarta leoltani. Sokszor (leginkább éjjel, vagy korahajnalban) nekiáll rohangálni a lakásban, mintha menekülne valami elől, és sokszor mintha láthatatlan dolgokra vadászna és közben látszik rajta, hogy tiszta ideg.


Mitől lehet ez, és mit lehet csinálni vele? Keverjek Xanaxot a kajájába, vagy mi? :D



2014. aug. 31. 04:30
 1/8 anonim válasza:
100%

Nincs vele semmi gond, egyszerűen ingerszegény a környezete... a miénk is ilyen volt, de ha fogsz egy egyszerű madzagot és elkezded előtte huzogatni (én szó szerint rohangálni szoktam a cicussal a szobában), akkor hidd el, sokkal nyugodtabb cicus lesz.


"van amikor minden ok nélkül ránk támad, főleg a lábszárra": a mi cicánk akkor csinálja ezt, ha játszani szeretne - mivel lehet ti nem igazán szoktatok vele játszani, máshogy nem tudja felhívni magára a figyelmet...


"nekiáll rohangálni a lakásban, mintha menekülne stb.stb.": a mi cicánk akkor csinálja ezt, ha meglát egy legyet, molylepkét vagy hasonlót, addig nem nyugszik míg meg nem fogja vagy szem elől nem téveszti


Egy a lényeg, játszani kell vele... a miénk ha nyávog és elkezd rohangálni, akkor mutatni akar valamit (általában a madzagjához hív oda minket), vagy csak azt mutatja meg, hogy hol a helye stb stb.


Sok sikert :)

2014. aug. 31. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nyugtatót semmiképpen, macskákra más a hatása.
2014. aug. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
54%

Már régen megjövendölték hogy a sátán meg fog születni valamikor és sötétséget hoz a világra. Valószínűleg a te macskád igazából a sátán csatlósa, valahol a közelben van a sátán az biztos, de nem ő az. Viszont azt akarja hogy vidd el a sátánhoz mert ő hozzá tartozik. Ha nem teszed meg fog ölni.

EL NE HIDD xdd csak viccelek :D /de jó regényt írnék ebből xd/

2014. aug. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
61%
A mi macskánk is idegbeteg volt egy időben. Bár nyilván nem emiatt, de ivartalanítottuk, és ennek a mellékhatásaként kedves és barátságos lett. Nőstény macskáról van szó. Talán hormonok voltak a háttérben, nem igazán értek hozzá.
2014. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Játsz vele! Keress kint egy darab erősebb faágat, köss rá egy fonaldarabot, a végét hagyd ilyen rojtosabbra. Tti siker. Legyen lefárasztva, most túl sok az energiája, amit nem tud kiélni, és ellenetek fordítja.

2. Legyen látható, hogy macskát tartasz, mert ha nincs meg az élettere, akkor azt fogja védelmezni, amit épp annak kiállt ki. macska szeret magasan lenni, szóval ha egy sima, de masszív, erős falemezt fel tudsz szerelni a falra, ahova felugorhat, és onnan fentről tud titeket nézni, meg aludni ott, háborítatlanul, azt valószínűleg szeretni fogja. Legyen kaparófája, vagy valami, ami élesítheti a karmát. Esetleg egyi sarokba, vagy íróasztal alá, valahova tegyél le egy dobozt, a cicák szeretik a dobozokat. Ez legyen az ő területe, ahol sosem háborgatjátok.

3. Ivartalanítás. Hidd el, jót tesz neki, ha még nincs, és nem akarsz tőle kismacskát.

2014. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az én macskám két okból "idegbeteg"

1.játszani akar

2. kaksiznia kell és előtt ezzel segít rá (miután elvégezte, olyan mintha mi se történt volna)


Ez teljesen normális. Játszatok a cicával, lézert nagyon imádják, papírgalacsint kipiszkálni rejtett helyekről, kis labdát kergetni, fogócskázni, madzagot húzogatni stb.

2014. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cynthiaa válasza:
Az én cicám főleg más állatokra idegbeteg. Szoba cica, egyedül nevelt, féltékeny kis dög. Tudnék mit mesélni, de inkább mondok egy gyors alternatívát, amit én sem próbáltam, de tervezek. Vannak növényi alapú macskanyugtatók. Néhány növény furcsa mód megnyugtatja az állatot. Keress rá. Spray, füstölő és rendes gyógyszer formában lehet kapni. De borzalmasan húzós az áruk, alkalmazásukat elég ritkán javasolják. De nálam az a terv, hogy készítek én majd spriccelőt vagy cseppet, csak meg kell nézni melyik az a bizonyos növény, ami használ. Falusi vagyok, van itt rét meg minden :D gyógyszertárból, kisebb gyógy patikából be lehet szerezni a hozzá való dolgokat.
2019. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cynthiaa válasza:
Ohh, bár ahogy nézem 2014-es kérdés :/ Gondolom azóta megoldódott, de ha lenne még ilyen gond és olvassa még a kommenteket, egy próbát megér ez az ötlet.
2019. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!