Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. fél mm-es csigaszerűen...

Kb. fél mm-es csigaszerűen összetekeredett valamik hullanak a macskánkból. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

A macskám elég sokat jár ki az udvarra(azaz inkáb csak enni jár be). Nemrég bolhás lett. A nyakba cseppentős bolhairtószert alkalmaztam, ami szerintem hatott is mert már nem vakarózik. viszont akármerre lefekszik, ilyen kis fekete kunkori valamik maradnak utána. Szabad szemmel alig látszik, ha csak ugy odanézek azt hinném, hogy valami kis piszok. Viszont ha tüzetesen megnézem akkor látom, h ilyen csiga szerűen feltekeredett valami (némelyik egy nagyon kicsi vesszőre emlékeztet: "," . pl apro giliszta vagy féreg is lehetne, de se feje se farka (nekem legalábbis ugytűnik - aztán lehet, h csak nem látom), Inkább olyan mintha valami nagyobbnak a letört része lenne. Ezért arra gondoltam, hogy esetleg valami élősködőnek az ürüléke, azaz annak is egy darabkája? férges lehet? vagy még mindig bolhás? Keresgéltem a neten de nem nagoyn láttam hasonlót mint ami itt van pl az ablakpárkányon. Valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban? Le akartam fotozni a dolgot de annyira kicsi h nemtudom... Eléggé aggaszt ez az egész a bolhák óta, mert félek h jön valami parazita ami ránk is át terjedhet. már a tudattól is viszketek...


A válaszokat előre is köszi.



2014. aug. 31. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
bolhapiszok..Lehet,hogy a bolhák kihaltak,de a bolhapiszok pereg a szőréből,kellemetlen és nem túl higénikus.Fésüld jól át és közbe jól nézd meg nehogy legyen benne bolha még.
2014. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is bolhapiszokra tippelnék. Féreghajtani is kell a cicát 3 havonta (ha bolhás volt, szinte biztosan férges is), a ti érdeketekben is, mert ti is férgesek lehettek tőle.
2014. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor adok neki féreghajtót is, még pont van itthon egy adag. az a baj hogy két hétig nem voltunk itthon. Mielőtt elmentünk dupla adag bolhairtot kapott. Egyet a nyakába, egyet meg ugy szerteszét kis cseppekbe hátára combjaihoz mellkasára. Ez igy is dupla adag de félek h még esetleg mindig bolhás... Egy ismerős jött át megetetni. ő azt mondta h már a második napon nem látta h vakarózna. de én most látom azért h néha vakarja magát itt ott meg sokat nyalakszik, igaz nem olyan sürüséggel mint mielőtt elmentünk. szerintetek érdemes még egy bolhairtót a nyakára csepegtetni vagy már igy is tuladagoltam? elvileg ebből egy havonta kéne egy csepp a nyakába.
2014. aug. 31. 10:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínű valami piszok lehet ami bolhák után maradt még benne vagy kint szedett össze valamit és az potyog ki belőle.Sajnos nem tudom mi lehet a probléma.Állatorvos lehet nagyobb segítséggel lenne.Viszont az én macskám is bolhás amiket eddig próbáltam irtószert egy sem vált be.Nálad meg azt olvasom havonta egy csepp a macska nyakára és az elegendő.Megkérdezhetem hogy milyen szert használsz mi a pontos neve?Előre is köszönöm.
2014. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, meg :)

A neve:

Frontline - Spot on kat


Pipettás csepegtető (egy pipetta 0,5ml). a hatóanyaga pedig: 50 mg Fipronil.


Külföldön élek szóval lehet h ugyanezt a márkát nem kapod magyarba, de ha igy keresed szerintem h Spot on az mind ilyen (pipettás)


Fipronil tartalmu spray-t is vettem, de azt lehetetlen a macskára fujni mert fél tőle. pedig sokkal olcsobb mint a csepegtető és rengeteg van benne. Mivel a macskára nemtudtam fujni, azokra a helyekre fujkáltam el belőle sokat ahol a macska szokott feküdni.


közben megtaláltam a terméket magyar oldalon

ime: [link]

2014. aug. 31. 10:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Már jegyzem is a csepegtető nevét.Még azért a másik fújkálós szert is megnézem.Ma szabályosan birkóztam a macskámmal hogy a rovarirtó porral át tudjam kenni.Sajnos kirázza a szőréből lenyalja félek nehogy valami baja legyen.És szinte ugyan úgy kaparódzik :/ Majd írd meg ha már biztos vagy abban hogy mi volt a cicádban !
2014. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt a kis piszkot tedd rá egy nedves papírlapra. ha pirosodni fog, akkor bolha ürülék.
2014. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez vegyszer, TILOS háromszoros adagot rányomni a macskára, most meg akarod ölni, vagy a szőrét lehámozni róla? Főleg, hogy azt nem szabad csak úgy, mnidenfelé rányomni, nem vélelenül kell a marjára. A combjáról lenyalja, márpedig ez méreg...

Teljesen normális, hogy vakarózik, kinti macska is, összeszed halom port, miegyebet, viszket. A macska kimondottan tiszta állat, persze, hogy tisztálkodik.


Féreghajtót kapjon, egyébként meg teljesen rendben van, bolhaürüléket hagy el mindenfelé. Napi 1× keféld át 2-3 napig, vagy egyszer mosd át WU2-vel, vagy macskasamponnal. Heti egyszer utána átkefélgetheted, ő is élvezni fogja, emg tisztább, rendezettebb is lesz.

2014. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
délután kitakaritottam mindenhol, azóta nem láttam ilyen kis piszkokat, de szerintem lesz még, akkor majd ráteszem valami nedvesre, h megnézzem pirosodik e. amúgy igy szemre fekete. Három adag irtót nem terveztem a macskára tenni, pláne, h nem is vakarozik már anynira. Már a kettő is sok, de nemvolt jobb ötletem. Két hétre itt kellett őt hagyni egyedül. Biztosra akartam menni.. Tegnap érkeztünk vissza, figyelem a macsekot, elég nyugodtan alszik mindenhol, szóval úgytűnik őt már nem csipik a bolhák, ellentétbe velem, mert egy rajtam mászott és szerintem a hátam is megcsipte... Gondolom a szer miatt már nem mennek rá a macskára, de amik még itt akadnak a házba azok most minket találnak meg. Kicsit aggódom, h mi lesz ennek a vége... takaritok ahogy tudok, befújtam bolhairtoval az ablakpárkányt mert ott szokott heverni a macska. Pár ora mulva mikor odamentem találtam nemmessze tőle 1 telejsne döglött bolhát meg egyet ami vergödött.. utána kicsivel később ugyanez megint. Szal 4 bolha a macska körül, egy rajtam... de mindezek elelnére úgytünik h a macskába nincs. Probáltam őt átnézni és semmi, sehol nem látok rajta. A baj az, h nem kölyökkora óta van velünk, csak úgy be lett fogadva, és tulzottan nem engedi, h megmotozzam. Amikor csipték őt akkor engedte de most megint nem és nagyon nem is eröltetem, mert egyszer már ugy megharapott, hogy korházba kellett mennem a harapással... Sajnos nagyon bizalmatlan, valaki bánthatta régen. Féreg hajtót azt adtam neki, egyelőre itt tartunk. megírom ha tudok többet :)
2014. szept. 1. 00:59
 10/10 A kérdező kommentje:

most találtam 1 ilyen kukorit. ha vizes papirtörlövel szétnyomom akkor pirosas barnás szine van. akkor gynaitom bolha kaka.

Az érdekesség az h a macsek amikor engedi h megnézzem őt, sose találok benne bolhát oylan szép tisztának tűnik a bundája. de akárhova lefekszik döglött bolhák hullanak belőle az elmult két napban összesen 6 döglött bolhát találtam a macska körül, meg ezeket a bolha kakákat.. érdekes h két hete tettem rá a bolhairtószert és még most is kihullott belőle 6 bolha. mennyi hullhatott ki belőle az elmult két hétben? szegény.. nem csoda h anynira vadul vakarozott mielőtt elmentünk... mostanára már egyáltalán nem vakarózik, nyugodtabban szundikál mint eddig valaha is tette... ugyhogy nekem az a véleményem, h mostmár a lakás tisztitására kell koncentrálnom. rendeltem spray formájában bolhairtot, ami kifejezetten lakás tisztitására van

remélem sikerül megsabadulni a kis vendégektől..

2014. szept. 1. 16:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!