Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog a macska?

Miért nyávog a macska?

Figyelt kérdés
Kb 4 éves hím cicám van,ivartalanított.Pár hónapja költöztünk egy új lakásba.Néhány hete kezdett el nyávogni, főleg esténként és hajnalban,mindenkit felébreszt és nem tudom mit tegyek :(. Galéria ágyam van,mindig akkor kezd hangoskodni amikor fent vagyok....DE CSAK ESTE.Nem lehet tőle aludni,párom sem tud hozzám átjönni.Valaki tudna segíteni? :(

2014. aug. 31. 22:44
1 2
 1/11 Masked Magician válasza:

Valószínűleg szokatlan a lakás.

Azis lehet hogy a cicának volt valami ami odaköttöt a régi házhoz és most ettől megfosztottátok. Ez lehet a logikus, és talán pontosan este történt vele az a valami ami hiányzik neki. Lehet másik macska, egy tárgy, vagy egy etetés bármi.

2014. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg fel egyedul.

De komolyra forditva a szot, mi valtozott, ami miatt ezt teheti?

Es hogy nyavog, figyelmeztetoleg, segelykeroen, unatkozasbol, vagy hogy?

2014. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kihez ragaszkodik inkább a cica? Mert ha hozzád, te adsz neki enni, te foglalkozol vele a legtöbbet akkor elképzelhető hogy azért nyávog, mert nem tud hozzá felmenni és ott Ő is aludni. Valamit mindenképpen jelezni akar ezzel.


Esetleg lefekvés előtt játszatok vele. Nagyon sokat, hogy lefáradjon.


Másik megoldás lehet, hogy megoldjátok hogy a cica fel tudjon mászni a galériára. Vagy csak a közelébe tesztek magasabb polcokat, ahova fel tud mászni, és onnan figyelhet mindenkit.

2014. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni, hogy nincs e fájdalma.

Az én tapasztalatom az volt, hogy először csak ki akart menni a tetőre (tetőtér), a lépcsőházba és hasonlók. Aztán megváltozott ez a nyávogás és egy helyben ült és csak éjjel, nézte a sarkot, a galériát és nyávogott. Vízipisztoly félálomban, mert azt gondoltam, megint az éjszakai tivornya, de akkor hagyta abba:

- amikor fiatalabb korában a gyulladt fogai/ínye meggyógyult

- legutóbb pedig, amikor gyomornyugtatót kezdtem neki adni. (Vesebeteg volt évekig és a doki, aki kezelte, nem mondta, hogy a vesebeteg macskáknál gyakran van gyomorfekély is. Egyszer egy másik orvossal beszélgettem, ő mondta, hogy kellene a gyomrára is gyógyszer.)

Sajnos nem sokkal később elpusztult, de az utolsó hetek/hónap éjjel csend volt és békésen aludt.

2014. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nagyon ragaszkodik hozzád a macska és éjszaka is veled akar lenni. Az én macskám is ilyen, éjszaka is velem van, felugrik az ágyamra, ha nem vagyok otthon éjszaka, akkor meg nyávog keservesen.
2014. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy tényleg az a baja,hogy nem vagyok lent vele....Orvoshoz is el szeretném vinni a biztonság kedvéért,de nekem nem telik azokra az orvosokra akik csak ránéznek a macskára és kikérnek háromezer forintot -.-.Megpróbálok többet lenni vele este is,hátha változnak a dolgok.A vàlaszokat meg köszönöm :)
2014. szept. 1. 14:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki tanácsot teljesen ingyen ad, még meg is vizsgálja, és elmondja, hogy szerinte mi a baja, és hogy mit lehet tenni, és mi mennyibe kerül, és csak a kezelésért, gyógyszerért kér pénzt, vizsgálatért nem. De ha nálatok ez nem így van, akkor hívd fel telefonon a dokit, és mondd el a tüneteket, és úgy is tud tanácsot adni. Csak a telefonért kell fizetni.
2014. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huh nagyon jól hangzik :3.Te Pesten laksz kedves 7-es? vagy meg tudnád nekem adni a doki számát? :)Előre is köszi!
2014. szept. 1. 16:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindig "sír" mikor este bejövök és már tudja hogy nem megyek ki. De ő kinti cica ezért teljesen más, nem unatkozik, hanem csavarog, nappal meg alszik mint a bunda :D


Szerintem gondolj arra, mi volt más az előző lakásban. Ha este oda tudott hozzád menni,akkor oldjátok meg, hogy most is oda tudjon, ha elszoktatni szeretnéd róla (bár nem vettem ezt észre) akkor is csak fokozatosan lehet. Szerintem csak a változás teszi, a macskák nagyon rosszul tűrik a változást! Ha nappal nem nyávog nem valószínű hogy egészségügyi probléma :)

2014. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem Pesten lakok, hanem Szegeden.
2014. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!