Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Képes lenne éhen halni inkább,...

Képes lenne éhen halni inkább, mint megenni a száraz tápot?

Figyelt kérdés

Tegnap délután raktam ki azzal, hogy nem kap mást, amíg meg nem eszi... De egyáltalán nem úgy néz ki, mintha egyáltalán valaha megenné.

Erre azért van szükség, mert egyáltalán nem eszik száraz tápot, csak tasakost. Meg konzervet. Ha muszáj...

Ugye nem halatja éhen magát? :D


2014. szept. 3. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Szegény nagymamád.. azonnal engedd be a nagyit, és adj neki rendes kaját. :D


Nem fog éhen, ha rákényszerül megeszi.

2014. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt 2 ilyen cicám is és inkább éheztek..2.nap végén már én éreztem rosszul magam és kaptak enni olyat amit megesznek.


Óvatosan vezesdr rá a száraztápra.Elösször áztasd be és egy picit keverj a konzervhez majd egyre többet.Ha már az áztatott szárazat megeszi akkor kezdődhet előről az áztatás nélkül.Idő és türelem,nálam bevált.

2014. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém fordítva csinálja.
2014. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak az a baj, hogy még a konzervet se nagyon szereti, azt is csak akkor eszi ha nagyon éhes. :/ Tasakos tasakos hátán és ÁLLANDÓAN éhes, hitelt meg nem akarok felvenni őkelme táplálására :D

Egy kicsit már evett belőle, hogy úgyhogy talán van remény.

2014. szept. 3. 09:22
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Ne kísérletezz. Az enyém egy hétig nem evett (csak valami elásott cuccot), mert rá akartam szoktatni a tápra. Hiába csináltam úgy, hogy reggel adtam, utána elvettem stb... nem jött be. A kutyám azt ebédeli, amit én, vagyis friss kaját.
2014. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, kepes ehenhalni inkabb*, mint megenni azt, ami szerinte nem taplalek.

Az egyetlen megoldas a fokozatos valtas, hogy kevered a eteleket.

Viszont.

Ha a konzervet megeszi, ha muszaj, akkor mostantol hagyd abba a tasakos (whiskas, gondolom?) eteteset, es csak konzervet kapjon.

Szaraztapbol pedig egyre tobbet keverj bele, hogy megtanulja, az is etel.

(Es valami normalis szaraztapot kapjon, ne mindeinfele izfokozos vacakot.)


*pontosabban, nem eszik 3-4 napig, es ha egy macska annyi idot ehezik, akkor legyengul annyira, hogy konyeden elkapjon barmi betegseget.


Viszont, allatorvos latta mar, hogy biztosan nincs valami fog baja, vagy begyulladt torka, hogy emiatt faj neki a kemenyebb etel evese, es ezert nem teszi?

2014. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos szájából hallottam, hogy igen képes rá, hogy azértse eszi meg :/ sőt állítólag ezzel büntetni is szokott, hogyha meg van sértődve, mondjuk én ilyet soha nem tapasztaltam.
2014. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Milyen szárazat kap? Szerintem keverd a nedvessel és akkor rá fog szokni. Nem jó ha egy macska állandóan nedveset eszik, hiszen abban semmi nincsen konkrétan csak víz, még a prémium minőségben is! Szokasd át a szárazra mindenképp, ne izgulj nem fog éhenhalni. A lényeg, hogy minőségi étlet kapjon és ne Whiskast vagy Kitetatot esetleg Darlingot...

Én Joserával etetem a kutyámat és a macskáimat is. Hozzáteszem a cicáim is MINDIG (van olyan cica ami 6 éve) csak konzervet kapott. Aztán ahogy kutyám lett jobban utánaolvastam a felelős állatartásnak és mostmár megnézem, hogy mi van egy-egy kajában. Néha kaptak szárazat persze régen is (de sajnos akkoriban még én is azt hittem a Whiskas az jó...) de alapjáraton csak konzerven éltek.

Aztán szó nélkül átszoktak a száraz tápra. Mostmár csak azt eszik, ráadásul sokkal olcsóbban kijövünk. Nagyon ízlik nekik, mi Josera Cat Culinesse-t veszünk a felnőtteknek (1 év +) és a kölykök pedig Josera Kitten Minette-t kapnak. A petissimo.hu-ról szoktunk rendelni, mert a Josera nem igazán kapható állatkereskedésekben. :)

2014. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem kap Whiskast, még a szaga is undorító :) Kitekatot kap hetente kb. 2x, mert imádja, egyébként minőségi kajákat kap. (Párom szüleinek állateledel boltja van, szóval szerencséje van a macskának, gyakorlatilag bármit ehet amit én nem tudnék megvenni. :D)

A száraztápja azt hiszem Acana vagy Royal Canin most, de nem tuti.


Tényleg elkezdem keverni neki, mert esélytelen, hogy megegye. Most is itt nyávog, de egy falatot nem eszik belőle.


Köszi a válaszokat.

2014. szept. 3. 15:56
 10/11 A kérdező kommentje:

Na az van, hogy belekevertem neki a tasakosba egy kicsi (tényleg csak kicsi) szárazat. Úgy elkevertem kiskanállal, hogy már én sem láttam benne.


Kiválogatta. Otthagyta a száraztáp szemeket!!!!


Menthetetlen?

2014. szept. 3. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!