Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy lakásban...

Mennyibe kerül egy lakásban tartott cica összköltsége/hó? Részletesen, mi mennyi?

Figyelt kérdés
kicsi pár hónapos cicát hoznék, de tudnom kell, mert apám nem fizeti!
2010. jan. 17. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Lakásba cicát tartani nem olcsó mulatság, nekem kb. 9000 ft egy hónapban... A kaját úgy választom meg, hogy több féle márkából veszek neki mindenféle ízesítésűt, így az átlagár 250 ft, de az én cicám 2 nap alatt eszik meg egy húskonzervet. Lehet vegyíteni száraztáppal, bár azt az enyém nem nagyon díjazza. Az még olyan 4-500 ft egy hónapra. Az alomból nekem a Silica gél macskaalom jött be, mert nem büdösödik be olyan hamar, mint a többi, viszont cserébe jóval drágább, 1600 ft, és kb másfél, 2 hétig elég. Én havi 3 csomaggal számoltam. Ha kell cica, fontos, hogy szerezz be kaparófát, mert különben a bútoraidon fogja koptatni a karmait. Az sem olcsó (kb. 4000 ft-tól vannak), de azt csak egyszer kell megvenni...

Védőoltások, féreghajtó, bolhaöv (ha több állat is van), esetleg ivartalanítás (ez nálam kényszer volt, mert bagzáskor rengeteget szenvedett a cicám) kb. 20-25000 ft. Ezeket persze még le lehet redukálni, mert vannak olcsóbb kaják, meg olcsóbb alom, nálam mindenestre 9 rongy körül van egy hónapban....

2010. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 15 E egy hónapban..

Először is vegyél:

Etető,itató tálat(1000FT)

macska alom(1 kg)1 hétre elég nekem: 500 FT

Kaparófa(1x): 2000ft-tól van..

Valami játék: 500 ft..(3-4 is kijön)

Mi az ételt úgy vesszük,hogy 5kg-os száraztáp(Acana)és naponta 1 fél konzerv kb.5000FT(persze ennél vannak jóval olcsóbbak is)a kezdet 7000FT körül van..De havonta ha van már neki minden fontos az alom meg a kaja 5-6E-ből kijön..

2010. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Katzor macskaalom 20 kg 1500- Ez krva sokáig elég egy macskának, főleg, hogy csomósodik, nem kell egy pisi után kiönteni az egészet, mert szépen ki lehet szedni gombócban


Alomtálcát egyszer kell megvenni, 1000től már lehet kapni, de amúgy egy alacsonyabb falú lavor is jó neki, ő nem nézi, hogy alomnak készült-e vagy víznek, ha bele tud menni.


Kaja attól függ, legjobb az lenne, ha vennél nagy kiszerelésbe szuper prémiumot. Mondjuk egy 13 kgos acana 13ezer, lehet szarul hangzik elsőre, de! ezen el lenne vagy fél évig, ha elolvasod a zacskón, hogy mennyit kell neki egy nap adni belőle. Persze vehetsz neki folyamtosan whiskast, de az drágábbra jön ki, és nem is tartasz vele ugyanott, mert nem olyan értékes és tápláló.


Oltást először kétszer kell beadatni, utána majd csak egy év múlva, a mi dokinknál a négy komponenses kombinált 3500- a három komponenses meg csak 3000- A féreghajtó nálunk mindig ajándék, ha megyünk, nem számolja fel, de amúgy egy tabletta kb. 2-300. Ha bolhás kell rá egy frontline, egy pipetta már 1700körül kapható, nem kell egy egész doboz.


Nálunk a vizsgálat+tanácsadás 1900- ennyit érdemes mindig megtartani, sose lehet tudni, mikor lesz rá szükség. (Nem kell elhinni, hogy jaj milyen drága a doki, mi pestiek vagyunk, mikor felköltöztünk ijesztgettek is, hogy itt milyen horror árak vannak. Hát mi kicsit szétnéztünk és találtunk egy helyet ahol nem.) Oltásra, féreghajtásra, herélésre egy egyszerű doki is megteszi, ha valami érdekesebb probléma lép fel, akkor kell csili-vili utrahangos, röntgenes rendelőbe menni, addig csak pénz kidobás, hogy ugyanazért az oltásért egyesek kétszer annyit kérnek.


Ivaratalaníttatni szintén egyszer kell, úgy fél éves kora körül a mi dokinknál a fiú 4000- a lány 8000-


Tálka nem nagy cucc én az ikeában vettem neki, nagy keményen 99- forint volt darabja, nem is műanyag szar, rendes kőedény. Ez alá vettem egy tányér alátétet, hogy ne a padló legyen kajás, ha kitúrja. Tesco 200-


Kaparófa: megveheted sok ezerért, vagy a barkácsboltban veszel kendert kötelet/madzagot és betekered vele az asztallábat vagy valami, mi magunk csináltuk, a sufniban volt faanyag, madzagot meg vettünk egy tekercset kb. 500ért.


Labda a kedvenc játéka, szivacsből egy kb 100 a fressnapfba.


Fekhely nem kell neki, úgy is odamegy, ahova akar.


Az érkezése előtt kell egy zsák alom, a tálca, a tálkák (akár a kávéscsésze porcelán alátétje is jó, meg egy kompótos tál a víznek, ha van, ami felesleges) a kaparófa, ezek minimális költségek. Aztán kell neki egy oltás, az sem sok. Ha ezt úgy időzíted, hogy mondjuk hónap közepére, akkor következő hónapban kell csak az ismétlő oltás, meg addig kihúzza kisebb kiszerelésű kajával, hogy megvehesd a nagyobbat ne mindent egyszerre keljen.

Azátn van rá megint pár hónapod, hogy összeszedd az ivartalanítás árát.


Összességében: A minőségi macskanevelés nem a milliomosok kiváltsága, kis gondolkodással viszonylag kevés pénzből is kihozható, de olyan ez is mint a gyerek nevelés, sokan preszízskérdést csinálnak abból, hogy mennyit költenek a macskára.


Viszont, amit fontos átgondolnod, ha hirtelen baja lesz a cicának, azt hajlandóak-e fizetni a szüleid, vagy tudsz-e olyan mennyiségű pénzt előteremteni nagyon gyorsan ha kell. Sosem lehet tudni, ne legyen ilyen de előfordul, hogy hirtelen műtét, röntgen, akármi kell, és hát ilyenkor akár tízezreseket is ki kell pakolni, ha nem akarod, hogy szerencsétlen szenvedjen. Nekem a balesetes macskámmal egy injekcióért és tapogatós vizsgálatért 8000- forintot kértek egyszer még vidéken, péntek este, de még ez is elmegy, mert rendelési időn kívül zargattuk, ebben nem volt röntgen, arra másnap délután rendeltek vissza, természetesen ismét nyitni kellett a pénztárcát.


Erre mindenképp gondolj, mert sokan könnyelműen bíznak abban, hogy nem lesz semmi baj, aztán meg csodálkoznak.


Itt is volt mostanában egy kérdés, amiben a kérdező gyakorlatilag kinyírta a súlyosan sérült macskáját, merthogy neki nem volt pénze orvosra, annyira se, hogy legalább az orvos ránézzen, hogy mennyibe kerülne, ha elkezdenék kezelni (ez max 5000 lehet, de mondom nálunk csak 1900-).

2010. jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
00.22 kihagytam a macskaszállító dobozt. Sokszor van akciós, mi 2500ért vettünk a fresiben egy tök dizájnos darabot.
2010. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

-Macska hús:Konzerv,ha a cicát eleve egy olcsó márkára szoktatod rá akkor nem lesz túl drága

Zacskós hús,keverheted a konzervessel

-Alom:Ha benti a cica akkor drága mert havonta sokat kell venni,ha kinti-benti akkor szinte alig kell mert kint végzi ela dolgát (többnyire)

-A játékok,kaparófa stb.játékot te is tudsz készíteni,kaparófának pedig jó egy fatönk is

2010. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

leírok egy nagyon olcsót.

konzerv : aro-s 150ft max, ez egy pici kiscicának elég mondjuk 3-4 napig .

alom : biolux :D a praktikerben lehet kapni. 429 ft 10kg

etető , itató egyben 200 ft freshnapfban.

játék 50 ft 1 db kislabda fresnapf

körömkoptató 1990 ft egy kisebb

akkor mi van még.. az ilyen bolha irtó meg ilyenek az nem minden esetben kell, az meg egyszeri költség. tehát megúszhatod úgy havi 5 e ft-ból.


én mondjuk ott rontottam el hogy nagyon elkényeztettem őket.

heti 3 konzerv :1500 ft kb

(ketten vannak)

alom : én panzi szilikonos 8L használok 2859 ft

alomszagtalanító : 780ft

alomzsák :620ft

póráz :2990ft

szőr kefe 1542ft

macskaodu : 6990ft

orijen macskatáp: 4875ft

autómata etető tál 1890ft(2)

macskawc :9600ft filter +660ft 3 havonta

macskafű 469-520 között szokott mozogni

macskamenta spray : 990 - ilyet érdemes mert jobb kedvük lesz töle :)

+játékok 2000ft ig szoktam.

ez így 35 e ft durván :S de mondjuk mindig nagyobb kiszerelésben vásárolok és akkor 3 havonta ennyi. meg ugye azokat írtam le amit én is először vettem, mostmár lejön a póráz, a wc, meg a kisház meg stb..

2010. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi kicsit kreatívabban oldottunk meg pár dolgot: mi készítettük a kaparófát (kerek alap, bele egy kb fél méter magas rúd, arra körbetekertünk spárgát, szeretik, használják, imádom, mikor reggel nyújtózkodnak, és azt tépik :D), és a játékot (kell egy egyszerű, olcsó plüssegér, volt itthon egy kb egy méter hosszú műanyag rúd, aminek az egyik végére fúrtunk egy lyukat; az egérke nyakára kötöttünk erős madzagot, a madzag másik végét a rúd lyukán fűztük át, és kész a csalogatós játék, amit szintén imádnak). Ezek a dolgok, mivel mind voltak otthon, hálistennek semmibe se kerültek nekünk. Sajnos az alom hetente elvisz kb egy ezrest, mert 3 cicánk van, és 2 naponta van cserélve (olcsóbbik fajtát vesszük). A két kiscicánk megeszi az olcsóbb kaját, egy konzerv elég nekik másfél napra, ez 200 Ft körül szokott lenni (egy konzerv kerül ennyibe, nem tudom, egy hónapra mennyi). A nagy cicánk viszont csak Whiskast vagy Kitekatot hajlandó megenni, 1 konzerv 1 napra elég, tasakosból megeszik 3-at. Macsekágyot nem kaptak, mert elalszanak széken, fotelban, ágyon a lábunknál. Cicadobozt Tescoban vettünk, elég olcsó volt, kevesebb mint 2000. Nos, ha az oltásokra nem voltál kíváncsi, akkor csak ennyit tudok hozzászólni... :) Most, így belegondolva, nem éppen pénzkímélőek a drágák, de kit érdekel, mikor az öledbe mászik, és dorombol, és elégedett meg szeret téged? :)
2010. jan. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekünk:

2-3 naponta konzerv: 200.-/db (kb. sima CBA-s)

hetente, 2 hetente 5kg-os alom: 1000.-

2010. jan. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!