Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az udvarunkba ellett egy...

Az udvarunkba ellett egy macska. nem bántottuk de tegnap reggel elhordta a kiscicáit kivéve egyet. Otthagytuk, este megnéztük a kiscica még mindig ott volt. Nem akartam otthagyni egyedül ezért behoztam egy dobozba. Kb 2 hetes lehet. Hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
megetettem. folyton nyávog. pisilni pisilt ahogy nedves vattakoronggal törölgettem neki viszont kaki még nem volt.
2014. szept. 10. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van nekik tápszer, kellene egy állatpatikát vagy állatorvost felkeresned, mert őt még naponta 5x is az anyjának kellene etetnie.
2014. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ja és melegen kell tartani, de nem túlmelegíteni.


itt leírják:

[link]


+


[link]

2014. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a macskaanyák! A múltkor írta valaki, hogy az összes macskát levitte az anya a padlásról, csak egyet hagyott fent. Talán elfelejtette, hogy hány van neki? - kérdezte a fórumozó.

Szerintem nem ez lehet az ok, de hogy van magyarázata, az biztos. Miért ítéli éhenhalásra a tőle függő picikét?

Csak azt tudom tanácsolni, amit a híradókban látunk: a gondozó szemcseppentővel adagolja a tejecskét az elhagyott kis állatok szájába, míg megerősödnek, s képesek lesznek egyedül lefetyelni. Meg szeretgetés, babusgatás.Kis kuckót neki, ami körbeöleli meleggel! Sok türelmet és boldogságot hozzá!

Elmentem a kérdésed, időnként tudósíts a sorsáról! Meg a szőrös szívű anyja jelentkezik-e érte?

2014. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. 2. vagyok, engem is érdekelni fog, hogy boldogultok!


A mi telkünk mellett is ugyan ezt csinálta az anyacica most nyáron. Kóbor macska, nem tudjuk kié, de ha jön, nem zavarjuk el. Megellett, a szomszéd megtalálta, betette biztonságba a kölyköket, melegbe, etette az anyát, jó helyük volt és egyik napról a másikra eltűntek a kölykök.

Az anya állat azóta is visszajár a dobozba, de a kölykök nem kerültek elő és látszik, hogy szoptat.

2014. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szafica ***** válasza:
100%
Valószínűleg az a legéletképtelenebb kölyök, és az anyának nincs elég teje. Az anyamacska nem gondozza a kölyköt, ha az beteg,vagy életképtelen.
2014. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Furák a macskák.


A szomszédé néhány éve benyomta a hálót a kamraablakon, és bekölyközött a lépcső alá. Gazdi elvitte őket a már rég előkészített kosárba, de a cicc állandóan visszahordta az aprókat.


Kiscicáknak van tápszer, meg cumisüveg, melegen kell tartani őket. De kéthetes cicának anyatej nélkül kevés esélye van.


A lányom 5 ciccet gondozott, kóbor cica a szomszédba szült, aztán eltűnt, mikor úgy 3 hetesek voltak. A szomszéd ki akarta rakni, hát a lányom hazavitte őket.


Kemény munka volt. És fájdalmas, amikor elkezdtek hullani. A doki szerint semmi immunrendszerük anyatej nélkül. Végül kettő maradt meg.

2014. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Medvi ***** válasza:
Én felneveltem egyet 2 hetes korától, már elmúlt 12 éves, a neve Medvi. Úgyhogy nem lehetetlen. Kiscicáknak való tápszer az állatorvostól, meleg hely, pl villanypárna 1-es fokozaton, pisiltetés, kakiltatás, sok szeretet, dédelgetés, ha teheted hagyd, hogy rajtad aludjon, akkor megnyugszik és jól melegíted is. Olyan, mint egy kisbaba, akinek most te lettél a mamája. Etetés langyos tápszerrel éjjel-nappal 2 óránként amíg igényli. Ha majd már kibújtak a fogai akkor próbálkozhatsz junior konzervkajával. Sok sikert!!!
2014. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szafica ***** válasza:
Én is próbálkoztam már felneveléssel, de sajnos egy hét után elpusztult, hiába vittük állatorvoshoz is :(. Arra viszont készülj, hogy éjszaka nem nagyon fogsz aludni. :D
2014. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van valami junior szárazkaja is, amiben állítólag minden benne van, ami ilyen apró macskáknak kell. Az orvos ajánlotta, persze először beáztatva. De csak később, mikor már a tápszer nem volt elég nekik.
2014. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia, hogy alakult a cica sorsa? fel tudtad nevelni?
2016. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!