Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a macskát,...

Hogy vegyem rá a macskát, hogy ne ugráljon fel az ágyra éjszaka?

Figyelt kérdés
5 hónapos brit rövidszőrű kandúr, még nincs ivartalanítva. Az ágyról lezavarás nem sokat segít. Próbáltam azt is, hogy az ágy széleit bekentem különböző illóolajokkal (eukaliptusz, narancs, levendula), és eleinte ez bevált, de most már ez sem mindig riasztja el. Mivel lehetne távol tartani?

2014. szept. 12. 23:17
 1/7 anonim válasza:
Miért baj, ha felugrik?
2014. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Képtelenség, mi sehogy se tudtuk, szegényt mindig este kipakoltuk az előszobába. De minden egyes alkalommal bevette, ha kidobtuk neki a játékát a szobából, ő utánaszaladt az előszobába.

Ezt próbáltam eljátszani a kutyámmal, na nála csak 1x sikerült, aztán soha többet.

viszont ő meg nem ugrik fel az ágyra. :)

2014. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell zárni, a macska nem idomítható. Lehet, hogy némelyik példány nevelhető, de a zömük nem. Lehet elég okos ahhoz, hogy tudja, nem szabad, de ez őt egyáltalán nem érdekli...
2014. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarna, csak Anya nem tud miatta aludni...
2014. szept. 12. 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ágymagas hokedlit is lehet az ágy végébe tenni és megágyazni neki rajta, rá lehet szoktatni, hogy azon fekhet.
2014. szept. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van Brit cicám... az enyém egy öntelt disznó... :)))

Kicsiként mindig jött az ágyra, most meg rám sem hederít, csak amikor látja, hogy elaludtam. :( De ha hozzáérek, kapom a "neeee"-t és elmegy enni. Hidegvérű angol csak akkor van szeretgetés, ha ő is akarja.... :D Örülj, hogy a tied ilyen aranyos!


A másik cicám már más tészta, ő turbánosat játszik néha a fejemen, igen idegesítő hajnalban. Na meg az is, mikor szabadesésben ráveti magát a hugyhólyagomra minden reggel 5:45-kor. Jó kis ébresztő. :D


A lényeg, hogy mindig az van, amit a cica akar. Tehetsz oda bármit, ha ő veled akar aludni, veled fog. Ha egyedül vagyok, velem alszik, ha viszont hazajön a Párom, akkor ki van csukva az előszobába.


Viszont megpróbálhatod a következőt: Üres növányspriccelős üvegbe teszel vizet, és spriccelsz rá, ha felugrik az ágyra. (Permetezzen, ne szemközt spricceld!). Nálam bevált a konyhapultnál. Nem szeretik a vizet. :)

2014. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Tartsd kint a kertben ,oda való ,és akkor tuti nem ugrik fel.
2014. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!