Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskánk, még kölyök,...

Van egy macskánk, még kölyök, kislány. Mit tegyek az ellen, hogy ne csinálják fel? Nem tudnánk mit kezdeni a kismacskákkal és nem vagyunk hajlandóak embertelenül végezni velük. Németországban lakunk és nagyon drága az ivartalanítás.

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 10:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elég ha mikor tüzel, nem engedjük ki? van itt a környéken 2 másik macska és féltem tőlük.
2014. szept. 16. 10:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hosszú távon az lenne a megoldás.

A nőstény macska ivarzáskor megállás nélkül nyavajog. Nálunk két házzal odébb szó szerint ordít az a szerencsétlen.

Nem tudom mit takar a drága, ne a magyar árakhoz viszonyítsd, hanem az ottani fizetésedhez.

2014. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van nekik gyógyszer is, de ehhez kell az állatorvos így is úgy is.
2014. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ott is vannak akciók. Éltem kint és még a legcsóróbb ismerősömnek is ivartalanítva volt a macskája. Ezt nem kötekedésből írom. Csak nekem ez az egész furcsa és kitaláció szagú kérdés. A kötelező oltásokat megkapta? Vagy hogyan vittétek ki?
2014. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Vegyetek Provera nevű gyógyszert. Ez embereknek készült hormonkészítmény (fogamzásgátló-szerűség), heti egy tablettát ha adsz a macskádnak nem lesz gond. 1500 Ft 20 tabi itthon, nem tudom mennyibe kerülhet ott kinn. Lehet csak háziorvos írhatja majd fel.

Mi egy falat májkrémbe raktunk a nősténymacskáinknak februártól novemberig heti egyszer, és nem tüzeltek, nem lettek vemhesek. Sőt úgy megverték mindig a sündörgő kandúrokat, hogy öröm volt nézni :D

2014. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem kapott kötelező oltást tudtom szerint. Ezt a cicát pár hete fogadtuk be mert rossz bánásmódban részesült, be volt szarva mindenkitől, sovány volt és utálták. Én 3 hónapja dolgozok és sok rendezetlen ügyünk van még amire elmegy a keresetem nagy része illetve átszámolva havi 140 000Ft az albérlet plusz rezsi. Nem olyan könnyű itt megállni a helyünket, még az elején vagyunk nagyon, így olcsó megoldást kell találnunk többek közt erre a problémára is.
2014. szept. 16. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat.. ha ennyi baj van amugy is, akkor keressel neki egy olyan gazdat, akinek nincsenek anyagi gondjai.

Nemetorszagban azert kicsit komolyabb az allatvedelem, mint Magyarorszagon, szoval ez nem lehet nehez.

Azt hiszem, ez a legjobb megoldas.

Vagy, akarmilyen draga is az ivartalanitas, a felelosegedet azzal mutatod ki, hogy osszesporolod az arat...

2014. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Az én válaszom miért lett 0%-os???

Leírtam egy olcsó, állatorvos által ajánlott (ezt a gyógyszert itt Mo.-n állatpatikában vény nélkül lehet kapni, annyira elterjedt), kipróbált és bevált megoldást... Mi a probléma? Egy doboz elég egy szezonra, tehát nem tudom mennyibe kerül a Provera kinn, de ha háromszor annyiba mint itt, akkor is évi 15 EUR-ból és pici odafigyeléssel kismacskamentessé lehet tenni a házat.

Ennek melyik része nem hasznos?

2014. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamokka,

Talan az, hogy nem hivtad fel a figyelmet arra, hogy a gyogyszeres fogamzasgatlas hosszu tavon karos a macskara, szoval csak atmeneti megoldas lehet.

Hozzateszem, nem tudom miert nem csinaltak meg kockazatmentes, visszafordithato hatasu fogamzasgato szert macskak reszere. Igeny lenne ra. :/

2014. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Idén 10 évesen halt meg a nálunk született nősténymacskánk, akinek csak azért lett kb 3-4 alomnyi kismacskája összesen életében, mert apám néha elfelejtette időben adni neki a tabit :D

A kismacskák nagyon szépek és egészségesek voltak mindig, egyébként az anyamacska egész életében ezzel a gyógyszerrel védekeztünk a kismacskák ellen.


Szóval ha már szőrszálhasogatsz, akkor neked is figyelned kellett volna a szavakra: káros LEHET a macskára...

2014. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!