Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem egy brit cicát, ivartal...

Vettem egy brit cicát, ivartalanítási szerződés. Az a gondom hogy a tenyésztő kötelez az ivartalanitásra, de viszont a szerződésben nincsen feltüntetve az ára és számlát sem kaptam. Vélemény?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 11:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Pont ezért megy tőlem már eleve ivartalanítva a baba...Aláírtad a szerződést?Ha igen akkor nem értem a kérdést..ivartalanítanod kell és kész.
2014. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Állatorvostól függ az ivartalanítás ára. A kandúromat 4e-ért ivartalanította a helyi doki, barátnőm lánycicáját 17e-ért vállalták a megyeszékhelyen.

Mégis milyen számlára gondolsz??

2014. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt hiányolod, miért írtad alá a szerződést?

Még nagyon kevesen adnak számlát, mert annak feltételei vannak, hogy számlaképes legyen valaki.

2014. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

szia!


Ugyanúgy köteles számlát adni a tenyésztő, mintha egy kiló kenyeret vennél. Sajnos, nem igazán tartják be, és feketén adják el a kölyköket (kutya, macska egyaránt). De a NAV rájuk fog szállni előbb-utóbb...


Az ivartalanítást neked kell finanszíroznod, de a tenyésztő érdeklődni fog, hogy megtetted-e. kb ennyi.

2014. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%
Fasza gyerekek ezek a "tenyésztők". Azzal meg akarják őrizni a pozíciójukat, hogy az általuk legyártott állat már ne szaporodhasson, de a többit szigorúan csak feketén. Én otthagytam volna a k. anyjába.
2014. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:27

A régi rend szerint nagyon kevés tenyésztő tenyésztett vállalkozóként. Az adózást még tanulja a pórnép :))

2014. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szolj a tenyesztoenek, hogy elfelejtett szamlat adni.

Attol, hogy a szerzodesben nincs szo arrol, ha papir van rola, akkor ivartalanittatni kell. A szerzodes nem adasvetelrol szol, hanem arrol, hogy milyen feltetelek mellett maradhat a tulajdonodba az allat (Itt ivartalanitasi kotelezetseggel)

Ebben az esetben, az a helyzet, hogy nem tudod bizonyitani, hogy penzt adtal a macskaert, de a tenyeszto szerzodessel bizonyitja, hogy felteteleket szabott - peres esetben siman visszavetetheti, ugy mintha ajandekba kaptad volna, es nincs mivel bizonyitanod, hogy neked penzbe kerult.

Tehat, barmilyen vitas esetben te josz ki rosszul.

De azert szolj neki, hogy adjon szamlat, mert a navi egeszen raszalt a tenyesztokre (es a szaporitokra is)


Tehat: jogilag azert lehet a tulajdonodban az a macska, mert valaltad a szerzodesben, hogy ivartalanittatod.

Az hogy fizettel erte, jogilag, papiron sehol sem szerepel.

Vagyis, kaptal egy macskat ajandekba, ivartalanitassi szerzodessel, es adtal ajandekba penzt a tenyesztonek.

Latszolag adasvetel tortent, de jogilag nem.

A velemenyem az, hogy ivartalanittasd a macskat, szolj a tenyesztonek, hogy figyeljen oda, es vegul adj meg mindent a macskanak, hogy boldog, es hosszu eletu legyen.

Jah, es etesd normalis kajaval, nem whiskas, es egyeb reklamtappal. :P

2014. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Zoligyerek:

Fasza gyerekek ezek a ruhamarkas tagok, azzal akarjak megorizni a poziciojukat, hogy nem engedik, hogy othon rafessem a kinai polomra, hogy "adidas", mert az jogilag mar hamisitas.

Nem ertem, mint ugralnak, az o ruhajuk is csak szovetbol van, mint a tobbi.

Marpedig, ha en akarom, rafestem a polora, hogy adidas (akar ezer darabra is!) es eladom, hogy adidas polo.


A szaporitas ugyanugy hamisitas, mint a fent vazolt szituacio, darabszamtol fuggetlenul, es fuggetlenul attol, hogy a fenti esetben neked kell festeni, a masodik esetben meg a termeszet teszi, amit tennie kell.


Fogd ugy fel a fajtakat, mint egy markat. Egy tenyeszto mindent elkovet, hogy a fajta jobb legyen, mig egy szaporito celja, hogy egy fajta tobb egyedbol alljon.

Szoktam mondani, hogy mindenki elott nyitva all a lehetoseg, hogy tenyeszto legyen, de a tenyesztes nem az, hogy ket torzskonyvel rendelkezo allatot (ellenkezo nemut!) osszeengedunk, aztan begyujtjuk a penzt. A tenyesztes egy bonyolult hobbi, aminek celja hogy a megfelelo allatot megtalalva, a fajta erdekeit szem elott tartva szaporitsuk tovabb, nem a plusz egyedszam miatt, hanem a fajta megorzese, jobba tevese miatt.

Es akikor elerjuk a tokeletes peldanyt, akkor utanna mar nem parositunk, hanem azt klonozzuk. De addig marad a paroztatas. :)

2014. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem tenyésztő, hanem szaporító aki ahhoz is szarrágó, hogy ivartalaníttassa a kölyköt.
2014. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
13:00 Próbálnád csak ezt a "jogilag nem történt adásvétel mert nem adott számlát" dumát elsütni egy revizornak. :D
2014. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!