Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatja a macskám hasmené...

Mi okozhatja a macskám hasmenését?

Figyelt kérdés

Lassan egy hete van hasmenése. Pontosítok, csak rettentően híg széklete, mivel nem kakil gyakran, sőt, most 2-3 nap kimaradt, de most megint kifolyt belőle.

Eddig reméltem, hogy csak valami enyhe fertőzés, mert alapból nem rossz a közérzete, nem viselkedik furcsán. Eszik, iszik, van étvágya, nem fogyott. Attól félek, hogy vastagbéldaganat :( 8 éves brit macska.

Ma elviszem állatdokihoz, de szerintetek mire számítsak?



2014. szept. 17. 04:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és nem meléna.
2014. szept. 17. 05:07
 2/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog okozhatja, nem biztos, hogy a legrosszabb dologra kell gondolni. Mit szokott enni?
2014. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ha a macska tejet vagy tejszínt iszik akkor is lehetnek problémái. Ha a macska a kettő közül az egyiket kapja, térjen inkább a vízre, sokkal jobban lesz tőle.
2014. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sosem iszik tejet :( Az egy hét alatt már kaját is váltottunk, de így sem lett jobb, szóval kizártnak tartom, hogy a kaja okozná.
2014. szept. 17. 09:41
 5/12 anonim válasza:
75%
Mi házikoszttal etettük eddig és most kezdtünk neki adni rendes maskakaját,mert még kicsi,az tele van vitaminnal,lehet kicsit megerősödne tőle..hát éppen inkább kárunk lett ebből..ettől lett hasmenése.
2014. szept. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel etetsz? Az én macskáimnak a tasakos és a konzerves étel okozott hasmenést, mivel konkrétan vizet eszenek, ezért laza a székeltük, még a legprémiumabb minőségől is. Mióta csak nagyon ritkán kapnak és szárazat esznek azóta minden rendben. Házi kosztot (túl fűszreset) se kapnak túl gyakran, mert az is okozhat ilyet. Ha nincs más tünete szerintem az étellel lehet a gond.
2014. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Friskies, 8 éves macsek, konkrétan egyedül ezt hajlandó megenni. Szóval évek óta ezt eszi leggyakrabban, és sosem volt még hasmenése tőle.
2014. szept. 17. 13:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az állatorvos erre adott valami pasztát, azt mondta valószínűleg semmi komoly, de leginkább azután javult a macska miután gyógytápot vettem neki. Ilyet: [link]

Imádta, pedig válogatós macs, de erőltetni sem kellett. Más kaját egyáltalán nem kapott addig amíg gond volt vele. Szerintem próbáld ki.

2014. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A Friskies az szemét.. Nem csoda hogy megy a hasa, sőt! Fura, hogy eddig nem fordult elő. Akár még allergiát is okozhat, és sok-sok gyomoprpanaszt.

Fokozatos átálással rá fog szokni a prémium szárazra meglátod. Át KELL hogy szokjon, mert így nem lesz szép hosszú élete, pedig még 10-12 évig is elélhet.

2014. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Etetném én a legjobb táppal, a gond csak az, hogy amikor ezt a macskoszt kaptam, 14 éves voltam. Akkoriban még sokkal jobban álltunk anyagilag. Most 22 vagyok, egyetemre járok és örülök, hogy a szüleim nem dobnak ki, hanem tolerálják a 6 éves képzésemet. A lényeg: már nincs pénzem prémium tápot venni. Így is elég szerencsétlen vagyok az állataimmal, szinte mindig van valami bajuk, évente simán otthagyok min. 60-70e Ft-ot csak állatorvosnál. A kutyámnál nemrég derült ki, hogy csirkeallergiája van, szóval az ő etetése most sokkal többe kerül, mint korábban.

Annyit tudok a macs érdekében tenni, hogy veszek neki húst és főzök, de nem tudom, hogy ezzel mennyire segítenék a hasmenésén.

2014. szept. 17. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!