Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos kan kis cicus miért...

3 hónapos kan kis cicus miért nem ért meg semmit?

Figyelt kérdés
Következetesen próbálom "nevelni". Felmegy az asztalra, leküldöm, lemegy.3perc múlva fent fekszik, lemegy magától, ha meglát. Ezt játszuk. Az összes kábelt előszedi, szétszedi. Minden nagyon jó játéknak neki, ami nem az övé. Fél percre nem figyelek már lopja is el, elfut elbújik vele. Belepisil az ágyba. Éjszakára kivan csukva, reggel nyílik az ajtó befut és már pisil is. Ha kint van oda végzi a dolgát. Mindent kapar, rág. Nem számít a kaparófa, az 5000 játék. Értem én, hogy még kicsi, de kiakasztó olyan mintha szándékosan csinálná.

2014. szept. 20. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák már csak ilyenek. El kell hitetni vele, hogy amit te nem akarsz, azt ő sem akarja. Ha valami olyasmit csinál amit nem szabad pl a vezetékeket rongálja, akkor kezd el játszani vele valamit amit szeret (a miénk a huzibálós cuccokért rajong). Ha látod, hogy épp az asztalra akar felugrani, akkor vedd ölbe, vagy tedd olyan helyre ahol szeret lenni, és simogasd. Olcsó, és sok ideig lefoglalja ha kinder tojás belsejére (arra a műanyagra) csinálsz egy max 5 forintosnyi lyukat, és valami finomságot teszel bele ami nem potyog ki a lyukon. Én főtt májat szoktam tenni bele. Sokáig nagyon jól elvan vele. A fáradt cica jó cica :)
2014. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudományosan bizonyított tény, hogy a macskák majdnem mindent megértenek, csak nagy ívben tesznek rá. Intelligens, de ignoráns, öntörvényű kis állatok. Sok macskás mém is erre a tényre alapoz.
2014. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az ágyba pisilés? Lehetséges, hogy már most jelölget? Vagy csak bosszúból, mert kint kell aludnia?
2014. szept. 21. 00:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy 3 hónaposan "szívat" felugrik, leugrik, elfut, tök normális ebben a korban.


Kábelek: Kend végig őket citrommal-citromlével. Nem szeretik az ízét-szagát.


Pisi: Az alommal minden oké nála? Oké, gondolom tiszta, meg minden, de érdemes többfélét kipróbálni ill. alomcserénél megfogni és belehelyezni őkelmét.

Az alomtálca méret is gondot okozhat. Én cicám 5 hónapos, 3 hónapja van nálam, velem alszik. A kezdeti dolgokon kívül mindig is az almot használta, viszont épp tegnap pisilt be - azaz az alom mellé csurrantott, mert a naaagyot kivittem, nem száradt meg estig, így a kisebbet hoztam, be --> kinőtte mellső lábaival belelépett, de a feneke mellette volt :D

Írtad, hogy kinn végzi el a dolgát, ha nincs benn macskaalom, akkor lehet be is kéne vinni egyet. Napközben enyém is kint intézi, este, meg hidegben szereti bent :D


Ágyba amúgy a kicsi cicák szeretnek pisilni, tetszik nekik a pokróc-huzat simissége. Mondjuk, ilyen idős cicánál, mint a tied még nem találkoztam a dologgal.


Kaparófa: Ez tényleg a veszett fejsze nyele. Átnevelni-lenevelni a kaparásról nem tudod

2014. szept. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kiscicák elvileg 4 hónapos koruk után azért picit komolyodnak, megnyugszanak. Azért írtam, hogy elvileg, mert ezt a tényt az én cicámnak pl. nem mondták, ő 8 hónapos és rosszabb, mint kiskölyök korában. Hát igen, ezek a dögök már csak ilyenek. Én is mérges vagyok rá, mikor rossz, de sajnos valóban, a macsekok olyan szinten öntörvényű állatok, hogy nem érdekli őket, hogy te mit akarsz. Az ágyba pisilésre én egy jó módszert találtam: ajtó becsuk. Sajnos ez nálunk is mai napig fennálló probléma, pedig az én kandúrkám már 3 hónapja ivartalanított. Este velünk alszik az ágy végében, akkor nincs gond, viszont ha bevetem az ágyat és nyitva hagyom az ajtót, akkor már számíthatok is az ajándéktócsára. Nem tudom, miért csinálja, mert az almot szépen használja, ő nem is végzi el kint a dolgát, hanem vissza bekéretőzik, hogy elmehessen, mégis az ágyat mindig megtiszteli, ha nem vagyok elég figyelmes. Erre sajnos tényleg csak az ajtót találtam megoldásnak.
2014. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az alomtálca méretén még nem gondolkoztam. Az biztos, hogy nem kicsi. Talán az alom minőségével lehet baja ( szilikonosat vettem), lehet jobban tetszene neki egy olcsóbb homokosabb változat.


Éjszakára mi is kicsukjuk, néha napközben is, de megsajnáljuk mikor sírdogál. Beengedem és már futás is az ágyra pisilni :(


Én is olvastam, hogy nem szeretik a citrom illatát, mostmár tényleg használnom is kéne :)

2014. szept. 21. 23:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Dörzsöld be a kaparófát macskamentával vagy macskagyökérrel. Nálunk az elején a macskaalommal az volt a gond, hogy túl nagy volt a cicának. Beszereztünk egy kisebbet, és kb 2 nap után önállóan használta, előtte meg minden evés és ébredés után rá tettem. Belany-t használunk, kicsit homokszerű, de egyben ki lehet belőle szedni a 'cuccost'.

Ha megsajnálod, akkor ne akkor engedd be mikor épp nyávog. Várd meg amíg elhallgat.

Az ágyra pisilés meg bosszú, mert nem hagyod, hogy azt csinálja amit épp akar. Vagy a bent alvást, vagy a teljes kizárást javaslom. Macska. Ilyenek. Ha szófogadó, nem bosszúálló állatot akarsz, akkor kutya kell.

2014. szept. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!