Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Te mit szeretsz a macskákban?

Te mit szeretsz a macskákban?

Figyelt kérdés

Én a hihetetlen nyugalmukat irigylem a legjobban. :) Azt, ahogy képesek egész nap heverészni, nem törik magukat, hogy bármit is megcsináljanak, magasról tesznek erre az egész rohanó, stresszes világra és sosem idegeskednek semmin. Békés, nyugodt kis élete van és nem húzza fel magát se számlákon, se munkatársakon, se semmin. Mindent elintéz egy faroklegyintéssel. :D


A másik tulajdonság, amit nagyon tisztelek a cicákban, az a függetlenségük. Kifejezetten becsülöm bennük, hogy nem szorulnak másra, tetszik az önállóságuk, az, hogy nélkülem is életképesek, nem függnek senkitől. Az pedig szerintem kifejezetten lélekmelengető, hogy ezek ellenére mégis odajön hozzám és kéri a vacsoráját, aztán hálásan hozzám bújik és dorombol nekem, csak mert kinyitottam neki egy konzervet, holott nélkülem is ragyogóan el tudná látni magát. :) Ez szerintem olyan aranyos.


Nem csüng egész nap rajtam, mint egy kutya, nem igényli, hogy éjjel-nappal vele foglalkozzanak, viszont ha baj van, ha szomorú vagy, vagy lehangolt, azt megérzi és egyből jön bújni, dorombolni, vigasztalni. Nagyon sokat tud segíteni a szeretetével, és szerintem nincs annál jobb terápia vagy gyógymód a bánatra, mint egy meleg, puha kiscicát simogatni, miközben ő dorombol. :)


Tetszik, hogy nem tekint magára alárendeltként, mint egy kutya. Nem azért él, hogy szolgáljon, nem ereszkedik alám, hanem minimum velem egyenrangúnak tekinti magát. Azonos rangú félként kezel, és elvárja, hogy én is úgy kezeljem őt. Ez nagyon imponál. Nem hódol be, hanem lehetőséget ad arra, hogy a társa legyél. A természetben a macska egyedül él, nem pedig falkában, mint mondjuk egy kutya. A vadászathoz se kell neki senkire támaszkodnia, jól elvan magában, és nem igénye az sem, hogy a társához simuljon, mint ahogy azt a gazdival teszi, amikor az ölébe kuporodik a tévé előtt. :) Ebben a tekintetben tehát a macska túllépi az ösztönös, eredendően rá jellemző viselkedés határait, amikor a gazdi társaságát választja az egyedüllét helyett.


Végül, de nem utolsó sorban pedig tetszik az önérzete. Nem adja könnyen magát és tenned kell azért is, hogy méltó légy a hűségére. Egy macska szeretetét elnyerni nagyon nagy dolog, és ha egyszer elnyerted, meg is kell tartani, mert csak egyszer lehet eljátszani a bizalmát. A kutya azután is megnyalja a kezed, hogy megütöd, de egy macska egész életére megjegyzi, ha egyszer kezet emelnek rá vagy rosszul bánnak vele. Viszont ha méltó vagy a szeretetére, egy életen át kitart melletted.


Számomra ezek a cicám legszerethetőbb tulajdonságai. :)


Ti mit szerettek legjobban a cicátokban?



2014. szept. 23. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Le is írtad azt amit szeretni lehet a macskákban. Példamutató az önállóságuk. Sok emberrel ellentétben. Ugyanis például ha egy nagy cég feloszlik, akkor a munkásai szó szerint életképtelenek szoktak lenni munkanélküli ellátás vagy egy újabb kizsákmányoló nélkül.

Azt is szeretem a macskákban, hogy a szeretetet, a törődést mindig viszonozza valami jóval. Ellentétben sok emberrel, ugyanis embereknél előfordul az hogy a jótettet rosszal viszonozzák.

Továbbá a macska sosem keres magának csicskát, cselédet. Ellentétben sok emberrel, akiknek szinte létfeltételük az hogy valakiket mindig hülyének nézzenek mint valami börtönben. A macska megvakarja magát ha viszket neki, önállóan tisztálkodik, sőt néha még az ajtót is kinyitja magának a kilinccsel mint hogy igénybe venné egy másik élőlény szolgálatát. Viszont némelyik ember csak úgy tud életképes maradni, ha kirabol, kizsákmányol, kihasznál másokat.

A macska sosem csap be más élőlényeket. Sosem vadászik kedvtelésből, csak a túlélése végett. Míg az ember sportszenvedélyből vagy beteges kisebbségi érzésének kompenzálása végett is képes lelőni vadak százait.

2014. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én legjobban azt szeretem az én cicáimban hogy mindig felvidítanak.Hogy jól érzem magam velük.Nem is tudom hogy mi lenne velem ha ők nem lennének .Meg hogy annyi szeretet adnak hogy az hihetetlen.
2014. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egeret.
2014. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindent leírtál amit a macskákban szeretni lehet.

Évtizedek óta vannak macskáim és volt kutyám is. A kutyahűségről már mindent leírtak, de a macskáéról még alig valamit. A kutyások szerint nem hűséges, de mi macskások tudjuk, hogy ez nem igaz. Az ő hűségük, szeretetük nem a falkaösztönből ered, hanem kivételes kiváltság, amit nehéz kivívni.

Sosem volt különb társam, mint a nemrég elment kandúrom, Lepcses. Legyen könnyű néki a föld.

2014. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!