Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összefoglalnátok, mit jelent...

Összefoglalnátok, mit jelent számotokra a "felelős macskatartás" kertes házban?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz a mi cicank csak a lakasban van,de van neki macska wc-amit naponta tisztitok,kaparofa amit hetente 1szer porszivozok,naponta friss ennivalo,naponta min.3szor friss vizet kap,neha fürdetjük,van sok jateka,minden vedöoltast megkapott,evente veszettseg ellen,van benne chip,van utlevele is,kefeljük a szöret,van nyakörve-a cimünkkel es telefonszamunkkal ellatva,evente allatorvoshoz visszük-es persze ha van valami baja,sterilizaltattuk is,kapott fereghajtot,es bolha ellen szurit.Szerintem egy cica aki kimehet annyiban különbözik,hogy talan jobban oda kell figyelni az oltasokra-bolha,es kullancs ellen.
2014. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-bent élhet és alhat a lakásban, melegben, biztonságban.

-Igénye szerint ki-be járhat kertészkedni, amikor a háziak is ébren vannak.

-kötelező oltások, rendszeres parazita vizsgálat gazdi által.

-ivartalanítás, ha beteg állatorvos

-macskatáp és víz mindig van, főétkezésnek meg jobb alutasakos, vagy nyers csirkealkatrészek, némi emberi házikoszttal illetve macskavitaminnal kiegészítve.

-

Tapasztalataim szerint 8-9 éves kor felett már alig járnak ki esetleg sétálni vagy napozni egy kicsit és üríteni, máskülönben csaknem egész nap itt alszik a kanapén.

2014. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az előzőeket még a macskabiztos keritéssel egészíteném ki. Ha macska kimehet a házból arra akkor is ügyelni kell, hogy a kertből ne tudjon kimenni. Rengeteg veszélynek van kitéve az utcán: kutya, autó, mérgezés, macskabetegségek (fiv, leukozis).
2014. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekünk mindig az "aktuális" macskáink döntötték el, hogy kint vagy bent szeretnek jobban lenni.

Volt olyan, amelyik pl nem szeretett benn lenni, ő kb soha nem is jött be, max néha az előszobába.

Mostani macskám kinti-benti, jön-megy, amikor akar, de éjjelre bejön. Ha nem "kopogtat" az ajtón 11 és 1 közt, kimegyek érte. ( ha nem teszem, akkor hajnalban kezd hisztizni, mivel éjjel nem tud kint nassolni:D)


Szóval, az első dolog sztem, hogy a macska igényeinek megfelelően van megoldva a tartózkodása.


A bentiekkel nem volt ilyen gond, de pl ha a cica szeret kint aludni akkor neki megoldani a szélvédett, esővédett stb stb alvóhelyet.

A kinti macskáimnak is volt mindig bélelt alvósdobozuk a garázsban /melléképületben, oda mindig bejutottak valamilyen úton módon (ablak nyitva volt, vagy macskaajtó volt vágva rá)- használták, ha kedvük tartotta . (pl. ameddig nem volt nagy hideg simán aludtak a teraszon, a lábtörlőn is..

Ez logikusan cica/lehetőség függő.


A kóbor macskák miatt a saját macska ételét-italát olyan helyre kell tenni, ahol nem férhet hozzá más ( pl enyémnek ezért van a lakásban az etetője). Viszont, itató az udvaron több helyen van neki.


Homok- macskawc: a házban van alom, plusz van a kertben egy direkt erre használt kis sarok, ahova kakilni szokott, ezt is néha ki kell takarítani, új homokot kell bele szerezni.


Mi egy olyan környéken lakunk (kertváros kertvárosa) ahol nincs forgalom, így nincs macskakerítés. A macskák szomszédolhatnak is, ha akarnak. Úgy néztem, az utcában meg van, hogy meddig tart a mieink,és a "szomszédok" területe.


Ha forgalmas területen laktok, akkor nem árt, ha chip van a cicában ( nálunk nincs, látásból tudja az egész utca, melyik macska kié, melyik macska kóbor. 3-4 háznál messzebb én macsom pl nem jár el).


Ha ilyen új építésű, lakóparkban laktok, ahol nincs fa vagy valami, ahol el tud bújni, okos dolog lenne ilyesmiről gondoskodni, ha pl másik cicával, kutyával összetűzésbe kerülne.


Most hirtelen ennyi jut eszembe.


Ja, és persze ivartalanítás!

2014. okt. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor kiírtam a kérdést, még csak merőben elméleti jellegű volt, de azóta spontán megmacskásodtam. :) Egy kis csipás gilisztafészek került hozzám, de már kezd kikupálódni. Majd meglátjuk, hogy nálam marad-e vagy új gazdihoz kerül.

2014. okt. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!