Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után mennyire...

Ivartalanítás után mennyire fog megváltozni a macska viselkedése?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy lusta lesz és egész nap csak aludni fog? Fog még utána játszani velem? Csavarogni fog-e? Most csak az udvarba jár ki, nem megy kívül a kerítésen.

2014. okt. 7. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Fiú macska egyébként. Tényleg kockázatos dolog az ivartalanítás? Sok helyen hallottam, hogy belehalhatnak a műtétbe.
2014. okt. 7. 16:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém él és virul. Kedvesebb, sokkal többet dörgölődzik és dorombol. Kb annyit játszik mint előtte. Műtét előtt néha átjárt a szomszédba 'bandázni', azóta a lábát nem tette ki a kertből sem, még a teraszról is alig megy le. 1-1,5 hónapja herélték. Ébredés után kb 1 napig fura, aztán minden helyreállt.

A tápra figyelj, csak steril/ivartalan macskáknak valót adj neki.

2014. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

?? Nem változik meg, maximum nyugodtabb lesz (nem mindig)-nem jelöl,esetleg nem csavarog el.

A műtét altatásban történik -annak mindig van valamennyi kockázata,de nagyon ritkán van ilyen.

Olyan orvossal végeztesd,akiben megbízol!

Az én kandúrom 6 hónaposan lett műtve,most 5 éves, még mindig játékos bohóc.Természetesen egész nap alszik-de ez a dolga és ha fenn van, akkor játék,kergetőzés..

A súlyára kell figyelni majd-csökkenteni a bevitt kalóriát-de ez is egyedtől függ.(nálunk inkább sovány,nem eszik a lelkem).

Szerintem megéri ivartalanítani, a pozitívumok mellett eltörpülnek a negatívumok!!

2014. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom kandúrom ugyanolyan "kergebirka" maradt ivartalanítás után is, egyik sincs elhízva, ellustulva. Ha netán hízásra hajlamosabb a cicád, azt te tudod kontrollálni a kajával. Az ivartalanítás nagyon minimális kockázattal jár, akkor lehet baj, ha már idősebb a cica és pl. vese, máj, szív problémái vannak. Az élete, egészsége szempontjából kockázatosabb ivarosan hagyni (verekedéssel és nemi úton terjedő halálos vírusok, állandó sérülések, elkóborlás... stb.)
2014. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám 8 hónaposan lett ivartalanítva, most másfél éves, de semmit nem változott, alszik, játszik, rohangál. Ki nem mehet, mivel benti macska. Elhízás nem fenyegeti szerintem, mert az evés sose volt a kedvenc elfoglaltsága.
2014. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 8. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!