Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem bújós/ simogatható...

Miért nem bújós/ simogatható a cicám?

Figyelt kérdés
6.5 hónapos cicám régen bújós volt, most kb egy hónapja kezdte azt, hogy nem is nagyon engedi magát simogatni, csak amikor már félálomban van, vagy eltikkadt a sok játéktól. Máskülönben, amikor simizni próbálom, 3x végig húzom a kezemet, aztán arrébb vonul, vagy harapdál és az után. Amikor kicsi volt, szinte mindig az ölemben aludt, vagy hozzám bújt, most meg lazán átmegy a másik szobába is akár. Mi lehet ennek a változásnak az oka, és hogyan tudnék rajta változtatni? Amikor sokat játszok vele, akkor sem igazán lesz bújósabb... Vagy hagyjam, és majd alakul? Ivartalanítva még nem volt lehet utána jobban jön majd?
2014. okt. 8. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak cicafajták akik nem bújósak, és simogatni is csak akkor lehet ha ő igényli. Az én cicám is ilyen (britis shorthair) Kicsinek aludt az ölembe, de ma már nem igazán, sőt ha simogatni akarjuk, inkább elmegy. Nem is kell erőltetni a dolgot.

Tanulj a cica kommunikációból. Ha félrehúzódik, vagy harapdál, akkor jelzi neked, hogy ne piszkáld, nem igényli a simogatást. Akkor hagyd. Idővel lesznek időszakai amikor az öledben akar pihenni, és simogatásra vágyik. Akkor élvezd ki a pillanatot.

2014. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én egyik macskám is ilyen, nem nagyon bújós, bár mostanában (úgy egy fél éve - 4 éves) már egy kicsit jobban - egyszerűen ilyen az egyénisége. Figyeld meg, milyen körülmények között esik neki jól a simogatás. Az enyém pl. egészen szereti, feltéve, hogy mind a 4 lába szilárd talajon van, és nem vesszük ölbe. Így őt általában az ablakpárkányon szoktam simogatni:)
2014. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Tudom, hogy olyankor nem igényli, amikor harapdál, meg a lábával tolja is el a kezem. Csak fura, hogy közben meg dorombol, vagy direkt úgy megy el mellettem, hogy közben hozzám dörgölőzik :D

Általában alvás előtt és után hagyja magát hosszan simogatni. Amúgy sima házi macska :) de lehet a nevelésen is múlik, mert sose erőltettünk rá semmit, hagytuk kibontakozni, csak amikor nagyon rosszat csinál, akkor szidjuk le, de tudja is olyankor és egy szempillantás alatt elpucol :D

2014. okt. 9. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!