Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megfürdetni egy...

Hogy lehet megfürdetni egy agresszív cicát?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy nagyon kedves, bújós, aranyos kandúrról lenne szó, de ha a fürdővíz közelébe kerül vagy csak megneszeli, hogy fürdés lesz, olyankor teljesen kifordul magából. Lehetetlen megfogni, de ha mégis sikerül, akkor torka szakadtából ordít, kapálózik, vergődik, 10 körömmel karmol, harap ahol csak ér, iszonyú balhét rendez, egyszóval olyan, mint aki teljesen megőrült...

Nekem is csak 2 kezem van, tehát vagy a macskát fogom vagy a bundáját mosom. A kettőt egyszerűen lehetetlen megcsinálni.

Mind a két kezem kell hozzá, hogy valahogy a kádban tartsam és úgy fogjam meg, hogy se magában, se bennem ne tegyen (túl sok) kárt a nagy hisztéria közben, így viszont nem marad szabad kezem ahhoz, hogy besamponozzam, vagy egyáltalán bevizezzem, egyszóval hogy normálisan megfürdessem. Ez nem egy emberes feladat, a fürdőszoba viszont túl kicsi, ketten nem férünk el a kád mellett.


Hogy lehetne egy ilyen macsekot mégis megfürdetni?


Fontos lenne, ugyanis bolhás. Próbáltam más módszerrel kiírtani belőle, hogy elkerüljük ezt a tortúrát, ami a pancsolással járna, de eddig sajnos semmi nem segített. Vettem neki nyakörvet, nagyjából 1 hónapja van rajta, teljesen hatástalanul. Vettem bolhaírtó sprayt, hetente egyszer azzal is lefújtam (gyakrabban sajnos nem lehet), de az sem segített. Próbáltunk port, cseppet... semmi.


Tényleg nem maradt már lehetőség, mint a fürdés. Itt a sampon, már azt is megvettem, de egyelőre ötletem sincs, hogy tudnám a cicót - viszonylag - balesetmentesen megfürdetni.


Tippek? Ötletek?

Esetleg adjak neki valami nyugtatót?


3 éves ivartalanított kandúr cicáról van szó, szobamacska, nem kijárós (régen az volt, de már több mint fél éve panelmacsek).

A kutyusunk hozta haza a bolhát, ő gond nélkül fürdethető (úgyhogy belőle hamar ki is lettek irtva), a macska viszont nagyon nem bírja a vizes programot, és az a gond, hogy így hiába kezelem le a kutyát, mert csak oda-vissza fertőzik egymást a hülye bolhákkal. :/



2014. okt. 13. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem csak a kutyát, macskát, hanem az egész lakást is kezelni kell, különösképpen a fekhelyüket.
2014. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Frontline Spray bő hónapos védettséget ad bolha ellen cicáknak. A bolhák a lakás többi részén is lehetnek, visszafertőzik a cicát, ha nincsenek kiirtva. Figyelj oda, hogy macskákra veszélytelen készítményeket keress, mert pl. a permetrin mérgezést okozhat. Soha nem fürdetek macskát, szinte mind haragszik érte.
2014. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen cseppet használtatok, de mi Activyl-t és hatott. Többfélét ki kell próbálni, hátha valamelyik összejön. Ez 1 hónapos védettséget ad. Mi használtuk a macskán, és azóta nem bolhás. A fekhelyét most nem is fertőtlenítettük, mert ha volt is benne pete, kikelt, első táplálkozás után már meg is döglött, így újabb petéket nem tudott lerakni, és itt vége is lett az ördögi körnek.
2014. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Advantage 40 spot on-t használok. Ez 25-30 napig nyújt biztos védelmet, és tuti hogy maximum egy nap alatt eltünteti az összes bolhát.
2014. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

namost ha már valamilyen spot-ont rátettél, akkor ne tegyél rá másmilyet csak ha lejár az előző hatásideje, különben tönkreteszed a máját.

Én nem hiszem, hogy a bolhapor ne hatna, ha bedörzsölöd a szőrébe.

Fürdetni felesleges, ha ilyen cirkusszal jár. A környezetéből visszafertőződhet mert a bolhák mindenhová rakják a petéket, különösen szőnyegekbe, padlószőnyegbe, így a környezetet heti egyszer át kellene permetezni neostomosannal.

2014. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Veszel neostomosant, az kiirtja tuti a bolhakat (kell egy vodor meg 10 L viz, ahhoz nem kell furdoszoba), csak az a gáz, hogy az egesz házat kezelni kell bolha ellen, még a parketták réseit is. Mi hetente fujtunk le mindint lila Raidel, azota nincs gond, bár néha bebolhaporozzuk a macsekot. amugy a magykafurdetes ketemberes munka sajna nalunk is.
2015. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet picit embertelen, de én is szoktam nyaranta a cicámat megfürdetni. (6 kilós kandúr,benti cica)

A nyakánál a bundájánál szoktam megfogni , a tusolólán meg beállítom elôtte a vizet. Így nem tud karmolni harapni. Felemelni így nem szoktam, mert az biztos fájna neki. De "lebénul" ilyenkor és nem kapálózik. Nem gyakran, csak évente max kétszer fürdetem.

2015. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!