Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik már neveltek fel egészen...

Akik már neveltek fel egészen kicsi árva kiscicát, segítene egy kicsit?

Figyelt kérdés
Múlt hét pénteken találtam, most már körülbelül 3 hetes lehet. Szerencsére minden rendben, eszik,iszik, alszik, pisil, kakil (magától). Kiscicáknak való tápszert eszik. Persze folyamatosan aggódom. Tegnap, meg ma reggel észrevettem hogy a széklete kicsit hígabb, mint volt. Aki járt már így kiscicával, amit ő nevelgetett, hogy szüntette meg a hasmenést? Ara gondoltam, hogy lehet túl sokat adtam neki, így most sűrűbben adok neki keveset. Szerintetek jó ötlet?
2014. okt. 14. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Szia! Én is talált kiscicát nevelek és neki is sűrűn volt hasmenése. Nem lett ebből semmi gond, valószínűleg a táptól vagy a tejtől lehet. Én nem aggódtam, mert amúgy egészséges volt, játszott, rendszeresen evett-ivott. Egy idő után és is rendszereztem neki, hogy csak napi 3x kapott enni és kisebb adagokat és amikor megszokta utána már jól volt, azóta is így etetem (:

Féreghajtót nem kapott? Mert annak is melléhatása a hasmenés.

2014. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :))

Féreghajtót holnap fogok neki adni. Gondolom megfeküdte a gyomrát, biztosan túlzásba vittem az etetést. Egyébként szerencsére más baj nincs is, tényleg ő is nagyon aktív meg minden, remélem így is marad. Csak sajnálom szegénykémet, mert evés és játszás után visszateszem a helyére (egy kibélelt hordozóba) és valamikor több ideig nyávog, gondolom a tudja hogy megint egyedül lesz, de csak mikor alszik, csak akkor van egyedül. :( Erre tudsz valami megoldást, a tied is ezt csinálta?

2014. okt. 14. 17:59
 3/21 anonim válasza:

Igen, ő is mindig tiltakozik, hogy ne hagyjam egyedül, de hát nem lehet vele lenni egész nap :(

Én mindig teszek ki neki sok játékot, felakasztok pár cérnára kötött labdát vagy zoknit, amivel tud játszani, mert folyton mozog. Bár az én cicám a csörgő labdákért van nagyon oda, ha azt ledobom neki el van vele, amíg el nem fárad (:

Ezt olvastam valahol, mert engem is zavart és sok helyen írták, hogy legyen neki mindig számára új vagy érdekes játék, hogy ne unatkozzon.

2014. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sima tejet nehogy adj neki, attól mehet a cica hasa. freshnapf-ben lehet kapni cica telet. A Royal Caninnak van kifejezetten cica cicáknak való táp, ne a szutyok Whiskas add neki. :)
2014. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt talált pici cicám. Egy darabig hasmenéses volt ő is. Aztán pár nap múlva mikor már megszokta hogy milyen kaját kap, elmúlt minden baj.

A tej az olyan dolog, hogy van cica aki bírja a tehén tejet, és van akinem. Az enyém mondjuk teljesen jól el van vele. Szereti és nincsen semmi baja tőle. De azért jobb ha cicatejjel próbálkozol. Az egy ilyen kicsinek biztos hogy jó.

Az etetése meg az emésztáése majd rendeződik szerintem egy-két nap alatt, ha már most is jól van a kicsi.

Az mindenképpen jó ötlet hogy többször adsz neki keveset, akkor nem habzsol annyira.

Rendben lesz az a cica, biztos vagyok benne. Te egy jó gazdi vagy, ez látszik.

2014. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtatnak a szavaitok.

Nem adok neki semmilyen fajta tejet, csak is tápszert. :)

Péntek óta ezt kapja a drágám, amikor hozzám került, 2 napig szép volt a kaki, most lett kicsit hígabb, de remélem akkor rendeződik, csak most kicsit felborult a bélflórája. Nagyon odafigyelek rá, a családom szerint már túlzás, de hát annyira féltem, mert még olyan kicsi, hogy ne hogy beteg legyen. Most etettem meg 7 órakor, fúh hát nagyon éhes volt, csak úgy visított a kajáért, adtam neki, de nem mertem sokat, visszatettem a kis vackába, kicsit hisztizett de azóta alszik. :) Most majd 10 körül etetem meg megint, aztán majd hajnali 2 óra, reggel 6, így megy ez 2 napja, hogy éjszaka 4 óránként kap. A játékokhoz szerintem még kicsit kicsi, mert még nem olyan jó a látása, de majd egy hét múlva beszerzek neki sok játékot. Még egyszer köszönöm Nektek, továbbra is fogadom a hasznos válaszokat.

2014. okt. 14. 19:25
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugyanez volt, apró kockázott májkrémes kenyeret adj neki, és sokszor kicsit adj a cicusnak. Tejet nem szbad adni ilyen fiatalon, mert attól megy a hasa
2014. okt. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Májkrémes kenyeret??? Mióta eszik a macska kenyeret? Mi van abban ami tápláló lehet neki? Nehogy adj neki, főleg amíg kicsi, de utána is vitaminokra van szüksége. Az én macskám ha olyan kedve van, akkor a csirkemellet és a lazacot se eszi, ki is nevetne (a tudna) ha kenyeret akarnék adni neki. Mindenképp vidd dokihoz szerintem, kapja meg a féreghajtót. Minél többször kap, annál jobb. A doki a táplálkozásban is tud segíteni.


Képet tudsz róla küldeni? Biztos tündéri. :)

2014. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem adok neki kenyeret Isten ments. :) A szilárd kajára, is fokozatosan fogom majd átszoktatni. Igen, utolsó küldök képet. :)
2014. okt. 14. 21:43
 10/21 anonim válasza:
Első vagyok: Nekem is küldj képet kérlek, nagyon tündéri cica lehet (:
2014. okt. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!