Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa macska tartók: speciáli...

Perzsa macska tartók: speciális lakhatási feltételeink vannak, szabad-e így vállalnunk? . és egyéb kérdések

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk egy perzsa cicát, de felelősen átgondolva vannak buktatók. Leírom részletesen a helyzetünket. Segítsetek a döntésben légyszíves!


Szóval a ketten vagyunk egy anya és egy 7 éves fiú. Egy kis faluba költöztünk 2 hónapja, egy hatalmas kastély magas toronylakásába. Erkély van (mérsékelten veszélyes), a lépcsőház óriási, alatta szabadon bejárható hatalmas pincerendszer, hordógurítóval, nyitott pincékkel, öt óriási zegzugos padlástérrel (egyik sem felújított), a kastély körül óriás és gondozott park, távolabb veteményesek, plussz erdősáv a közelben.

Napközben mindketten a kastély másik szárnyában vagyunk. A lakásban csak munkaidőn kívül tartózkodunk.

Illetve az ünnepek körül, szabadságok idején (őszi szünet, téli szünet, nyári szünet) messzire, hosszabb időre elutazunk.


Tehát a kérdéseim:

1. Mennyi időre lehet magára hagyni egy perzsát (akár a lakásban, akár mondjuk a lépcsőházba kitelepítve)? Vagy szabad magunkkal vinnünk (úgy tudom a sima házimacskát nem szabad elvinni a területéről, a perzsáknál ez hogy van?)


2. Napközben 8 órát kibír egyedül? Vagy célszerűbb kettőt tartani? Ez utóbbi esetben két különböző neműt vagy két azonos neműt jobb összezárni?


3. A perzsák is kóborolnának éjjel? Ha napközben bezárva vannak, ki kellene engednem őket éjszakára? Vagy inkább nappal kell kiengedni és éjszakára benntartani?


4. A perzsák is ugyanúgy eltűnnek párzási időszakban napokra?


5. A hosszú szőrük mekkora hátrányt jelent számukra a természetben? Nagyobb rajtuk a támadási felület, ezáltal hátrányban vannak?


6. Mikor és mennyi idősen célszerű hazahozni? Ősszel, hogy tavaszra már egy önálló ifjú macskaként léphessen ki a világba. Vagy tavasszal, mert akkor már a kezdetektől ismerkedhet a kinti környezettel is?


7. Vásárlásnál milyen szempontjaink legyenek? Ragaszkodjunk törzskönyvhöz etc....?



2014. okt. 19. 07:35
 1/7 A kérdező kommentje:

8. Milyen hőmérsékletingadozást viselnek el?

Fatüzeléses kályhával fogunk fűteni, de napközben ezt nem rakjuk, tehát várhatóan télen elég hideg lesz a lakásban nappal. A lépcsőházban állítólag 8-10 fok körül szokott télen lenni (ott nincs fűtés, de a 70cm vastagságú falak, jól szigetelnek).

2014. okt. 19. 07:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1: 48 órára maradhat egyedül megfelelő eleséggel és vízzel.(perzsa szobacica,nem lépcsőházba való)


2:Igen,a pénztárcád dönti elmennyit bír.Mindegy a neme,hisz ivartalanítod nem?


3:Nem kell a perzsát kiengedni!


4:Nem mert normális gazdánál nincs kijárás és ivartalanítva van.


5:Semennyit hisz szobamacskák,a szőrük napi ápolást igényel,a szemük napi tisztítást és nem árt néha fürdeniük se.


6:a mikor az mindegy hisz szobamacska...14-18 hetes cica az ideális korban van a költözéshez.


7:Természetesen hiszen a törzskönyv a cica anyakönyvi kivonata nem egy sznob dolog és nem is emiatt drága egy cica :) Egészséges cicát vegyél ,a szülőknek legyenek tesztjeik,a kölyök legyen 2x oltva,legyen oltási könyve,tk,szerződése,tiszta legyen,barátságok és nem árt ha olyantól van akihez bármikor fordulhatsz segítségért.

2014. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Bevallom egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy egy cica az egész életét bezárva töltse egy kis lakásban. Ahogy egy szobakutyát is legalább naponta 3x, 4x kivisznek sétáltatni, úgy egy szobacicának is kellene a külvilág, hogy ne golyózzon be. Ezért gondoltam, hogy maga a lépcsőház, a pincék és a padlások, mintegy a lakás kiterjesztéseként alapból az ő világa lenne (a lakás csak másfél szoba).

A messzebbre való kóborlást én sem pártolnám, de ha elég ügyes, akkor persze kijuthat a tetőn vagy a pincén át a külvilágba.


Tehát ha a lépcsőházba sem engedhetném ki, akkor nem való nekünk perzsa cica?

2014. okt. 19. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nem perzsák van, "csak" sziámi, de cica..... Sosincs kiengedve, 3. emeleten lakunk, köszöni szépen jól van. Szóval ha ivartalanítva van, akkor szerintem nem hiányzik neki a kóborlás, mászkálás. A perzsák amúgy is a nyugodtabb fajtához tartoznak, szerintem ne engedd még a lépcsőházban sem kóborolni.

Azért sem célszerű kiengedni, mert a hosszú szőrét extra fáradság lesz kifésülni, rendben tartani.

Az, hogy egy vagy két cicát választasz, a te döntésed. Valóban elszórakoztatják magukat, de 2x kaja, állatorvos, törődés.

Szerintem itt is fontos, hogy megbízható tenyésztőtől válassz cicát, mert akkor biztosan az lesz belőle, amit szeretnél.

Jó cicázást :)

2014. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sima házicicm van, őt kiengedem, de csak egy-egy órára, az udvarra, s velem. Mert belváros, főút közel. Imád kint lenni, sajnálom is, hogy mikor nem vagyok itthon, nem tud kimenni szegény. Szerintem a pincében mászkálhatna,ha biztonságos.
2014. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, az enyém is ivartalanított, mégis imád kint lenni, a kapunál messzebb nem negy, mert nagyon félős lát egy emvert, rohan vissza a lakásba.
2014. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
perzsa cicám van és soha nem engedném ki semennyi időre. erkélyünk van amit fullra berácsoztunk, így biztonságosan levegőzhet. semmi baja nincs, nem vágyik ki, boldog macska. a berepülő rovarokon kiélheti a vadász ösztöneit, ellenben nem fogja elütni egy autó, megmérgezni egy idióta, elkapni egy kutya.
2014. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!