Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki tud ajánlani olcsón perzsa...

Ki tud ajánlani olcsón perzsa cicát?

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Perzsák csak 100.000 ft-től kezdődnek. Ha olcsóbb, akkor csak fajtajellegű keverék lehet. Esetleg ha adnak TK-t, akkor még megúszhatod 50e felett... De nagy mázli kell ahhoz.
2014. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát döntsd el, hogy perzsát akarsz vagy olcsó macskát, mert a kettő üti egymást.
2014. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szaporítótól olcsón vett macska - várható drága állatorvosi számla :(
2014. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy olcsó, vagy perzsa, ezt kell eldönteni. De ha már olcsó, inkább hozzál macskamentőktől és ne szaportótól.

Gyk: perzsa az, aminek a törzskönyvébe az van írva.

2014. okt. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges,tesztelt,szép és tökéletesen nevelt perzsa nincs olcsón vagy ingyéé..

Közhelyes,de olcsó húsnak híg a leve és ez a perzsákra is érvényes.Ha akarsz találsz olcsón perzsát és megveszed,de utána itt fogsz sírni,hogy már 50ezret hagytál az orvosnál és még beteg,nincs több pénz,mit csinálj..sok ilyet láttam már,rajtuk nem lehet segíteni.


Spórolj és vegyél szép,egészséges perzsát tenyésztőtől vagy ne spórolj és fogadj örökbe egy gyönyörű háziciccet.

2014. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta macska, papírokkal, ellenőrzött, rendben tartott szülőktől, egészséges picit nem kapsz olcsón, se perzsát, se mást. Ha minőségi macskát akarsz, akivel nem kell havonta ilyen olyan dolgokkal állatorvoshoz futnod (márpedig egy perzsának csúnya betegségei lehetnek, ha szaporítótól származik), akkor áldoznod kell rá. Ha olcsó cicát akarsz, ajánlom figyelmedbe a menhelyeket, a Noé honlapját, igaz, nem perzsák, de vannak ott is hosszú vagy félhosszú szőrű cicák, akiket ingyen vagy jelképes összegért odaadnak, egy a lényeg nekik, hogy jó helyre menjenek a védenceik.
2014. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Számíthattál volna ilyen válaszokra...

Inkább kérdés helyett keresgélj hirdetéseket, nézd meg milyen helyen vannak a macskák, tudják-e bizonyítani hogy tényleg perzsa, stb.

Én olcsón vettem a perzsámat (23e olx-ről), ennek ellenére igazi perzsa, egészséges, imádnivaló, stb. Nekem nem kellett törzskönyv, szóval ezért is olcsóbb volt.

2014. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

akkor ellenpélda - jól le leszek pontozva, tudom.

én olcsón 8ezer ft-ért vettem perzsa cicát egy kedves úrtól, akit itt a többség valószínűleg szaporítónak hív. nem célja a macskából a meggazdagodás, mert van mellette rendes állása, így nem adja őket horrorisztikus áron. jelentem 5 éves, makk egészséges a perzsa cicám, imádnivaló. de abban egyet értek hogy sok ilyen olcsón áruló "gazda" beteg cicákat ad el, úgyhogy azért jól meg kell nézni honnan hozod el, és nagyon nagyon nehezen találsz olyan korrekt embert aki tényleg odafigyel rájuk és egészségesen adja el őket, de ha kitartó vagy találsz.

másik lehetőség, hogy mentésre váró perzsa cicát fogadsz örökbe, mert sajnos van ilyen, sok ember sajos már fajtatiszta cicákat is kidob az utcára. a facebookon van egy ilyen csoport (perzsa mentés talán a nevük, de nem vagyok benne biztos), annyi, hogy itt többségében nem kölykök, hanem felnőttek vannak.

2014. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy a törzskönyv választható, és ha kérded, drágább. Azoknak a macskáknak nincs törzskönyve kiváltva és nem is lehet. A tk magadó cirka 5000 Ft, szóval nem egy nagy összeg. Nem perzsák a tk nélküli macskák, ezt kellene megérteni.
2014. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokan tévhitben élnek. Ha törzskönyv nélküli állatot veszel (legyen az kutya, macska) és csak a törzskönyv árával fizetsz kevesebbet az állatért, akkor maximum 10.000 ft-val kéne kevesebbet fizetni, azaz egy 100.000 ft értékű macska törzskönyv nélkül 90.000 ft, nem pedig 10 meg 20 ezer. Ilyen áron "perzsát" azért adnak el, mert más áron nem tudnak. Lehet, hogy az eladó egy tündéri bácsika, aki semmi rosszat nem akar, de egy törzskönyv nélküli perzsa épp annyira minősül perzsának, mint az én hosszú szőrű, utcáról befogadott házimacskám. Félre ne értsétek, nem leszólni akarom a törzskönyv nélküli macskákat, én elhiszem, hogy egy tündér mindegyik, nekem sincs egy darab papíros cicám sem, de én ha fajtához ragaszkodom (mint a kutyám esetében), akkor valóban fajtatiszta egyedet akarok, akinek a felmenői között biztosan csak a fajta egyedei találhatóak meg. Erre garancia a törzskönyv. Ha csak fajtajellegűt akarok (azaz papír nélkülit), akkor körülnézek a menhelyen, állatmentő honlapokon, de egy kitudja mijen macskáért nem adnék ki több 10 ezreket, mivel valószínűleg nem véletlen nincs papírja.

Magyarul, ha perzsa kell, akkor szánj rá pénzt, ha nem fajtatiszta macska kell, akkor nézz körül olx-en, ott minden hosszabb szőrű macskára rámondják, hogy perzsa, vedd meg bármelyik olcsót, ugyanannyira számít mindegyik úgyis perzsának papír nélkül.

2014. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!