Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne egy fontos kerdesem,...

Razer007 kérdése:

Lenne egy fontos kerdesem, mit csinaljak, a cicam beteg?

Figyelt kérdés
Tegnap egesz ejszaka bennt aludt velem a szobaba, semmi baja sem volt, jatszottam vele, regel amikor kijottem a szobabol, jott utannam es furcsan nyavogott, hangosan. elmentem iskolába és amikor hazajottem aludt, elkezdtem simogatni felkelt, de a szemet nem nyitotta ki. sokat alszik,most is azt csinalja es nem nyavog ha szolok neki. a szeme be van dagadva szerintem mert alig tudja kinyitni, egy éves ivartalanitott kandur. nagyon aggodok a cicam miatt :(

2014. okt. 20. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kötőhártya gyulladása van, vagy macskanáthája, vagy ezer másféle betegsége lehet, aminek egyik tünete a szemgyulladás. Vidd állatorvoshoz, ő fogja tudni hogy mi a baja
2014. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el az állatorvoshoz. Nekem hasonló volt a cicámmal... Lehet, hogy kicsit sokba fog kerülni, de mindenképpen vigyétek el, mert ha nem, akkor komolyabb baja is lehet.
2014. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem akar se inni se enni, az orra szaraz :( lázas? házilag lehet adni neki valamit holnapig? és köszi a választ :)
2014. okt. 20. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld őt itatni, szemét kamillázzad, holnapig ki fogja bírni. De holnap mindenképp vidd el őt állatorvoshoz. Ha csak kötőhártyája van, kap egy injekciót, ami kb 1000 Ft (én legalábbis annyit fizettem érte), kap majd szemcseppet és másnapra semmi baja nem lesz :) Ha macskanáthás, akkor talán picit drágább lesz, de minél előbb viszed, annál jobb lesz
2014. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Mindenképpen vidd el állatorvoshoz!! Valószínű, hogy valamilyen bakteriális fertőzése van. Adni fog neki szurit, vagy ad antibiotikum tablettát, esetleg szemkenőcs vagy szemcsepp. Amire nagyon figyelj, hogy sokat kell itatni a cicát akár erőszakkal is, nehogy kiszáradjon! Majd írd, meg, hogy mit mondott a doki.

Jobbulást a cicádnak! :)

2014. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Feltétlenül itatni kell a cicát! Fercskendővel nyomjál a szájába vizet, vagy ha van cicatejet. De folyadék mindenképpen kell. Volt hasonló az én cicámmal is. Én is fecskendővel etettem itattam. Először nem tetezsett neki, aztán elfogadta.

És persze állatorvos. Ha most nem tudod elvinni, akkor is jó lenne ha fel tudnád hívni, és konzultálni vele.

2014. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hogy van a cica?
2014. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a doki azt mondta hogy bélfertőzése van, valami virus okozta(elfelejtettem a pontos nevét) és 4 napig kell vigyem szurira :(
2014. okt. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!