Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cica. Nem eszik Mivel...

Beteg a cica. Nem eszik Mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés

Csütörtökön egeret evett ( nem tudni mérgező volt -e), majd utána hányt.. Pénteken egész nap gubbasztott, dokinál voltunk, kapott 3 injekciót, hétfőn visszavittem, kapott még kettőt. Eddig inni sem ivott, most már iszik óvatosan vizet, de enni nem hajlandó csütörtök óta.

Mivel próbálkozzak, amit hajlandó lenne enni? Tejcsi, két fél konzerv, tészta, paradicsomos hal, semmit nem hajlandó enni, a szájára kenem, lenyalja majd elfordul az ételtől..

Félek, hogy baj, lesz ,hogy ilyen rég óta nem eszik.


2014. okt. 21. 08:39
1 2
 1/13 Medvi ***** válasza:
64%
Igen, ez tényleg baj, hogy ilyen régóta nem eszik. Próbálkozz nyers csirkehússal, azt nagyon szeretik.
2014. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Calo pet pasztát [link]

nagyon jó a Royal Canin Recovery konzervje is, amit kis vízzel higítva fecskendőből is lehet adagolni: [link]

Állatorvosi rendelőkben általában ezek kaphatók. Érdemes még B-vitaminos injekciót adatni neki dokival, mivel az étvágygerjesztő, illetve Catosal injekciót.

2014. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Kedves Sziszi!

Szerintem mindenképpen vidd vissza az állatorvoshoz, vagy hívd fel telefonon és kérdezd meg! Tudom, hogy drága az állatorvosi költség de sajnos az állat életébe is kerülhet ha nem gyógyul meg rendesen. A belső szervi elváltozások, mérgezések, bakteriális fertőzések nem láthatóak kívülről, ezt csak az orvos tudja megvizsgálni. Az én állatorvosom mindig azt kérdezi, hogy eszik-e, iszik-e, vizelet és széklet van-e a cicának. Ha nincs akkor nagyobb baj van. Egyébként, étel nélkül az állatok tovább bírják, viszont a víz nagyon fontos minden élőlény számára ezért azt javaslom hogy ha erőszakkal is de vizet fecskendezz a szájába, hogy nehogy kiszáradjon. Nekem 4 cicám van, rengeteg betegségen "vagyunk" már túl...

Jobbulást a cicusnak!

2014. okt. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap catosal injekciót kapott 5 órakor.. meg még valamit annak a nevét nem tudom.. Kaptam 3 fecskendőnyi sárga löttyöt, amivel itatni kell. Vizet iszik magától. Tejet hébe hóba, ha belenyal. Pisi van, kaki nincs. A doki azt mondta, hogy gyomorrontás, vagy mérgezett egér... 2 napja csúnya dolgokat hányt ki, tegnap s ma már nem hányt, de nem is próbálkozott.. ha a szájához nyúlok, már karmol menekül.. S egész nap csak fekszik, alszik,
2014. okt. 21. 09:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a második válaszoló is írta, próbáld ki a calopet-et, az én kutyámmal csodákat művelt, pár napon belül visszatért az étvágya
2014. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fressnap-ban lehet ilyet vásárolni ?
2014. okt. 21. 09:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Miskolc. Az állatorvos nem tud erről értékelhető információt adni nekem, hol vehetek)
2014. okt. 21. 10:02
 8/13 anonim ***** válasza:

mi állatorvosnál vettünk

esetleg meg lehetne nézni még patikában, kisállat kereskedésben

2014. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


esetleg még itt lehet rendelni

2014. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2-9 nap alatt szállít a futár.. az már régen rossz. Megpróbálom Miskolcon valahol... Hátha
2014. okt. 21. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!