Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még némi esély a felépülésre?

Van még némi esély a felépülésre?

Figyelt kérdés
Tegnap a macskánknak erős fájdalmai voltak. Egész nap feküdt nem igazán mozdult. Elvittük állatorvoshoz aki ránézésre megállapította, hogy gerinctörés (nem akarta tapogatni illetve mozgatni a macskát nehogy rontsunk a helyzeten).Kezelés képpen nagy mennyiségű B vitamint illetve szteroidokat adott neki de figyelmeztetett minket, hogy vagy bejön vagy nem. Eltelt pár óra és sikerült 4 lábra állnia. Noha nagyon nehezen és nem is viszi túlzásba de meg-meg mutatja magát. Például ma hallotta a hangom és magától átjött a szobámba és itt feküdt el. Viszont a rossz hír az, hogy a farkát egyáltalán nem tudja mozgatni, nem is érzi. Nagyon óvatosan kitapogattam és úgy éreztem, hogy a farok csigolya kimozdult/elvált a helyéről. Van-e némi esély, hogy megmentsük a farkát IS? Ne értsetek félre boldog vagyok, hogy nem rokkant le teljesen a cicus de a farok is a macskához tartozik. Ja még annyit fontos hozzáfűznöm, hogy valamivel több mint 5 hónapos a macska szóval még fejlődésben van.
2014. okt. 21. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Röntgent kellene csinálnia az állatorvoshoz, hogy pontosan látsszon a probléma, és kell-e pl. műteni.
2014. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*állatorvosnak
2014. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne siettesd, ahogy leírtad, elég szörnyű állapotban volt, ahhoz képest nagyon sokat javult. Az én cicámnak eltörött a farka egyszer, egy ödéma alakult ki, 2,5 hét kellett, mire újra fel tudta emelni. Én is teljesen kétségbe estem, vissza is vittem dokihoz 4 nap múlva, hogy semmi változás, de megvizsgálta, és mondta, hogy lassan ugyan, de szívódik fel az ödéma, amint eltűnik, az idegek megfelelően tudnak érintkezni. Így is lett. Szerintem egy hetet még azért adj neki, ha nem változik, vidd vissza. Egyébként barátnőmnek a cicája születéskor sérült, amputálni kellett a farkát, ennek ellenére teljes életet él, sőt, kimondottan aranyos olyan kis rövid csonkkal, ez a szépséghibája. :)
2014. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kisállatklinika, röntgen.
2014. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Medvi ***** válasza:
Minél többet mozgatjátok annál rosszabbak az esélyek a gyógyulásra. Sok pihenés, kevés mozgás és beindul a regenerálódás. Egyenlőre várnék a további vizsgálatokkal, nehogy elmozduljon a törés és végleg lebénuljon a cicus.
2014. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi egyáltalán nem mozgatjuk. Magától mozog valamennyit néha.
2014. okt. 22. 15:14
 7/9 Medvi ***** válasza:
Helyes. Mozgatás alatt azt értettem, hogy jobb, ha most állatorvoshoz sem viszitek, ha nem rosszabbodik az állapota.
2014. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az állatorvos mondta, hogy szeretné látni így ma is elvittük. Sajnos továbbra is csak rossz híreket kaptunk. Noha normálisan a lábaira tud állni heteken belül de a végbelét jelenleg nem tudja "zárni" és ha ez nem javul akkor nem tudni mi lesz a következő lépés. Egyszer kaphatnék jó hírt is. :/
2014. okt. 22. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy cicánkkal egyszer történt valami, az állatorvos azt mondta, hogy sose fogja felemelni a farkát. Iszonyú hosszan gyógyult, alig bírt járni, nagyon sokat pihent pár lépés közt is, viszont szépen felépült szegény és a farkát is tudja emelni, igaz kicsit ferdén, de na. Viszont neki ilyen végbél gondjai nem voltak..
2014. okt. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!