Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát hogy lehet vonaton...

Kiscicát hogy lehet vonaton szállítani?

Figyelt kérdés

A közeljövőben lehetőségem lenne felutazni Győrből Budapestre egy kiscicáért, viszont nem ismerem az állattal való vonatozás szabályait, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim:

1, kismacskákat is rendes utazó dobozban kell szállítani, vagy lehet kézben is?

2, jegyet kell nekik venni, vagy van valamiféle megkötés? (kor, méret, akármi)


Előre is köszönöm. :)


2014. okt. 22. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

06 40/494949

Máv ügyfélszolgálat, náluk jobban senki nem tudja. ;)

2014. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, ekkora távra érdemes szállitódobozba/kosárba tenni, jegy az nem kell neki, és csak személy- vagy gyorsvonaton utazhat. (Személyvonatok a Déliből, gyorsok a Keletiből mennek Győr irányába.
2014. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szállítókosár és nem kell jegy, legalábbis MÁV vonalon, gyesevet nem tudom. Az úton azért inkább vedd ki ölbe a cicust néha.

Csak arra ügyelj, hogy lehetőleg fülkés vagonba szállj (nem tudom van-e azon a vonalon) és kérdezd meg előtte a körülötted ülőket, hogy nem gond-e. Nem azért, mert támad, de valaki lehet allergiás, jobb elkerülni az ilyen szitukat.

2014. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hordozóból való kivételt inkább mellőzd. Kiugorhat a kezedből, ijedtében berohanhat a vonaton olyan helyre, ahol nem éred el. Hihetetlen energia szabadul fel bennük félelmükben, a szőrük síkos, mint a selyem, nem tudod megtartani.Vigyél magaddal jutalomfalatkát, amit apránként adagolsz neki.
2014. okt. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos közben gazdis lett a cica.. :(

Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 22. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél mindenképp cicát nálunk van 2 lány cirmos, és el is tudom vinni Neked Győrbe.
2014. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Doboz. Ha befogadni akarsz macskát, akkor nem is adják oda, ha nem dobozzal mégy és jogosan. Megijed, kiugrik a kezedből, elszalad, elüti egy autó/busz/vonat, vagy csak sose látod többet, vagy ha nem ugrik ki hanem lefogod, akkor előbb-utóbb elengeded ha belevágja mind a 10 körmét az arcodba, vagy a válladba, hátadba. Ha csak nem vagy nagyon kitartó, de akkor meg mehetsz a sürgősségire varratokért, meg szem visszarakásért... A szelíd macska, ami 10 éve a tiéd az is megijedhet bármitől, ha a lakásban 10 éve nyugodtan ül az öledbe, ha kilépsz vele és zajt hall, akkor be fog szarni és igyekszik biztonságba vonulni, akár a te károdra és a saját veszétbe is. Dobozban viszont kellemesen elnézelődik, nem tud elszökni és ő is nyugodtabb, hogy egy zárt zugból figyelgethet.


Amúgy vonaton nem kell jegyet venni, csak dobozba kell tenni, hogy a vonatot, vagy az utastársaidat ne szennyezze össze. Ja igen, mert jó eséllyel útközben kakálhat, pisilhet... de nekem már hányt is be macska út közben. Néha a macskám egy 20 perces autó úton beszarik a dobozba, ha pont akkor vittem el otthonról, mikor már gondolkodott rajta, hogy kéne...

2014. okt. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!