Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám beteg, SOS! Kinek van...

A cicám beteg, SOS! Kinek van tippje, kivel történt hasonló?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudok mit tenni, de a macskám a legfontosabb, ezért gondoltam már nincs mit veszítenem.

A kandúr körülbelül 6 éves, kinti cica, kint is alszik. Egyik nap elkezdett szirtyogni, szürcsögni légzés közben. Azt hittük elmúlik, valami kisebb meghűlés, de körülbelül másfél hete elkezdett a bal orra mellett FELDAGADNI, nyomásra érzékeny és abból az orrából nem is jön takony (ami mostanra besűrűsödött). Mostanra hatalmas lett, már nem is tudja annyira kinyitni a szemét, mint a másikat, és az orrnyerge is dagadt.

A legnagyobb probléma az, hogy nem tudjuk állatorvoshoz vinni őt. Az egyik szülőm most vesztette el az állását, emellett szinte minimálbért kapnak mindketten, és mivel ez nem tűnik egyszerű kezelésnek, egyszerűen nem tehetjük meg, hogy orvoshoz fordulunk, amiért megöl engem az aggodalom. Hiába jöttök azzal, hogy más megoldás nincs, EZEK A KOMMENTEK NEM ÉRDEKELNEK, mert én is jól tudom, de elhihetitek, megpróbáltam mindent. Egyszerűen senki sincs aki ebben segíthetne, és ha nincs pénz, nincs pénz.

Ráadásul a húgom macskaallergiás, ezért a házban sem tarthatjuk, hogy szárazon legyen. Augmentitn kapott mert utánanéztem a hatóanyagának és kaphatja macska, persze más adagban, de napi 30mg nem segített.Próbálkoztam kétszer inhalálással, és párszor bébiorrszívóval, de a helyzet nem javul. Vagy lehet, hogy a babaorrszívó miatt alakult ez ki? Többet ne csináljuk? Mivel anya laborállategészségügyis ma megpróbáltuk felszúrni, de túl kemény a bőr, viszont mikor abból az orrlyukból orrszívóztunk, vér jött. Lehet, hogy vérömleny van ott fent, vagy csak elpattant a szívóhatás miatt egy ér?

Mit tehetnék én meg?



#macska #macskanátha #náthás macska
2014. okt. 22. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon fontos lehet ha pont állatorvosra nincs pénz... én gyerekként is elmentem a macskámmal dokihoz PÉNZ NÉLKÜL, volt hogy kihívtam házhoz és kijött és nem kellett semmit fizetni, de persze mondtam hogy később elviszem neki a pénzt, amint lesz annyim... és fél év kellett hogy legyen, és akkor fizettem ki. Egy jó dokinak nem ez a legfontosabb. Szóval vidd el, mert otthon te nem tudod meggyógyítani a macskádat. Akár a szomszédtól is kölcsön kérhetsz vagy vehettek fel kisebb hitelt, annyi megoldás van erre... és ti inkább otthon kísérleteztek amitől lehet csak rosszabb lesz a helyzet. Nem vagytok állatorvosok, nem tudtok mit tenni.
2014. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Simán lehet daganat is. És sajnos,pontosat csak orvos tud mondani, hogy egyáltalán mi a baja.
2014. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

Hát ezt jól elszrtad. Ha anyukád laborállategészségügyis, akkor tudnia kéne valami megoldást erre. Az állatok orra más, mint egy ember orra, babaporszívót nem tudom miért kellett használni...

Nem akarlak elkeseríteni, de ez a macska vagy megdöglik otthon, vagy valahonnan összeszedsz annyi pénzt, hogy állatorvoshoz tudd vinni.

A legegyszerűbb módja ennek az, ha felhívod a körzeti állatorvost, vagy azt az állatorvost ahova eddig is vitted a macskát, elmondod a tüneteit a cicának, biztos fog rá valamit mondani, hogy mi lehet, hozzánk pl ingyen kijár az orvos, csak a gyógyszerért kell fizetni, én úgy tudom, hogy több orvosnál lehet részletre is fizetni, úgyhogy ennek nem kéne kifogásnak lennie, a szürcsögés stb lehetett macskanátha vagy kötőhártya gyulladás is, de mivel már az orra mellett feldagadt.. sztem egyébként max egy 10-15 ezer lenne..

Szóval, vagy elpusztul, vagy elviszed orvoshoz amíg lehet.

2014. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
Azért netre telik,ugye?
2014. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
Remelem valaki feljelent allatkinzasert. Tudod van aki 20-30 ezer ftos segelyekbol el, naluk a min.ber csak alom. Nehogy mar ne tudjatok egyszer kicsit sporolni nem ebbe fogtok belehalni
2014. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Medvi ***** válasza:
55%
Laborállategészségügyis az anyukád és nincs egy ismerős állatorvos aki megnézné? Ezt nem értem. Az augmentin kevés 30 mg/ nap, 100 mg is mehet nyugodtan, adjátok be neki 10 napig, hátha mégis segít. Műteni kellene.
2014. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Babaorrszívó ilyet nem csinál(tudom,mert volt,hogy hetekig szívtam vele a cicám orrát)

Nemtudom hol éltek,de az én orvosom sokszor ingyen dolgozik vagy majd fizetik,hisz neki az állat a legfontosabb.Nehezetekre esne felhívni az orvost és segítséget kérni?Nem fog elzavarni,ha tud segít ha nem akkor nem,de könyörgöm ne szúrkáljátok otthon,pláne az orrát ne.

2014. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Basszus, pont ma vittem a macskámat az orvoshoz, halljátok egy olyan szakadt nő jött be, komolyan rossz volt ránézni, gondoltam is, hogy na vajon mit akarhat és akkor azt mondja kombinált oltásra hozta a két macskáját... Előttem ment be, egyeztetett időpontot veszettség oltásra is, meg vett féreghajtót is nekik. Komolyan csak néztem, mondom azt a .. eget, pedig ránézésre neki nagyon meg kell gondolni, hogy mire költ.
2014. okt. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

"Az augmentin kevés 30 mg/ nap, 100 mg is mehet nyugodtan, adjátok be neki 10 napig, hátha mégis segít. Műteni kellene."


Ezt így látatlanba? Mi vagy te valami médium? Vizsgálat nélkül erre egy állatorvos se válaszolna!

2014. okt. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
gondoltam írok valami értelmeset, de látva hogy aki értelmes azt full lepontozták, háát inkább nem. amúgy: irány az állatorvos. vagy költsd virágra...
2014. okt. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!