Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet sebes a macskám?

Mitől lehet sebes a macskám?

Figyelt kérdés
Kinti macska. Este még semmi baja, reggel meg már sebek vannak a fején meg a nyakán. Mikor elmúlna végre, megint beszerez párat. A macska amúgy lány, ezért nem gondolom, hogy harcolna, vagy ők is szoktak?

2014. okt. 29. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Párzáskor a kandúr belé szokott harapni. Ez a macskáknál természetes jelenség.
2014. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosan ilyen, nem csak párzáskor.
2014. okt. 29. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár én már láttam nőstény macskákat is viaskodni. Ráadásul nem tudom miért, mert kandúr sem volt a közelben. Illetve annyit sejteni lehetett hogy az adott területet magáénak képzelte egy macska, mivel azon a környéken korábban csak ő volt, majd idegen macskák jelentek meg. Persze a több hektáros falusi területen akár többször annnyi macska is vígan elfért volna, de ők mégsem így gondolták. Hanem például így:

[link]

[link]

Mindegyik jóllakhatott volna. De az egyik macska úgy gondolja hogy mindhárom tál neki jár, pedig meg se bírná enni. Az emberek is hasonlók, hisz például a privatizációkor mindenkinek jutott volna páldául részvény, de egyesek másként gondolták.

2014. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Élősködő, ami miatt kivakarja?
2014. okt. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyedül van? Lehet, hogy azért csinálja!

Fiú? Lehet, hogy verekedik a lányokért!


Lehet, hogy beteg, vidd el orvoshoz az én cicámnak is ez volt és adtak rá valamilyen sampont meg krémet.!

2014. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A macska, a kutyához hasonlóan, védi a saját területét. Akár ha hozzátok téved egy másik macska, legyen az nőstény vagy kandúr, akár ha ő téved más területére, igenis összekapnak, nem számít nekik, hogy milyen neműek. Egyszerűen bunyóznak. Ez nem csak párzási időszakban, hanem az év minden egyes napján így megy. Ennek ellenére persze lehet, hogy igaza van az előttem szólónak, seb nem csak harci sérülés lehet, lehet az akármilyen bőrbetegség vagy élősködő is, főként ha kinti macska, bármit összeszedhetett.


Ezt egy módon akadályozhatod meg: odafigyeléssel. Elviszed állatorvoshoz, megállapítja a sebek okát, ha élősködők vagy bőrbetegség, akkor kezeli, ti pedig szépen felhúztok egy macskabiztos kerítést. Ha ezeket nem léped meg, akkor számolj a sebekkel a cica élete végéig, sőt, készülhetsz, hogy ha nem bunyó miatt van, akkor romlani fog az állapota.

2014. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!