Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem kaphattak el semmit?

Mango* kérdése:

Ugye nem kaphattak el semmit?

Figyelt kérdés
Ket 10 hetes kiscicam van. Kivittem oket a kertbe, mert kinti macskak lesznek. A szomszed macskaja jott at, megszaglaszta oket, de elzavartam. Jol taplalt, szep a szore de nincs rajta nyakorv. Annyira felek hogy a kiscicak elkaptak tole valamit, mert eleg sokat maszkal a kertunkben. A picik pedig mindent vegigjarnak. Meg nincsenek beoltva, nincs bolhairto nyakorvuk. Macskasok irjatok!:(

2014. okt. 30. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért túlaggódni sem kell a dolgot. Ha egészséges a másik, akkor mit kapnának el? Az, hogy nincs a másikon nyakörv, az nem jelent semmit, oltott, kijárós cicáim vannak, rendszeresen féregtelenítve, spot-onos élősködővédekezée, de a négy macskámból egyikre sem teszek nyakörvet, nehogy fennakadjanak valahol. A legtöbb betegség amúgy érintkezés útján terjed, egymásba harapnak pl. A 10 hetes cicákat már bőven lehetne oltani, bolhanyakörvet én nem javaslok kijárós cicára, mert míg a sima nyakörv ha beakad valahol, akkor kioldódik (bár ennek ellenére én azzal sem akarok kockáztatni), a bolhairtó nyakörv nem oldódik, a cica simán fennakad valahol. Van helyette spot-on, sőt, a féreghajtó programjukat is rég el kellett volna kezdeni, az alapimmunizálás 4 hetes kortól 12 hetes korig van, úgyhogy ha félted, akkor ezeket tedd meg, ne a másik macsekot űzd el.
2014. okt. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2014. nov. 2. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!